Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втората Световна Война - различен резултат?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Втората Световна Война - различен резултат?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Явно са си представяли войната по друг начин...
    Моята къща е строена върху немски бетон . Рампите на гара Пионер още си седят въпреки че нашите малоумници извадиха релсите . Включително и рампата за товарене на танкове си седи нея до последно някъде 1990 я използваха за превозване на машините на горнобанската танкова .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Втората Световна Война - различен резултат?

      Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
      По този въпрос имаше мнения, че ни го връщат заради нападенията на наши самолети над връщащи се след бомбардировките в Плоещ, тоест нападнали сме ги след като са отнесли пердаха от германците.По тяхно му не е било честно.
      Абсолютно вярно.
      Въпреки, че бомбардировките над София вече са били започнали, летище "Марино поле" не е пипвано и с пръст, въпреки че американците са се връщали от Румъния буквално над него.
      До един ден, когато самолетите му свалят една повредена "Крепост" /историята на нейния екипаж между другото може и да няма аналог във войната/. След два - три дни американците стоварват масивна бомбардировка над летището, която е прекратена заради пушека от запаления ГСМ (не са искали да засегнат близките села, а са изхвърлили оставащите бомби над Балкана).
      На следващата нощ долитат англичаните и го довършват завинаги.


      П.П.: По-горе са ме попитали дали ще отида срещу превъзхождаща армия.... а какво друго трябва да направя?
      Помня един дядо комшия, фронтовак от Дойран, та неговия любим лаф е бил: "Измряха тия дето викаха "Ура''!'' . Колко прав е бил...

      Коментар


      • От: Втората Световна Война - различен резултат?

        Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
        П.П.: По-горе са ме попитали дали ще отида срещу превъзхождаща армия.... а какво друго трябва да направя?
        И аз това разправям ама явно философията на наведената глава е силна ...

        И както кава един мой любим поет (нищо че ........)

        без да питам защо съм на тоз свят роден,
        аз ще знам за какво да умра.
        Последно редактирано от derhunter; 02-11-14, 22:59.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Втората Световна Война - различен резултат?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Ще им се на патрЕотите. Значи, този горе на снимката е вече в някаква строго пазена от гавази зона, щото има три руски милионерски вили там и вече няма достъп до него, но има един в планината над Обзор и един на територията на бившия къмпинг "Луна" - знаете го, с мотосъборите. Иди и виж. Такова строЙтелство нЕма, баце. ВиждАл съм и други бункери по нашите ширини - пр. тия турските на Курт кале, наши комунистически по носовете, гръЧки на Закинтос, албански смехориЙ, ама това... все едно извънземни са го правили.Германците са си носели всичко, вкл. водата за бъркане на разтворите не е местна. Българин не е бил допускан на манлихеров изстрел разстояние.
          То и мавзолея който си е чисто наша постройка бая зор видяха докато го съборят . Бункерите по "Крали Марко" още си седят та не е като да не можехме да строим такива съоръжения .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Втората Световна Война - различен резултат?

            Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
            Абсолютно вярно.
            Въпреки, че бомбардировките над София вече са били започнали, летище "Марино поле" не е пипвано и с пръст, въпреки че американците са се връщали от Румъния буквално над него.
            До един ден, когато самолетите му свалят една повредена "Крепост" /историята на нейния екипаж между другото може и да няма аналог във войната/. След два - три дни американците стоварват масивна бомбардировка над летището, която е прекратена заради пушека от запаления ГСМ (не са искали да засегнат близките села, а са изхвърлили оставащите бомби над Балкана).
            На следващата нощ долитат англичаните и го довършват завинаги.


            П.П.: По-горе са ме попитали дали ще отида срещу превъзхождаща армия.... а какво друго трябва да направя?
            Помня един дядо комшия, фронтовак от Дойран, та неговия любим лаф е бил: "Измряха тия дето викаха "Ура''!'' . Колко прав е бил...
            ЛЕНИН, я се зачети в "Ние бранихме тебе, София"! Там е описано как американците "са се стремяли да не засегнат нито едно селце".
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Втората Световна Война - различен резултат?

