Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    Тони, ще ти кажа нещо, което не знаеш. Преди няколко години, един твой пост ме накара да се регистрирам в този форум. Не ме карай да го търся, беше се заял с kinex или нещо такова. Обясняваше му каква е разликата между джипките- тип войнишки канчета и джипките- тип "пред кафето".
    Сега ако искаш ме чуй. Никой, разполагащ с достатъчна информация по тази тема, няма да ти каже нищо. Извинявай, но самото създаване на тази тема е обидно за труда на тези хора. Да, те са толкова добри, колкото могат. А, по някога и колкото им позволят.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      Честно-този Форум е събрал МНОГО знаещи хора.Чест за мен е да общувам с тях.Та:
      За мен не е редно да се създават дрязги и противоречия защото екип американски специални части били избити в Афганистан.
      Със сигурност хората са били подготвени професионалисти.
      Със сигурност плана на задачата е бил различен от случилото се.
      Със сигурност съдбата им не е смешна или елементарна.
      Със сигурност всяка една спецчаст може да попадне в същата ситуация и да я застигне подобна гибел.
      Не съм фен нито на американци, нито на руснаци...Всеки е бъркал.Яд ме е за войничетата...Тук има малко Генерали-повечето сме войска, нали?!
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Е туктаме някой непобедим генерал късметлия на който никога нищо не му се обърква,а да направи грешка пък да не говорим,другото проС аскер
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
          Честно-този Форум е събрал МНОГО знаещи хора.Чест за мен е да общувам с тях.Та:
          За мен не е редно да се създават дрязги и противоречия защото екип американски специални части били избити в Афганистан.
          Със сигурност хората са били подготвени професионалисти.
          Със сигурност плана на задачата е бил различен от случилото се.
          Със сигурност съдбата им не е смешна или елементарна.
          Със сигурност всяка една спецчаст може да попадне в същата ситуация и да я застигне подобна гибел.
          Не съм фен нито на американци, нито на руснаци...Всеки е бъркал.Яд ме е за войничетата...Тук има малко Генерали-повечето сме войска, нали?!
          И аз няколко пъти казах, че наистина ме боли за тях. Много е нелепа цялата история. Тъпото е, че някой отгоре си е гонел интереса и ги е метнал на сляпо. Аз не се сърдя на никой. Не търся и конфликт. Сериозно. Един от добрите ми приятели беше от щатите и загина падайки със самолет (лека му пръст). И пак беше поради грешка на командването му. Увличам се и споделям лични неща...
          Ей верно сорри ако съм засегнал някой. Било е неумишлено.
          Лека им пръст на момчетата. И най-важното - да се молим за по-малко конфликти по Земята...
          И не,че съм бил тюлен, ама поне военен водолаз съм бил. И наистина не мога да си обясня защо използват тюлени за такива мисии...
          висете отпуснато

          Коментар


          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Да, беше споменато и преди в темата...Защо водолази, наистина са в планините? Не съм чел матерали -признавам, ама заглавието е такова...
            Със сигурност има по-специализирани части за тази местност от...тюлените...Или чак толкова са бързали с мисията?
            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
            0887/осемпет 66 4осем

            Коментар


            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
              ... И не,че съм бил тюлен, ама поне военен водолаз съм бил. И наистина не мога да си обясня защо използват тюлени за такива мисии...
              Какво сте се вкопчили в това "тюлени" и водолази и защо си мислите, че трябва да действат само по вода?!? Названието им е съкращение от a Air and Land (вода, въздух и суша). Използват това, което имат. По същата причина, поради която използват в доста сушавия и отдалечен от морета Афганистан МОРСКИ пехотинци ...

