Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една интересна новина...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Една интересна новина...

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Не е ли редно и на тази тема да се пипне заглавието, зашото не е ясно за кой точно случай става дума ?
    ...по-скоро да се отделят в отделна тема последните постове

    Коментар


    • От: Една интересна новина...

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      По много стари паметни данни (четено тогава в 24 часа ли беше къде беше) ми се върти Ф-нещо си. ф16 ли, 14 ли... Специалистите да решат кое е било по-вероятно.

      Помня тогава изказване горещо-горещо на наш генерал пред медиите че първо - бил е издал заповед дни преди това забраняваща всякакво осветяване и прочее каквото и да е приближаване до бутона "включи" на радарите на всички поделения по границата, и второ - че предизвиква който и да е американски генерал да му дойде и да му каже в очите че въпросната ракета е способна да прелети 130 километра.

      Изказването беше по повод версията на натовци че ракетата е била пусната от сръбското въздушно пространство уж по сръбски радар и се била заблудила.

      Иде реч за тази която разби покрив в Горна Баня, за други случаи подробности нямам.
      Я, отиди и разпитай хората в село Бабица, община Брезник. Интересни неща ще ти разкажат за едни дълги лъскави парчета паднали по време на описаните бомбандировки до селото и долетели от към Дедо Боже. А, и май имали нещо на латиница изписано на тях ... И се говори за едни хора от големия град, които много бързо извозили железата. Със зелени возила. Предполагам били са от "НАДИН" ..
      Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
      "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

      Коментар


      • От: Една интересна новина...

        Доколкото имам информация, на наша територия са падали:
        1. AGM-88 HARM
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0429007.jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5603050


        2. 3М9 от ЗРК 2К12 "Куб/Квадрат"

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bulgaria-missile.jpg
Прегледи:1
Размер:21.5 КБ
ID:5603049

        3. AIM-9 Sidewinder (непотвърдено)

        Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
        Я, отиди и разпитай хората в село Бабица, община Брезник. Интересни неща ще ти разкажат за едни дълги лъскави парчета паднали по време на описаните бомбандировки до селото и долетели от към Дедо Боже. А, и май имали нещо на латиница изписано на тях ... И се говори за едни хора от големия град, които много бързо извозили железата. Със зелени возила. Предполагам били са от "НАДИН" ..
        Малко непотвърдена информация:

        07.05.1999 – село Люлин Пернишко – HARM

        14.05.1999 – село Върбово – КУБ (лети запад-изток)

        02.06.1999 - село Говежда - КУБ

        Елов дол – Сайдуиндър

        Трън – сайдуиндър???
        Тука ги броят до шест, ама не ми се вярва:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:full-27309-82146-book.jpg
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5603047

        Малко относно режимите:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:full-27309-82145-harm_profiles_s.jpg
Прегледи:1
Размер:35.3 КБ
ID:5603048

        Коментар


        • От: Една интересна новина...

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          http://www.otbrana.com/%D0%BD%D0%BE%...%BD%D0%B8_4244


          За къде ли тренират срещу С 300 и Миг 29? И не ми казвайте, че сценария на учението е бил "просто така"....

          http://airforce.mod.bg/bg/buaftoday/?page_id=6224 - Войната на ракетчиците!

          Коментар


          • От: Една интересна новина...

            Още снимки от паднала ракета в България:

            http://prehoda.bg/bg/1999/padnala-na...balgariia.html

            Коментар


            • От: Една интересна новина...

              Понеже бях помолен...:

              Не става въпрос за поделението зад ж.п. гарата на Божурище, а за това до което свършва пътя от въпросната гара.
              Не че има значение де - това са някакви си 300-400 метра.
              Там попаднах след въпросното събитие и нещата са ми разказвани от второ лице (потвърждение или пък засичане на информацията не съм си играл да правя - просто слушах с ококорени очички ).