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              ЛЕНИН, я се зачети в "Ние бранихме тебе, София"! Там е описано как американците "са се стремяли да не засегнат нито едно селце".
              През лятото на 1964 г. някакви "заблудени французи" се мотали около пристанището в Лом. Преди да ги арестува милицията за шпионаж, решили все пак да потърсят дядо ми "хадвукатинъ дет` знае френски". Мъжът се оказал американец с жена французойка. Пилотирал "крепост" през 1944 г. Подгонили го и повредили наши изтребители. Опитал се да се отърве от бомбите над реката, за да успее да им избяга. Но не успял, изсипал ги върху пристанището и 20 години не могъл да спи спокойно, докато един ден взел жената, запалил колата и отишли да видят на място какво е причинил. Имало само 6-ма ранени. Олекнало му. Дарили някакви пари на местния клон на БЧК и си тръгнали. А в нета пише за масирани бомбардировки, сринали изоснови пристанището в Лом.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                През лятото на 1964 г. някакви "заблудени французи" се мотали около пристанището в Лом. Преди да ги арестува милицията за шпионаж, решили все пак да потърсят дядо ми "хадвукатинъ дет` знае френски". Мъжът се оказал американец с жена французойка. Пилотирал "крепост" през 1944 г. Подгонили го и повредили наши изтребители. Опитал се да се отърве от бомбите над реката, за да успее да им избяга. Но не успял, изсипал ги върху пристанището и 20 години не могъл да спи спокойно, докато един ден взел жената, запалил колата и отишли да видят на място какво е причинил. Имало само 6-ма ранени. Олекнало му. Дарили някакви пари на местния клон на БЧК и си тръгнали. А в нета пише за масирани бомбардировки, сринали изоснови пристанището в Лом.
                Излиза факт - Нямал е заповед да пуска бомби над Лом
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Нямал е заповед да пуска бомби над Лом
                  Точно. Едно е target + collateral damage друго civilian casualties. За София - ясно. Дрезден, Хирошима и т.н. също.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                    Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                    П.П.: По-горе са ме попитали дали ще отида срещу превъзхождаща армия.... а какво друго трябва да направя?
                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    И аз това разправям ама явно философията на наведената глава е силна ...
                    Чест и почитания за проявената жертвоготовност в името на Отечеството!
                    Самоче имам едно питане. При обстоятелствата през 44, когато съвецката армия е била на прага на БГ, се предлага да и се дaде дърво и да се сражаваме с тях.
                    Възможните изходи от това са горе-долу 3:
                    A) да ни отнесат като глиган туристическа палатка;
                    Б) да ни отнесат като цунами японско крайбрежие;
                    В) да ни отнесат като КТБ спестяванията на хората.
                    Та при тея възможни изходи се пита в уравнението каква е стратегическата цел и смисъл на начинанието?
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                      Та при тея възможни изходи се пита в уравнението каква е стратегическата цел и смисъл на начинанието?
                      Очевидно никаква.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Очевидно никаква.
                        И още едно питане: от тогавашна гледна точка (не от разcтоянието на времето сега), някои в БГ предполагал ли е как ще се развият следвоенните перспективи за БГ, накъде ще тръгнат нещата? Някой знаел ли е предварително как ще ни разиграят на карти големите братя и в чия ръка ще попаднем? Имало ли е шанс сами да променим нещо и вместо в единия, да попаднем в другия лагер. Ако да- тогава евентуално може и да е имало смисъл да правим нещо (не съм убеден обаче, че именно директна война със СА е било правилното действие).
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Очевидно никаква.
                          Стратегическата цел на Търтея е прозрачна, но... нелегитимна за форума Ако се бяхме сбили, щяха да ни поизколят-поизтребят, но като чеховете и поляките веч нивга нямаше да стои въпрос за вечна дружба, присъединяване към Евразийски съюз и т.н. Пък и елита на нацията щяха да го изколят чужди окупатори, а не, както е станало - родни слабоумни комуняги. Има разлика, нали ? Първото е някакъв трагизъм - героизъм, а второто - национален срам и позор.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                            Гагич, я ми кАжи поради каква причина Дупница е избрана за допълнителна цел при евентуален проблем за бомбардиране на София???

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img116 копия.jpg
Прегледи:1
Размер:895.2 КБ
ID:5620788
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Стратегическата цел на Търтея е прозрачна, но... нелегитимна за форума Ако се бяхме сбили, щяха да ни поизколят-поизтребят, но като чеховете и поляките веч нивга нямаше да стои въпрос за вечна дружба, присъединяване към Евразийски съюз и т.н. Пък и елита на нацията щяха да го изколят чужди окупатори, а не, както е станало - родни слабоумни комуняги. Има разлика, нали ? Първото е някакъв трагизъм - героизъм, а второто - национален срам и позор.
                              Тоест царя с тогавашното правителство е:
                              1. Бил страхлива шушомига, която с бездействието си е направил квази национално предателство и не е могъл да се справи със шепа шумкари и не е пратил войската шрещу настъпващите червени орди на заколение;
                              2. Бил е подставен комунистически aгeнт, чакал удобния момент да се присъедини към коминтерна;
                              3. Бил е далновиден водач опитал се да спаси войската и народа от заколение, но е бил прецакан от великите сили, които са го сложили в куция лагер.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Гагич, я ми кАжи поради каква причина Дупница е избрана за допълнителна цел при евентуален проблем за бомбардиране на София???
                                Inspired by:
                                Пластов Аркадий Александрович, "Фашист пролетел". 1942 г. Государственная Третьяковская галерея ?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3892_1.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5620789

                                Я разкажи за бомбите над Дупница ? Или "СМЕРШ" се е добрал до този пъклен план ?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X