Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втората Световна Война - различен резултат?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Втората Световна Война - различен резултат?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Ни нам от къде им е закодирано. Но пълното пренебрежение към стойността човешкия живот е безспорен факт, който не се е появил изневиделица в навечерието на ВСВ.
    Феномен си е и не касае само живота на подчинените, крепостните, но и на роднини, а също така имущество и т.н.
    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
    Колкото повече гледам клипове с катастрофите в Русия, толкова повече се замислям защо Хитлер е загубил войната - на тези хора по някаква причина им липсва инстинкт за самосъхранение и логически подход към ситуацията. Просто е необяснимо поведението на тези водачи на МПС...
    Точно това е и затова и Хитлер и Наполеон са яли пердах. Наполеон стигнал до Москва и наивно си мислел, че край, ето това е победата. А онези сами си запалили столицата...
    Може би защото поколения наред и животът и имотът, вкл. този на най-високопоставените боляри фактически не им е принадлежал, а е бил "приданное" на Батюшка.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Втората Световна Война - различен резултат?

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Щото германците много са го ценили особено на едни към 6 милиона евреи .
      Eдна тънка разлика. Германците (а и други) не са ценяли живота на тези, които са смятали за свои врагове. Докато на търтея приказката е за живота на собствените войници ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Втората Световна Война - различен резултат?

        Първоначално публикуван от Karlos Преглед на мнение
        Не съм следил темата може да повтарям нечиее мнение, но
        прочетете: Ледоразбивача-Виктор Суворов
        и нейните продължения.
        Точка.
        Е убу де, четем Суворов(и определено има какво да се прочете и осмисли), обаче напоследък отвсякъде всеки ни го навира в лицето. някаква мода ли е?
        И нещата винаги имат повече от една страна, от които да бъдат разглеждани, нещата не са само черни или само бели...
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Втората Световна Война - различен резултат?

          И кво искаме да докажем? Че руснаците са корави копелета, а командирите им - още повече? Па то тва не е неква тайна. Да фърляш войниците като слама в огън не е няква само тяхна си запазена марка, просто при тях най до късно се е практикувало. По интересна е мотивацията, щот и едните и другите са я имали и са си я запазили до края на войната.

          Коментар


          • От: Втората Световна Война - различен резултат?

            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
            И кво искаме да докажем? Че руснаците са корави копелета, а командирите им - още повече? Па то тва не е неква тайна. Да фърляш войниците като слама в огън не е няква само тяхна си запазена марка, просто при тях най до късно се е практикувало. По интересна е мотивацията, щот и едните и другите са я имали и са си я запазили до края на войната.
            Мотивацията е описана 3 поста по-горе. Аз поне, не съм чул тази заповед да е отменена до края на войната па и доста след нея.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Втората Световна Война - различен резултат?

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Мотивацията е описана 3 поста по-горе. Аз поне, не съм чул тази заповед да е отменена до края на войната па и доста след нея.
              А на другите?

              Коментар


              • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                Ами, твърди се, че "Ни шагу назад" е копирана от немски "оригинал" . Баща ми имаше познати, които се бяха били при Драва. Те разказвали, че немците са се хвърляли в атака пияни до козирката. Склонен съм да вярвам, защото не бяха от отечественофронтовците.
                Последно редактирано от коко келеша; 27-11-14, 11:11.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                  По време на бойни действия почти няма войска която да контролира успешно употребата на алкохол и други вещества от войниците. В различните моменти това се е и поощрявало.

                  Коментар


                  • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    По време на бойни действия почти няма войска която да контролира успешно употребата на алкохол и други вещества от войниците. В различните моменти това се е и поощрявало.
                    Попадал съм на (руски) писания, че германците ги дрогирали с някакви хапчета (нещо като амфетамини ), "затова вършели такива злодеяния". Щото, нали, таваришчите от ГэДээР, те са същия народ, но са добрые... Факт е, че спрямо концлагеристи са експериментирали с различни видове допинг.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Попадал съм на (руски) писания, че германците ги дрогирали с някакви хапчета (нещо като амфетамини ), "затова вършели такива злодеяния". Щото, нали, таваришчите от ГэДээР, те са същия народ, но са добрые... Факт е, че спрямо концлагеристи са експериментирали с различни видове допинг.
                      Потърси "балтийски чай" за продължение на темата.

                      Коментар


                      • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                        Водка с кокаин е интересно, ама скромните ми познания по биохимия твърдят че едното спира действието на другото
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Водка с кокаин е интересно, ама скромните ми познания по биохимия твърдят че едното спира действието на другото
                          Като си обогатиш познанията ще разбереш че има нюанси.

                          Коментар


                          • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                            Вполне возможно.
                            Това дето го знам емпирично е, че водката прекратява действието на коката
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                              Колата също е много употребявана.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                                Е аз такава емпирика нямам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X