              А защо било станало, каквото е станало? Ами просто е - shit happens! Хората са си хора, дори и когато са отлично подготвени професионалисти. Понякога допускат грешки ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Когато искат, американците могат да правят възможно най-правдивите филми..
                Така де ама в повечето случаи истината не е за пред широка публика . Никой не само американците не обича да си показва насраните гащи .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                  Аз вече не знам писах ли не писах ли по тази тема..или ще се повторя. Думите са : "стават издънки.....". Самата дейност го предполага! В реални условия резултатите са жертви. Тези които я вършат тази работа го ЗНАЯТ. Чест и почитания!!!
                  Най-глупавата тема която съм чел тук е за "коиловските герой" дето набили спец частите. Писах там мисля ....и се повтарям ама ,ако беше реална ситуацията още ще ги търсите "коиловските герои". Момчетата които вършат тази работа не са "анаболни бичета"..имат и глава и я използват непрекъснато!!!
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                    Нека и аз да кажа:
                    "Толкова ли са добри "тюлените"?"
                    Естествено , че са добри! Не се облягам на емоции,опит или лични контакти , а на проста логика.Защо да са добри? Много просто:
                    1.САЩ имат най-големия военен бюджет в света.Ако ме не лъже памет той беше по-голям от тоя на следващите три държави в списъка взети заедно! Сиреч американците "не жалят материало".
                    2.САЩ има население над 300млн души. Или ако следваме древната българска логика , че "от всяко дърво свирка не става" то американците имат достатъчно дървета от които да си изберат правилното така , че свирката да е качествена.
                    3.САЩ има огромен технологичен потенциал.Говорим не само за промишленост , ами и за сфери които на пръв поглед нямат нищо общо с армията-медицина,спортна медицина,фармация,психология и т.н и т.н. Или с други думи много сфери от нАуката на страната са впрегнати в създаването на методика за обучение и подсигуряване на въпросните бойци.Ако в държавите с по-малък потенциал(например милата ни Родина) се разчита основно на интелект,ентусиазъм,проба-грешка и талант,то при тях всичко е сметнато от точните хора(всеки специалист в областта си).
                    4.На практика от ВСВ насам САЩ са непрекъснато във война.Ако това не важи в пълна сила за армията , то командосите дет се вика не изстиват.Това влече след себе си нещо много важно-боен опит.Едно е да разиграваш учения срещу "условен противник" , друго е да си свериш часовника срещу някой който ти иска главата.Във втория случай,естествено,всички недомислици в методика на обучение,подбор или тактически схеми веднага лъсват наяве.
                    5.От ВСВ насам САЩ са велика сила и така като гледам държат да си останат такава.Сиреч те не само , че няма да допуснат пропуски-те нямат ПРАВО да допускат пропуски.

                    Всичко това важи не само за САЩ , ами и за още доста държави , но за тях най-вече.

                    Защо са се заплескали нещата? Разбира се , че никой професионалист няма да разправя наляво-надясно подробности от кухнята,но понякога се случва да изтече по нещо.Та от такива утечки ставя ясно , че в спецназа има някои неписани закони като например , че групата е жива докато е жив радиста (сиреч загубиш ли връзка с базата-мача е свирен) или , че групата е жива докато противника не я надуши и т.н.В конкретния случай имаме точно тия проблеми.Натам е ясно-не "тюлени" ами господ от небето да слезе резултата ще е същия.

                    Някъде по-нагоре възникна въпроса защо "тюлените" не са заклали козарите(както е по "инструкции").Ами просто-хората са войници , а не убийци.Как да свитнеш невинен цивилен? Те рискуваха да проявят човещина , но риска не се оправда.

