Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

    Здравейте ,интересно ми е да видя какво ви е мнението за Българската армия в момента.

  • #2
    Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

    Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
    Здравейте ,интересно ми е да видя какво ви е мнението за Българската армия в момента.
    Ама то в момента има ли армия?!?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

      здравейте.Засега има някакви остатъци ,ама и на тях ги разбиват тотално.

      Коментар


      • #4
        Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

        Ефрейторе,трудно може да се даде еднозначен отговор.Причината е много проста:Тук мъжете са на различна възраст,служили са по различно време и естествено всеки би ти отговорил различно.
        Аз съм си изслужил честно 2 години и 10 дни.Тогава си имаше армия и още как.И арест си имаше,и дисцип си имаше.В Трета армия всеки я знаеше 13 танкова бригада и 13 гаубичен дивизион от Дебелата кория.Наистина бяхме добри войници-така мисля.Горд съм,че изслужих до сержант само за отлични стрелби.Но сега едва ли има армия,казват щяла да е 30 000 души.Па и професионална.Не знам,не ща да звуча като стар бухал,но толкова беше само 3-та армия.Не знам,питай други.
        Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
        имат право да гласуват на избори.

        Коментар


        • #5
          Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

          Бил съм парашутист - десантчик. Участвал съм в Щит-82. Така че знам каква БЕШЕ армията някога...
          Обаче за сегашното положение нищичко не знам!

          Коментар


          • #6
            Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

            Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
            Ефрейторе,трудно може да се даде еднозначен отговор.Причината е много проста:Тук мъжете са на различна възраст,служили са по различно време и естествено всеки би ти отговорил различно.
            Аз съм си изслужил честно 2 години и 10 дни.Тогава си имаше армия и още как.И арест си имаше,и дисцип си имаше.В Трета армия всеки я знаеше 13 танкова бригада и 13 гаубичен дивизион от Дебелата кория.Наистина бяхме добри войници-така мисля.Горд съм,че изслужих до сержант само за отлични стрелби.Но сега едва ли има армия,казват щяла да е 30 000 души.Па и професионална.Не знам,не ща да звуча като стар бухал,но толкова беше само 3-та армия.Не знам,питай други.
            13 бртбр и сега я има ,ама не се знае докога.Особено след секс скандала с Пинчера .Танковете не са приоритет за Българската армия. Пък и за какво и е на България армия ,нали има 100 000 ловци.Тва някой го беше изцепил ,ама на там отива работата.

            Коментар


            • #7
              Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Бил съм парашутист - десантчик. Участвал съм в Щит-82. Така че знам каква БЕШЕ армията някога...
              Обаче за сегашното положение нищичко не знам!
              Оооо, наборе, ти май си служил в десантния полк в Пловдив май...???!!! Т'ва, кога играхме "Щита-а",
              не беше ли преди изчезването на динозаврите...???!!!

              Коментар


              • #8
                Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                Т'ва, кога играхме "Щита-а", не беше ли преди изчезването на динозаврите...???!!!
                Абе, че сме древни няма две мнения. Ама аз споменах Щит 82 като най-голямото стратегическо учение, провеждано някога на наша земя. Тогава си мислехме, че сме назад в сравнение с някои други от Варшавския договор, но изглежда не сме знаели колко назад можем да стигнем... Факт е, че тогава руснаците ни имаха доверие до там, че да монтираме оборудване за ядрени боеприпаси на някои самолети и ако се наложеше и самите ракети можеха да пристигнат бързо. А някои казват и че сме ги имали, но аз поне не знам. А сега май НАТО ни има доверие до толкова, доколкото да ни връчи по един калашник, да ни натовари на Хамър и да ни прати за пушечно месо в някой пущинак на Ирак или Афганистан за да се обучават на стрелба талибаните по нас...

                Коментар


                • #9
                  Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                  Здравейте.Ами то за доверие ли сме ,вече 2 години не можем да сертифицираме една келява бригада с един танков баталйон

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                    сега не сме 82г и не виждам за какво трябва да се пиле народна пара за тия с шапките с козирки
                    става въпрос за 999млн лв за 2007г
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      сега не сме 82г и не виждам за какво трябва да се пиле народна пара за тия с шапките с козирки
                      става въпрос за 999млн лв за 2007г
                      Някой хора не разбират ,че сигурността не е даденост.А продукт и за да я има ,трябва да се работи за нея .Или вярват че НАТО или някакви други организации ще го защитават.Пука му на някой за лявата п...а на европа.Пък и живеем във спокоен и проспериращ регион ,в който от векове не е имало войни.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Абе, че сме древни няма две мнения. Ама аз споменах Щит 82 като най-голямото стратегическо учение, провеждано някога на наша земя. Тогава си мислехме, че сме назад в сравнение с някои други от Варшавския договор, но изглежда не сме знаели колко назад можем да стигнем... Факт е, че тогава руснаците ни имаха доверие до там, че да монтираме оборудване за ядрени боеприпаси на някои самолети и ако се наложеше и самите ракети можеха да пристигнат бързо. А някои казват и че сме ги имали, но аз поне не знам. А сега май НАТО ни има доверие до толкова, доколкото да ни връчи по един калашник, да ни натовари на Хамър и да ни прати за пушечно месо в някой пущинак на Ирак или Афганистан за да се обучават на стрелба талибаните по нас...
                        Не си прав, Паджеровод, не си прав! Радваме се на доверие и признание и като теляци. Дали пък не гледат на нас като на евнуси?!
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                          Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
                          Някой хора не разбират ,че сигурността не е даденост.А продукт и за да я има ,трябва да се работи за нея .Или вярват че НАТО или някакви други организации ще го защитават.Пука му на някой за лявата п...а на европа.Пък и живеем във спокоен и проспериращ регион ,в който от векове не е имало войни.
                          +1 - "Който не храни своя армия, ще храни чужда". И на друго място го бях писал, въпреки, че не съм автор на сентенцията.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                            Абе за своята и чуждата армия - добре, ама що за армия е това с повече канцеларски офицери отколкото със сержанти и войници, примерно във ВВС като гледам как има едно мижаво количество самолети и въртолети които летят, мога да ги преброя на пръсти, в 3-4 авиобази а е пълно с полковници и подполковници...
                            във флота има дивизион ПОДВОДНИЦИ а имаме две едната от които е неизправна /без акумулатори/ а другата с изчерпващ се ресурс и я къткат... и пак е пълно с висши командни чинове... абе смешна работа
                            May the Force be with You

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                              Първоначално публикуван от Han Solo Преглед на мнение
                              Абе за своята и чуждата армия - добре, ама що за армия е това с повече канцеларски офицери отколкото със сержанти и войници, примерно във ВВС като гледам как има едно мижаво количество самолети и въртолети които летят, мога да ги преброя на пръсти, в 3-4 авиобази а е пълно с полковници и подполковници...
                              във флота има дивизион ПОДВОДНИЦИ а имаме две едната от които е неизправна /без акумулатори/ а другата с изчерпващ се ресурс и я къткат... и пак е пълно с висши командни чинове... абе смешна работа
                              За моя жалост е така , но в България се работи на принципа ,че''рибата се вмирисва от главата,но се реже от опашката''.В ГЩ и МО длъжностите се препокриват ,сума ти експерти ,началник отдели,отделения и т. н., но каква е ползата от тях никой не знае.А армията стана от 140 000 на 30 000 , а технологично нищо ново.Къде отиват тези пари ,все няма бойна подготовка ,за нафта ,за снаряди .Скоро може да няма и за заплати.Иначе пред обществото всичко е розово и всички са щастливи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X