Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Военните успехи на Русия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Военните успехи на Русия

    Дай някой модератор да ни открие тема за кучетата.

    Коментар


    • До: Военните успехи на Русия

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Дай някой модератор да ни открие тема за кучетата.
      Тъй де , ама се чудя къде да я отворя...

      Коментар


      • До: Военните успехи на Русия

        Пренасям дискусията за кучетата тук:

        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=56975

        П.П. Моля съответния модератор да премести постовете за кучетата в темата от линка.
        Благодаря!

        Коментар


        • До: Военните успехи на Русия

          Термита е запалителен състав. Всички такива исторически са в категорията химическо оръжие. По днешните мерки е слабо ефективен, и вместо него и сродните му, срещу жива сила се използват термобарични боеприпаси.

          Коментар


          • До: Военните успехи на Русия

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Нали си пишем за битки и сражения ....По време на окупацията на Немците на Ленинград или на Москва - . не е важно къде е имало голямо струпване на танкове - Немски !
            И ето тактиката на Братушките с Руския Дог:
            Тези кучета - много на брой са били научени да се хранят само под танкове. Когато са гладни - храна под Танка .
            И сега си представете - гладните Руски Догове - тичат към храната - под Немските танкове - .... но с привързани на гръб противотанкови МИНИ !
            Как са се чувствали Немците ?
            !
            За първото си прав - научени да се хранят само под танкове.
            След първите експерименти с мините на гърба обаче се оказало , че кучетата ( сигурно поради слабото си зрение ) не могли да различават петолъчката от пречупения кръст , т.е. не правели особена разлика между руски и германски танк. Та как ли са се почувствали и руснаците ??? Впрочем , ясно как щом са прекратили тази тактика.... а това с хилядите убити немци и пленена техника като резултат от кучешката тактика е литературен сеир на пропагандната машина от един по-късен етап в епохата на зрелия Социализъм.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • До: Военните успехи на Русия

              ...що се отнася до въпросния "конфликт" : Интересна тема. Аз също съм чувал версията спомената от Стефан и Обера и то от един командир на мотострелкови полк по време на занятие , включително със стрелби с ГРАД на Корен. Между другото пораженията от тази система са внушителни и без термит . Земята става на шлака като от леярски цех. Не съм специалист , но доколкото знам на въоръжение у нас бяха две модификации- ГРАД 1 и 2 . Та ако някой специалист сподели нещо повече , ще е интересно.
              На мен обаче ми е интересно и нещо друго : Не мога да разбера с какъв акъл Мао е тръгнал "да превзема" Русия и какво всъщност се е целяло с подобна инвазия ???
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • До: Военните успехи на Русия

                Мао едва ли е тръгнал да превзема Русия. Просто е опипвал почвата как е. Целият конфликт си е бил една малка провокация която да покаже къде са руснаците и докъде биха стигнали. Е, видял е.

                Коментар


                • До: Военните успехи на Русия

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Слуховете за "супер оръжие" използвано по времето на този конфликт беше един абсолютно академичен пример за работата на "министерството по слуховете", и за официалното тиражиране на слухове. Като малък съм го слушал в различни варианти коментиран след третата чашка от чичковците, предвидливо снижили глас.

                  След това съм го чувал в различни варианти и след промените. Питал съм и познат бивш милиционер през 80те, който потвърди че този фолклор са си го шушукали и по техните коридори.

                  Сред различните варианти, общите елементи бяха "Руснаците в даден момент получават заповед бързо да се оттеглят няколко километра назад" > "По някое време им казват окей връщайте се" > "намират лунен пейзаж, с тук таме купчкинки стопен метал".

                  Тогава се говореше за лазери и прочие щуротии, но предполагам нищо такова не е имало. Според мен просто са си играли с обемни бомби или нещо подобно.
                  Вече за кучетата сме в друга тема - тук ще си обсъждаме битки .
                  Да оставим слуховете и милиционерите .
                  Нека да четем пресата след този конфликт и .... да си правим изводите , от прочетеното между редовете .
                  Изведнъж започва да се говори и да се регистрират патенти за ..... инфразвукови установки и прочее .
                  Годините съвпадат ( дори и в нашата преса ) . Изводите - без да са категорични - са доста интересни !
                  По долу само един цитат от запознат със инфразвуковите сксперименти :
                  "Една единствена подобна инсталация може да „обработи“ площ от 100 кв. км?! Макар по принцип да е възможно и по-точно прицелване. При него като антенни предаватели на вълните се използват мрежата от най-обикновените телефонни кабели или например отходните канали. През 1973 в Централната лаборатория на Киевския завод „Арсенал“ се изработват и първите подобни инсталации за монтаж върху космически спътник, способни да оказват въздействие върху огромни територии.

                  За развитието на проучванията и разработките в областта на псивъздействията и психотронното оръжие, Съветът на министрите на СССР приема специално тайно постановление за създаването в Украйна на НПО „Отклик“, оглавявано от професор Ситко. А откритието на И. С. Качалин и „човекът Х“ е регистрирано от Държавния комитет по изобретенията и откритията едва на 31 януари 1974 година. " край на цитата .
                  Някой попита " какво си е мислил МАО като е нападнал Руснаците " ?
                  Аз питам - не е ли по-възможно , Руснаците да са провокирали МАО за този конфликт - за да си пробват новата Инфразвукова играчка ?