                    ПП.По тоя въпрос:

                    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                    Най-глупавата тема която съм чел тук е за "коиловските герой" дето набили спец частите. Писах там мисля ....и се повтарям ама ,ако беше реална ситуацията още ще ги търсите "коиловските герои". Момчетата които вършат тази работа не са "анаболни бичета"..имат и глава и я използват непрекъснато!!!
                    се тиражираше информация , че въпросните френски "командоси" са френски граждани(по-точно военни) с арабски корени вербувани да се ПОДГОТВЯТ за "работа" в близкия изток във връзка с "арабската пролет" (та от там коиловци ги сбъркали с цигани).Не знам дали е вярно , но ако е така нищо чудно да са си изяли боя(в смисъл араби,новобранци....еб@ти командосите).Така или иначе факт е , че някой е ял бой и тоя някой не са братята.Иначе нямаше да има журналистически разследвания и неудобни въпроси и то на ФРЕНСКИ журналисти.В тая връзка в едно руско филмче така мимоходом се споменаваше , че спецназа на френската жандармерия има проведени над 600 успешни спец операции зад граница без да даде нито една жертва(което мене ме втрещи).Да кажеш , че французите си правят ПР , ма то руснаци го казват...
                    Последно редактирано от ЕМО; 19-05-14, 23:03.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                      Нека и аз да кажа:
                      "Толкова ли са добри "тюлените"?"
                      Естествено , че са добри! Не се облягам на емоции,опит или лични контакти , а на проста логика.Защо да са добри? Много просто:
                      1.САЩ имат най-големия военен бюджет в света.Ако ме не лъже памет той беше по-голям от тоя на следващите три държави в списъка взети заедно! Сиреч американците "не жалят материало".
                      2.САЩ има население над 300млн души. Или ако следваме древната българска логика , че "от всяко дърво свирка не става" то американците имат достатъчно дървета от които да си изберат правилното така , че свирката да е качествена.
                      3.САЩ има огромен технологичен потенциал.Говорим не само за промишленост , ами и за сфери които на пръв поглед нямат нищо общо с армията-медицина,спортна медицина,фармация,психология и т.н и т.н. Или с други думи много сфери от нАуката на страната са впрегнати в създаването на методика за обучение и подсигуряване на въпросните бойци.Ако в държавите с по-малък потенциал(например милата ни Родина) се разчита основно на интелект,ентусиазъм,проба-грешка и талант,то при тях всичко е сметнато от точните хора(всеки специалист в областта си).
                      4.На практика от ВСВ насам САЩ са непрекъснато във война.Ако това не важи в пълна сила за армията , то командосите дет се вика не изстиват.Това влече след себе си нещо много важно-боен опит.Едно е да разиграваш учения срещу "условен противник" , друго е да си свериш часовника срещу някой който ти иска главата.Във втория случай,естествено,всички недомислици в методика на обучение,подбор или тактически схеми веднага лъсват наяве.
                      5.От ВСВ насам САЩ са велика сила и така като гледам държат да си останат такава.Сиреч те не само , че няма да допуснат пропуски-те нямат ПРАВО да допускат пропуски.

                      Всичко това важи не само за САЩ , ами и за още доста държави , но за тях най-вече.

                      Защо са се заплескали нещата? Разбира се , че никой професионалист няма да разправя наляво-надясно подробности от кухнята,но понякога се случва да изтече по нещо.Та от такива утечки ставя ясно , че в спецназа има някои неписани закони като например , че групата е жива докато е жив радиста (сиреч загубиш ли връзка с базата-мача е свирен) или , че групата е жива докато противника не я надуши и т.н.В конкретния случай имаме точно тия проблеми.Натам е ясно-не "тюлени" ами господ от небето да слезе резултата ще е същия.

                      Някъде по-нагоре възникна въпроса защо "тюлените" не са заклали козарите(както е по "инструкции").Ами просто-хората са войници , а не убийци.Как да свитнеш невинен цивилен? Те рискуваха да проявят човещина , но риска не се оправда.

