Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

    Ми тя, доктрината, е в пряка зависимост от това срещу кого предвиждаш да се биеш. Явно, чак сега американците официално си признават, че Русия вече не им е най-важният военен враг... А това е в пряка зависимост от военната сила на руснаците.

    Коментар


    • #17
      До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

      Чак сега го признават ли?! Та, те от сума време играят хем заедно, хем си правят номера - изобщо сътрудничество.

      И не, не е пряка зависимост от руската сила, а от геостратегическите интереси. Навремето, съветската военна мощ беше несравнимо по-застрашителна от американската и въпреки това, тогава бяха открито враждебно настроени. Сега Русия е много по-слаба, обаче с американците заедно "разделят и владеят". Сума народ страда от това нова статукво, ама да си гледат работата.

      Коментар


      • #18
        До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

        Военни врагове нямат. Не са и имали, поне от ХVІІ век. С изключение на тия, които нападат те самите. Никой не е тръгнал да издухва всичките си ресурси за десант чак там, при положение че може да ги остави на собствения им ъндърграунд да ги унищожи. Канада няма население за такава война, даже с Мексико не може да стане нищо - 60% от офицерите им са латиноси. Щатите не могат да воюват в Южна Америка. Така че се затруднявам да дам друго обяснение на военните им доктрини, освен тежка социална патология, резултат от крайни философии и идеологии.

        Коментар


        • #19
          До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

          Ъъъъ, таковата, 17ти век все още са били Англия, и, ъъъ, след това са се били с англичани за да станат американци, пред як мариз са били с французите и ги е спасило възстанието в Хаити което е отклонило вниманието на французите, после са се били със себе си бая години, и като цяло са били последна дупка на кавала, от военна гледна точка, до началото на 20ти век. Виж че с едни либийски пирати 19ти век са се разправяли години. Не им приписвай толкова универсално свизше дадено им военно надмощие. И на тях се е наложило да се потрудят малко по въпроса.
          Последно редактирано от Goblin; 07-01-09, 16:49.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

            Именно, тогава са се разправяли с тия, и даже с испанците за Карибите. И толкова. Никога след това никой не е заплашвал територията им с нищо. Няма никакво оправдание за никакви техни действия, никъде по света.
            В Първата световна война са влезли по трагичен за себе си начин, и това не е първите дни на века. Нито даже на войната, тактиката на немците е била напълно известна. Във Втората - изобщо с три танка, и трите различни. Още едно доказателство за военен дебилизъм. Каквито изобщо резултати имат, се дължат на недосегаемостта на собствената им територия, която позволява масово военновременно производство. И толкова. Останалото е колкото непобедимостта на Наполеон или Вермахта - гола пропаганда.

            Коментар


            • #21
              До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

              Абе ХОРА! Защо се ДРАКАТЕ? Като съм ви чел мненията, никой не харесва войната и убийството сами по себа си.
              За мене е добре, че въпреки заигравките със самолети, кораби, подводници и т.н. в армиите на САЩ и Русия не липсват мъдри мъже, които надявам се имат и мъдри жени в семействата. Защото ако няма такива хора - жалко за човешкия род.
              А сега по темата. Мое мнение - този вид доктрина ще наложи в армията да има много повече мислещи хора - водачите на тактическите бойни звена. Те ще трябва да могат да водят 'война' почти индивидуално - те решават на мига. Същото важи и за войниците. Така според мен войната ще стане значително по-лична, което е и начин за отрезвяване.

              Коментар


              • #22
                До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

                Напомням че темата е за промените във военната доктрина на САЩ, всяко мнение което не е точно по темата ще бъде изтривано!
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

                  нормално да дадът не само крачка назад ,а да направят кръмом и да се върнат при останалите от света, няма да им дават повече заеми за каквото и да е камоли за военната промишленост , а това е огромната неадекватна яма за поглъщане на световния бюджет , това го правят от принуда просто няма пари , и пак ще кажа във америка ще има разделяне на щатите и гражданска воина , лично мнение дано да не съм прав
                  sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                  Коментар


                  • #24
                    До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

                    И защо дано? ИМХО, човечеството има макар и мизерни, но шансове да оцелее, само в случай на скорошната гибел на въпросната структура. Каквото и да означава "САЩ".
                    А виж, как ще изглежда в тактически план гражданската им война, и за мене е любопитно.

                    Коментар


                    • #25
                      До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

                      имам чувството че военната промишленост я измислят във холивуд сценаристите, и е нормално да имат абсолютно неприложими неща те са само за полигонни условия на соленото езеро че е равно , не напразно се заговори за въоражаване на евро държавите , Соломон Паси вече го спомена , но мисля че подобно индивидуално въоражаване мисля че не е правилно , по добре да е централизирано , за цяла Европа , последното е извън темата извинявам се
                      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X