                  Който има желание - да се рови из архивите . Такива като мен - приемам прочетеното между редовете и чутото от хора , служили там .
                  И да е истина , и да е лъжа - няма да разберем .
                  Просто си обсъждаме хипотези - за Инфразвук или за Град !
                  Толкова за този конфликт.

                  Коментар


                  • До: Военните успехи на Русия

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    За първото си прав - научени да се хранят само под танкове.
                    След първите експерименти с мините на гърба обаче се оказало , че кучетата ( сигурно поради слабото си зрение ) не могли да различават петолъчката от пречупения кръст , т.е. не правели особена разлика между руски и германски танк. Та как ли са се почувствали и руснаците ??? Впрочем , ясно как щом са прекратили тази тактика.... а това с хилядите убити немци и пленена техника като резултат от кучешката тактика е литературен сеир на пропагандната машина от един по-късен етап в епохата на зрелия Социализъм.
                    Доста за прости смяташ хората измислили подобен вид оръжие !
                    Кой е луд - да събира Руски танкове с Руски дог с мини на гръб ? Имало си е водачи , имало си е команди ! То да не е било игра на фуниики ? Доста елементарна логика извади ! Типично за нас - " е па такова животно нема " !
                    Всичко си е доста добре обмислено и има много логика и новаторство !
                    А дали е литературен сеир - виж обрата на войната - и той ли е сеир ! Ако не бяха Руснаците да спрат Хитлер - дали щяхме днес да си спорим на топло ?Не обесмисляй 20 милиона жертви на млади момчета ... за да може да се присмиваме днес като .... слепи и глухи за истината !
                    Просто - няма как да разберем истината . Дори да е така или обратно - ние само можем да предполагаме !
                    Но - идеята си е супер ! Дори като легенда - е много добра !
                    Поне аз смятам така - защото ползвам куче за деликатна работа и виждам как може да се обучава за ..... уникални неща ! Проверено !
                    Последно редактирано от bgbul; 26-03-09, 11:49.

                    Коментар


                    • До: Военните успехи на Русия

                      Имало си е роти с противотанкови кучета. Само че наистина е имало процент, който не намира чужд танк, и после се връща при своите. Затова и са се отказали.
                      Имало е и плъхове, на въоръжение при разузнавачите. Научени да гризат изолацията на жиците. Чел съм за поне два случая на успешно използване, после немците завъдили котки.

                      Коментар


                      • До: Военните успехи на Русия

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        Ммм, не е това. Кучето не беше сиво, беше с окраската на немската овчарка- жълто-кафяво-черно, но беше с ръста на едро теле.


                        РуЗкото джудже най голямто джудже в света.И аз съм го виждал по голямо е от теле нещо между слон и жирав беше.А скелета на Чапай като дете виждал ли си го. Е няма толкова голем детски скелет а черепа дебел към пет сантиметра може и повече.А най отгоре забит и закривен червен пирон от ония найстина руските от хубава яка стомана по добра от шведската поне няколко пъти.
                        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 26-03-09, 12:41.

                        Коментар


                        • До: Военните успехи на Русия

                          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                          РуЗкото джудже най голямто джудже в света.И аз съм го виждал по голямо е от теле нещо между слон и жирав беше.А скелета на Чапай като дете виждал ли си го.
                          Тук малко не позна. Всеобщ факт е, че кучетата с произход Русия са по-едри. За яд на русофобите. Не знам ти какво си виждал и какво не, но аз съм имал руски ротвайлер и знам какво говоря. Сарказмът ти беше просто излишен.

                          Коментар


                          • До: Военните успехи на Русия

                            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                            Тук малко не позна. Всеобщ факт е, че кучетата с произход Русия са по-едри. За яд на русофобите. Не знам ти какво си виждал и какво не, но аз съм имал руски ротвайлер и знам какво говоря. Сарказмът ти беше просто излишен.
                            Ако покажеш рузко куче голямо колкото теле аз ще принеса в жертва и двамата си сина.Даже мога и нещо рузко да си купя.И моля не ме обиждай че съм рузофоб това не е вярно.

                            Коментар


                            • До: Военните успехи на Русия

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              През 1973 в Централната лаборатория на Киевския завод „Арсенал“ се изработват и първите подобни инсталации за монтаж върху космически спътник, способни да оказват въздействие върху огромни територии.
                              Звук, пък ако ще и инфра- (сиреч механични вълни), разпространявани от космоса ? Как така ? Ако ли пък не е чак оттам, то за колко време в среда с такава плътност ще заглъхнат съвсем ?
                              Простете скептицизма ми, но...
                              Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                              Коментар


                              • До: Военните успехи на Русия

                                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                                Ако покажеш рузко куче голямо колкото теле аз ще принеса в жертва и двамата си сина.Даже мога и нещо рузко да си купя.И моля не ме обиждай че съм рузофоб това не е вярно.
                                Сърце не ми дава да ставам причина за подобни действия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X