Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Генерал Нориега и битката за Панамския канал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Генерал Нориега и битката за Панамския канал

    Въпросът за политиката на САЩ в Латинска Америка винаги ражда крайни коментари в двете посоки. Едни твърдят, че е империализъм и намеса във вътрешните работи на суверенни държави. Други ще кажат: "добре, че е САЩ, та да цивилизова туземците". Според мен обективен анализ не може да се направи, ако можеше сигурно латиноамериканските общества нямаше да са толкова разделени. Този анализ също е едностранчив, но лично на мен ми беше много любопитен: Генерал Нориега и битката за Панамския канал

    www.offnews.bg

  • #2
    От: Генерал Нориега и битката за Панамския канал

    Моето виждане по въпроса е еднозначно, и няма никакъв начин да бъде променено.
    Когато това се случи бях невръстен студент. Тогава пиехме в някоя си "Русалка", кръчма която още съществува, макар че сега се казва другояче, беше близо до нашите факултети. В новините показаха ударен БТР-60 на панамската армия, и аз тутакси отидох там да изпия три коняка на екс. Зер същия като моя, от преди две години. Вече знаех на какво смърди автомата, а ударена броня още не бях виждал. Запознах се с Кашика, също студент, от математиците, който също се криеше в ъгъла, пиеше и плачеше. До преди година бил бетерист, също на юг. После през годините се изгубихме, но дълго време дружахме само заради това.
    На БТР-и съм служил малко, само година, и тогава нямах политически виждания. Но това няма да забравя, нито ще променя оценката си.
    Не беше страх. По-скоро обида.
    Кашиците прощават, но само на своите.

    Коментар


    • #3
      От: Генерал Нориега и битката за Панамския канал

      Първоначално публикуван от Стефан
      Моето виждане по въпроса е еднозначно, и няма никакъв начин да бъде променено.
      Със Стефан съм абсолютно съгласен по въпроса.
      Просто американците казаха, този не ни харесва и го свалиха защото не им играеше по свирката.
      Генерал Нуриега можеше по всяко време да затвори панамския канал за САЩ и тогава по вода от атлантическото крайбрежие до тихоокеанското само покрай нос Добра надежда.
      Нека братята да кажат за колко време става това особено през зимата.
      П.П. Това ме подсеща и за Гранада.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #4
        От: Генерал Нориега и битката за Панамския канал

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Просто американците казаха, този не ни харесва и го свалиха защото не им играеше по свирката. Генерал Нуриега можеше по всяко време да затвори панамския канал за САЩ и тогава по вода от атлантическото крайбрежие до тихоокеанското само покрай нос Добра надежда.
        Те Панамците да не би да са го финансирали или строили този канал? В крайна сметка - те съществуват като самостоятелна държава, за да може САЩ да си гарантира инвестицията там.

        При строежа на този канал са загинали повече от 22 000 човека, а от неговото функциониране зависят много повече животи днес. Каквито и да са американците - да оставят самозабравил се тип да се разпорежда с него би било непремерено неразумно.

        Между другото - само разширяването на този канал, което тече в момента - ще струва повече откоркото БВП на Панама за 1 година. А приходите от това ще са ню ню на годишна база...
        Последно редактирано от vlageo; 29-12-11, 17:06.

        Коментар


        • #5
          От: Генерал Нориега и битката за Панамския канал

          Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
          Каквито и да са американците - да оставят самозабравил се тип да се разпорежда с него би било непремерено неразумно.
          Сега ще бъдеш изяден с парцалите и своевременно разграден.

          Днес някъде чух в новини, че Чавес се оплакал от масово заразяване с рак на непокорните глави на латиноамерикански режими. Пак от американците разбира се.

          Коментар


          • #6
            От: Генерал Нориега и битката за Панамския канал

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Сега ще бъдеш изяден с парцалите и своевременно разграден.

            Днес някъде чух в новини, че Чавес се оплакал от масово заразяване с рак на непокорните глави на латиноамерикански режими. Пак от американците разбира се.
            Е, то пък хич не е възможно това. Само Кастро колко пъти се опитваха да го затрият. Там където има дим почти сигурно има и огън.

            Коментар


            • #7
              От: Генерал Нориега и битката за Панамския канал

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Днес някъде чух в новини, че Чавес се оплакал от масово заразяване с рак на непокорните глави на латиноамерикански режими. Пак от американците разбира се.
              Естествено, че е от тях.
              При това - съвсем сигурно е че е с космическо оръжие...

              Улавите на тоя свят не свършват...

              Коментар


              • #8
                От: Генерал Нориега и битката за Панамския канал

                Абе може да е улав, може да е всякакъв, ама си има реални основания да се притеснява. Особено от специалните "миротворци" на "най-миротворческата" агенция в света - ЦРУ. Там всекидневно пеят песни и редят молитви за Чавес и всеки друг като него, "приятели" на американските интереси.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X