              Та накратко: на радара се появява бързо движеща се отметка и всички се зачудили дали това ще е сръбски или натовски самолет искащ да кацне на летище София... ( от тук си правя косвеното заключение, че целта е дошла от сръбска територия)
              Въпросната чуденка е била възможна, защото летище София е било отворено за аварийно кацане, за всеки самолет независимо от националността (това също не съм си дал труда да го проверявам дали е истина).
              Да ама въпросната отметка цепи направо към радара, при което радиста се светва, гаси високото и бяга от апаратната. РЛС-а е "Венера" (ехх, съм забравил номера - П37 ли беше?? Не мога да помня цифри и това е ).
              Това е което ми беше разказано на мен.

              По въпроса дали са били гасени станцийте по време на войната не мога да кажа нищо, защото не съм пряк свидетел, но за времето от средата на 2000 натам със сигурност мога да заявя, че това не е вярно! Следеше се всичко с приоритет към Македония, Косово и Сърбия. Дори имаше и помощ от страна на НАТО в технически аспект за подобряване качеството на ''гледаемостта''.

              И някой горе се беше изокал, че натовските самолети били видими с просто око как си прелитали свободно над София - класически пример за инсинуация или плиткоумие!
              Много ще се радвам въпросният да обясни как с просто око различава, че въпросния самолет е натовски, а не сръбски или пък български?!?

              П.П.: Между другото това е поредният пример за - къде вроденото, къде умишлено използвано шапкарско тъпоумие. Имаме инцидент, разследва се, нещата са ясни до кристалност и.... всичко се покрива и ''засекретява'', но не дотам, че обществото да не разбере, че "НАТОвска ракета разби къща в Горна Баня!!!".
              От там се започва със слуховете, лакърдийте и теорийте на конспирацията, като генералната цел е постигната - "Гадните американци се опитват да ни избият..."

              Същата работа наблюдавах от първо лице когато американец застреля наш войник при "приятелски" огън. Хем даже там, на място хващаха дикиш подобни тъпотии при все, че можеш да попиташ участниците в инцидента....
              Последно редактирано от BulAf; 14-09-14, 22:46.

              Коментар


              • От: Една интересна новина...

                Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                ...
                Та накратко: на радара се появява бързо движеща се отметка и всички се зачудили дали това ще е сръбски или натовски самолет ...
                Та накратко: Не могат да различат ракета от самолет?!?
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 15-09-14, 09:42.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Една интересна новина...

                  Това за летището и прочие са лакърдийте разтягани в "бункера" - КП, от планшетен състав и някои от оперативните.
                  Като ми "поотхвръкнаха крилцата" питах и чичката на радара. Отговора му беше горе долу следният: "дадох целта към КП, но като видях колко бързо идва право срещу мен, дръпнах високото и търтих да бягам".

                  Кое и колко то тия работи са истина както съм казал - не мога да твърдя. Преразказвам. /Аз затова предпочитам да говоря за неща видени и пипнати лично от мен/
                  Пък и не съм се интересувал да "ровя" тогава.

                  Коментар


                  • От: Една интересна новина...

                    Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                    И някой горе се беше изокал, че натовските самолети били видими с просто око как си прелитали свободно над София - класически пример за инсинуация или плиткоумие!
                    Много ще се радвам въпросният да обясни как с просто око различава, че въпросния самолет е натовски, а не сръбски или пък български?!?
                    Искаш да кажеш, че някой може да сбърка F-16 с МиГ-21 или МиГ-29? Гарантирано до около 800-1000 метра се различават с невъоръжено око разликите в план на самолетите! При наличие на подходяща оптична техника и на по-големи височини... А разликите са много големи - един срещу два двигателя, двоен срещу единичен вертикален стабилизатор, крилата и центроплана на 29-ката са в пъти по-широки от тези на 16-ката. За 21-цата да не говорим - да сбъркаш триъгълното крило МиГ-а с крилото на F-16 и характерния профил на въздухозаборника на МиГ-а трябва да си наистина "талантлив".
                    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                    Коментар


                    • От: Една интересна новина...

                      Не става въпрос за поделението зад ж.п. гарата на Божурище, а за това до което свършва пътя от въпросната гара.
                      Не че има значение де - това са някакви си 300-400 метра.
                      Има значение, защото едното беше ЗРВ, а другото на РТВ, т.е. в единия случай сме били агресори!

