Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСВ - загуби, техника, умения ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

    Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
    А руските бащици въобще са забравили че някога са подписвали нещо за делба на Полша, анексиране на Прибалтика и части от Румъния.
    Комунизмът се крепи на популистка пропаганда за по-глупавите и на страх за по-умните, за останалите - съществуване. Признанието се тълкува като слабост и грешка, а не като доблест и сила.

    Коментар


    • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Руснаците са тъп народ, и толкова си могат.
      Наборе, нека това да е твоето мнение, то си е твоя работа. Аз не бих се присъединил - руснаците са народ като народ, нищо особено различно от нас например, или който и да било друг. Виж, държавата им е друго нещо - и един от фундаменталните фактори, държавата им да е това, което е, е че изобщо не се интересува от народа си. И руснаците (населението, от твоето изложение) изобщо не са много, всъщност са много малко, като основната (вече точно основната, а не една от тях) причина, е именно въпросното отношение към тях, на собствената им държава.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

        Абе мое мнение си е, но е в резултат на малко мислене и наблюдения.

        Няма как умен народ да живее на такова място, в което природните ресурси извират от земята(съвсем буквално), и да живее мизерно. Това от мързел и незаинтересованост. Стига им да знаят, че утре има какво да закусят, и върху печката да е топло. А, че може да се живее много по-добре, това с доста малки усилия-изобщо не ги вълнува. Водката, макар и да не е основната причина за това-значително допринася.
        Ако искаш вземи и това, че всичката им техника е правена с мисълта да може да се управлява от неуки селяци.

        На едно клипче за Първата световна има сцена как някой си се запознава с Георгий Жуков-тогава също "някакъв" войник, и Жуков казва, че е учил, и е грамотен. А другият се учудва и е очарован-"Ооо, учился в грамоте???"
        Това в 1914 година. Разбира се-клип, филм, но даже и руснака-сценарист не се е посвенил да покаже, че масовия войник е бил неграмотен. В това време в Англия е имало метро отпреди 50 години, Франция е била с айфелова кула, в Германия са прокопавали канали за връзка между отделни реки, за да има плавателни пътища...
        А наш'те се дивят, че някой бил грамотен... Айде стига.

        То и ние сме на подобен хал, но поне имаме оправдание-500 години под влияние на ретроградна култура. А те са си били съвсем свободни, и са имали възможност да се развиват.

        Ма-на...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

          Там е работата, че те, в номинално собствената им държава, никога не са били толкова свободни, колкото ние в османската (тя ретроградна е била едни стотина години в края на съществуването си, преди това - определено напротив). Например.
          Колкото до грамотността, ние си имаме традиции по въпроса, от времето на Климент Охридски, а по времената, за които говориш, с нас не е можела да се сравнява нито една от нациите, които споменаваш.
          А проблемите, които имаме, се дължат на причини напълно аналогични с тези, които имат и те - ние, едно достатъчно продължително време бяхме под властта на тяхната държава!
          Последно редактирано от davc; 10-04-17, 21:25.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

            Абе не ми се спори, че ще загубя, аз съм си прозд, и не мога да привеждам умни аргументи, но виждам как живеят руснаците, и как шведите(примерно). А и както писах-по напред в темата(а може и в другата да беше)-като гледам как живеят руснаците и как германците-да се чудиш кой е победил в тази война.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Абе не ми се спори, че ще загубя, аз съм си прозд, и не мога да привеждам умни аргументи, но виждам как живеят руснаците, и как шведите(примерно). А и както писах-по напред в темата(а може и в другата да беше)-като гледам как живеят руснаците и как германците-да се чудиш кой е победил в тази война.
              Не си прост ти.
              Айде евентуално не си учил социални науки
              А ссср губи войната, това си го знаят самите те от самото начало, затова и Сталин не приема парада на победата.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                Абе при руснаците(като манталитет) определено има нещо сбъркано. Айде да не е сбъркано , ами да е специфично , което "нещо" обаче ги дърпа назад.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Не си прост ти.
                  Ти на кого викаш умен бееее???
                  Ей ся ш'станем на кълбо...

                  Но баси и тезите и теориите дето ги развиваш.
                  СССР със съзнание, че са загубили войната? Никак не мога да го приема. То това им е най-голямата гордост от много векове насам, и е станала основна пропагандна линия. А и Сталин не е приемал парада по някакви си причини(не знам какви), но самия факт, че има парад говори достатъчно. Тази война са я изстрадали, няма семейство което да не е дало жертва във войната(то и в Германия така де, ама не го навират в очите, че са гузни), а всяко семейство което е дало жертва-чувства победата като своя. Та определено се чувстват като победители, каквито и реално са.
                  Не Кремъл е превзет от немските войници, а Райхстага, и не немското знаме се е развяло над победената Москва, а съветското над Берлин.
                  Това за фактическата попбеда.
                  За цената която е платена, за изразходвните ресурси и човешки жертви, както и за последващото възстановяване на воюващите странио е съвсем друга дискусия.
                  Много се говори,ч е Германия се е съвзела толкова бързо заради плана Маршал.
                  Ами не. И без него тя щеше да си се съвземе. Просто, както каза една журналистка по радиото-Германия се е оправила толкова бързо след войната поради един много простичък факт-там живеят германци, а не руснаци...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Абе при руснаците(като манталитет) определено има нещо сбъркано. Айде да не е сбъркано , ами да е специфично , което "нещо" обаче ги дърпа назад.
                    Ами и ти/ние да живеем продължително колкото тях, в условияте, в които те - ще сме не по-малко сбъркани.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                      Глей ся, ако редовите роби, опс пардон, мужици са изстрадали войната, негово императорско величество Сталин (т.е.разбирай ссср като империя) я е загубил, щото комунизма не невъзможен в една отделно взета страна и трябва да победи в целия свят, иначе е довиждане (както и стана) Е затва и бащицата на народите не приема парада.

                      Защо ЮК и САЩ не продължават войната срещу СССР е сложен въпрос, на който не знам отговора. Плановете се налице. Е, следва студената война.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Ами и ти/ние да живеем продължително колкото тях, в условияте, в които те - ще сме не по-малко сбъркани.
                        То става малко като "яйцето и кокошката" , ама нали "условията" си ги създават(или поне би трябвало) самите те?
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                          В този случай поне, въпросът с яйцето и кокошката има рационален отговор. Тънкият момент с условията е, че те никога не са принадлежали към "Пакс романа", пък ние от него не сме излизали (малко отпреди държавата ни да е тук).
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                            "условията" си ги създават(или поне би трябвало)
                            Условията ги създава мустакатия, мужиците само живеят в тия условия.

                            Коментар


                            • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                              Условията ги създава мустакатия, мужиците само живеят в тия условия.
                              Мани го мустакатия-той е прашинка от Историята.Говорим за векове назад.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                                Русия никога не е била управлявана от руснаци. Изобщо дори културния им елит не е от руснаци.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X