                      ПП.По тоя въпрос:



                      се тиражираше информация , че въпросните френски "командоси" са френски граждани(по-точно военни) с арабски корени вербувани да се ПОДГОТВЯТ за "работа" в близкия изток във връзка с "арабската пролет" (та от там коиловци ги сбъркали с цигани).Не знам дали е вярно , но ако е така нищо чудно да са си изяли боя(в смисъл араби,новобранци....еб@ти командосите).Така или иначе факт е , че някой е ял бой и тоя някой не са братята.Иначе нямаше да има журналистически разследвания и неудобни въпроси и то на ФРЕНСКИ журналисти.В тая връзка в едно руско филмче така мимоходом се споменаваше , че спецназа на френската жандармерия има проведени над 600 успешни спец операции зад граница без да даде нито една жертва(което мене ме втрещи).Да кажеш , че французите си правят ПР , ма то руснаци го казват...
                      Легиона е този,който има проведени много успешни операции зад граница и със жертви и без жертви.При тях е много лесно да събереш хора от националността която ти трябва защото ги има в наличност!
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение



                        се тиражираше информация , че въпросните френски "командоси" са френски граждани(по-точно военни) с арабски корени вербувани да се ПОДГОТВЯТ за "работа" в близкия изток във връзка с "арабската пролет" (та от там коиловци ги сбъркали с цигани).Не знам дали е вярно , но ако е така нищо чудно да са си изяли боя(в смисъл араби,новобранци....еб@ти командосите).Така или иначе факт е , че някой е ял бой и тоя някой не са братята.Иначе нямаше да има журналистически разследвания и неудобни въпроси и то на ФРЕНСКИ журналисти.В тая връзка в едно руско филмче така мимоходом се споменаваше , че спецназа на френската жандармерия има проведени над 600 успешни спец операции зад граница без да даде нито една жертва(което мене ме втрещи).Да кажеш , че французите си правят ПР , ма то руснаци го казват...
                        Поне по информацията която излезе са имали оборудване за височинни скокове и са скочили от доста голяма височина евентуално от прелитащ товарен самолет . Восочинните скокове са доста трудни и рискови даже и за опитни професионалисти така че едва ли са били араби новобранци .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                          Не дотам парашутисти, колкото парапланеристи. С това нещо се минават десетки километри (едно от тиражираните неща беше, че са тръгнали от Румъния) и без да са скочили от кой знае колко високо.
                          И защо пък да не са араби - и „новобранци“ е относително понятие но защо не обучаващи се.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                            Легиона е този,който има проведени много успешни операции зад граница и със жертви и без жертви.При тях е много лесно да събереш хора от националността която ти трябва защото ги има в наличност!
                            Не,не! Не ставаше дума за легиона.Той е съвсем друга бира.Все пак те като подготовка и тактика са много по-близо до ВДВ , 101-ва и 82-ра , т.е. "бесни кашици" с парашутна подготовка.Със сигурност имат и подразделения тип "командос"(разузнавателно-диверсионни),но основната им задача е по-скоро сили за бързо реагиране и "работа" в дълбокия тил-в случая колониите.
                            Ставаше дума за GIGN за които не съм съвсем сигурен какво е мястото им в системата за национална сигурност на Франция , но до колкото схващам е нещо подобно на нашето СОБТ(но в състава на армията , а не на МВР-малко е боза ама...). Вярно е , че не изпълняват точно военни мисии , но мисълта ми като цяло е , че франсетата очевидно знаят как да подготвят елитни бойци(в т.ч. и легиона) и тая изцепка в Коиловци ми се вижда малко странна.А изцепка ще да имало и то яка ако се съди по пушилката която вдигна френската преса и по мънкането на нашите убавци(Цвъки,Боце и сие).
                            Последно редактирано от ЕМО; 20-05-14, 21:03.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              ...тая изцепка в Коиловци...
                              Колко да е изцепка тая изцепка. Доколкото - „по това време на това място“. И какво - да стрелят, бият и пребиват ли... А френските медии са си медии като и нашите примерно (пък за цвъцковците да не говорим)
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                И какво - да стрелят, бият и пребиват ли...
                                Стига бе , човек! Ако на теб ти налетят двама-трима , ти какво ще седиш да ги гледаш ли?
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X