                      Та накратко: на радара се появява бързо движеща се отметка и всички се зачудили дали това ще е сръбски или натовски самолет искащ да кацне на летище София... ( от тук си правя косвеното заключение, че целта е дошла от сръбска територия)
                      ............................
                      Да ама въпросната отметка цепи направо към радара, при което радиста се светва, гаси високото и бяга от апаратната. РЛС-а е "Венера" (ехх, съм забравил номера - П37 ли беше?? Не мога да помня цифри и това е ).
                      Това е което ми беше разказано на мен.
                      По въпроса за радара, това, което мога да кажа е, че не е "Венера", доказан факт е, че ХАРМ не е способен да атакува радари, работещи в нетровият обхват, т.е. основните заподозрени остават ПРВ-тата и споменатото П-37 "Христо". От друга страна П-37 не ми е известно да е бил на въоръжение в СФРЮ, което би трябвало да е известно на НАТО-вските пилоти. За висотомерите - сърбите имат ПРВ-11 и западни радари, т.е. възможно е да се предположи, че е стрелямо по висотомера (тогава в Божурище би трябвало да е имало ПРВ-13/17, които се водят дециметрови, а ПРВ-11 е сантиметров). От друга страна в кодограмата на целта май липсват данни за височината, т.е. не е "участвал" висотомер, което се връзва с твоята версия!...

                      .......................

                      Интересното е, че "нещото" е цепило и към друг радар (синьо кръгче):

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:full-27309-82137-extendeddata.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5611195

                      Ако се съди по схемата, възможната цел на ракетата би могло да бъде и СТ-68У от състава на ЗРВ, разположен над Банкя (Божурище е светлосиния триъгълник, а кабърчето - ул. Роза 15), но единственият начин да се разбере е дали е работил. Въобще работата е бая оплетена...


                      По въпроса дали са били гасени станцийте по време на войната не мога да кажа нищо, защото не съм пряк свидетел, но за времето от средата на 2000 натам със сигурност мога да заявя, че това не е вярно! Следеше се всичко с приоритет към Македония, Косово и Сърбия. Дори имаше и помощ от страна на НАТО в технически аспект за подобряване качеството на ''гледаемостта''.
                      Доколкото съм чувал е имало забрана за излъчване на РЛС в сантиметровия диапазон на разстояние 70 км от границата след случая с ракетата, но не е 100% информацията.

                      И някой горе се беше изокал, че натовските самолети били видими с просто око как си прелитали свободно над София - класически пример за инсинуация или плиткоумие!
                      Много ще се радвам въпросният да обясни как с просто око различава, че въпросния самолет е натовски, а не сръбски или пък български?!?
                      Мисля, че имаше забрана за авиацията да лети, с оглед на близката "мат. част" и възможността за сакатлък... т.е. са били или срби или натовци...


                      П.П.: Между другото това е поредният пример за - къде вроденото, къде умишлено използвано шапкарско тъпоумие. Имаме инцидент, разследва се, нещата са ясни до кристалност и.... всичко се покрива и ''засекретява'', но не дотам, че обществото да не разбере, че "НАТОвска ракета разби къща в Горна Баня!!!".
                      От там се започва със слуховете, лакърдийте и теорийте на конспирацията, като генералната цел е постигната - "Гадните американци се опитват да ни избият..."
                      Никъде няма резултат от официално разследване, било то българско или натовско. Ето и какво пише "Сега" година след инцидента:

                      http://www.segabg.com/article.php?is...nid=6&id=00006

                      Същата работа наблюдавах от първо лице когато американец застреля наш войник при "приятелски" огън. Хем даже там, на място хващаха дикиш подобни тъпотии при все, че можеш да попиташ участниците в инцидента...
                      Това беше инцидента на пътя ли?

                      Коментар


                      • От: Една интересна новина...

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Та накратко: Не могат да различат ракета от самолет?!?
                        Могат, просто им трябват 2-3 оборота на радара за да засекат скоростта....

                        Коментар


                        • От: Една интересна новина...

                          Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                          Могат, просто им трябват 2-3 оборота на радара за да засекат скоростта....
                          А разликата в размерите на целта?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Една интересна новина...

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            А разликата в размерите на целта?
                            .... и скоростта.... (12.59)



                            Последно редактирано от Arangel; 16-09-14, 22:57.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X