Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предателят летец!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Предателят летец!

    И вие всичкото това - сериозно?
    Юфка.
    Модератор?
    Освен правописните грешки, модераторите трябва да могат и да управляват разговорите.
    Или не?

    Коментар


    • От: Предателят летец!

      Желязото се кове докато е горещо, казват. На 18 е почти течно все още. В средата на пътя е друго. Та така за клетвите и предателите...

      Коментар


      • От: Предателят летец!

        Да ви кажа и за клетвата.
        КОгато аз се кълнях през 88ма не разделях държавата от родината. Не съм си и мислил, че може да наруша клетвата си.
        А тя беше за вярност към България. Така поне я разбирах. И съм си спазил клетвата(и до днес си я спазвам) не защото съм казал някакви думички на площада в Айтос, а защото това чувствам в душата си.
        За вярност към родината и обич и уважение към родителите не се изискват обяснения защо.
        За предателството могат да се намерят хиляди обяснения и извинения. Което не пречи на всички с чиста съвест да презират предателите. Даже и тези които имат полза от предателството.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Предателят летец!

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          Много са ми симпатични руснаците и добре съм си живял с тях.

          Добре го каза и е истина руснаците нямат нужда от още земя

          А техните вождове ?Които винаги са били варяги още от Киевская Рус и винаги са хвърляли народа във войни от които той мре а варягите грабят.

          Варягите не могат да живеят без грабежи това е проклятието на нашата част от Европа

          Чудно как из цяла Европа са измрели или са се култивирали само в Русия за огромно страдание на Руския народ са оцелели и мимикрират при всяка власт

          Има една книга“ Полигонът на Сатаната„ защо Бог е избрал това да се случи не знам

          Поздрави

          Ми това е - руснаците са много много любим за мен народ, потвърждавам. Цялата имперска амбиция е от вождовете им, до един НЕруснаци... Имаше един як лаф от някаква книга на Христо Калчев - руснакът е много готин, не е като съветския човек...

          Коментар


          • От: Предателят летец!

            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
            Верно ли ?? Чичко Сталин за това ли окупира половин Европа, че и още искаше ама не му стигнаха силите...Болшевиките за това ли още навремето присвоиха Литва, Латвия, Естония , за малко беше и Финландия.
            Прегледай коментара ми по-горе. В Литва, Латвия и Естония по една случайност се намират единствените руски / съветски пристанища на Северно Море (грешка на езика - Балтийско Море) които са целогодишно плаваеми. И това - от 18ти век. Всичко по на север е сковано в лед солидна част от годината, което поставя ефикасността на всякакъв вид северен флот под въпрос.

            Което ще ти даде и джокер защо никой не си прави устата руснаците да връщат Кьонигсберг / Калининград до ден днешен. Нищо че през втората половина на ХХти век тая работа с леда малко от малко намалява като проблем, зер научно технически прогрес и прочее.

            Отделно да речем че държави които са били държави от 1918та до 1939та по ония времена не са имали особено думата. Някой да е ревал за тях тогава ? От Запада ? Все едно сега да седна да рева за ФИРОМ ако и се случи нещо...

            И ето разликата! Руснаците може и да не им трябва останалия свят, ама болшевиките го искаха целия....За да го превърнат в концлагер.
            Отново - тц, въпреки красотата на обвинението. Каквото им трябваше го взеха, още тогава. Каквото искаха - добавиха го. Пак тогава. Остави ги приказките за световна революция.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Предателят летец!

              Не намесвай сега световни революции.Въпреки, че това е светая-светих за болшевиките навремето "пожар всемирен да разпалим".Кажи за Финландия. И защо "освободителите" леко забравиха да се изнесат от "освободените" държави 50-ина години...след ВСВ.
              Бил избягал с МИГ, еми с това могъл, с това избягъл....Я си припомнете ГДР.Бягаха с балони, с делтапланери, с въжета между сградите.Караулните войници често бягаха барабар с оръжието, или пък с друга военна техника.Въобще, кой как можеше бягаше от комунистическия "рай" Много предатели, много нещо....
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Предателят летец!

                Ако поставяш знак на равенство между това че разбирам прагматизма на Съветите с това да им симпатизирам или с това да го одобрявам - няма как да се разберем, просто ще си ми приписал неща които не съм казал.

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                ...Кажи за Финландия
                Шведски доминион, в който Финландският език се е завърнал (демек - не са биели по петите с пръчки за употребата му) СЛЕД като областта минава под руско управление през 1808

                Държава от 1918та година. Държава по силата на трудолюбие и много късмет. Със същия успех можеше да си остане съветска република без никой да си почеше топките за тях.

                За Зимната война - отново, прекрасен пример за съветски (не руски) прагматизъм: "Ако можем - ще си ги излапаме целите. Ако ни приседнат - най-малкото ще си вземеме БУФЕРНА ЗОНА около Ладога за Ленинград, защото наистина ни ТРЯБВА"

                Приседнало им. Но си взели буферна зона. Че взела че им послужила гадта.

                Друг пример за съветски прагматизъм - защо са върнали Поркалла на финландците през 1956та година ? Нали никога нищо не връщат ? Ти да си видял западняците да върнат територия без мариз ? Нали финландците са им я били "отстъпили" за 50 години ? Я каква била работата, хората се спазарили със същия тоя Сталин с който нямало излизане на глава, те обещали неутралитет и уважение, и каква станала тя, да вземат и двете страни да си удържат на думата, дори след смъртта на въпросния

                И защо "освободителите" леко забравиха да се изнесат от "освободените" държави 50-ина години...след ВСВ...
                Прочети мнение номер 203 по-горе. Замени "Санитарен Кордон" с "Буферна Зона". Едно и също е в конкретния случай. Повтори си пак "Буферна Зона". Това е водещият двигател на цялата съветска външна политика през цялата и история, с малки изключения и лирични отклонения.

                За предателят и предателството - по-назад писах че еднозначен отговор няма, освен това което всеки отговори за себе си.
                Последно редактирано от Goblin; 18-02-11, 23:44.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Предателят летец!

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Освен правописните грешки, модераторите трябва да могат и да управляват разговорите.
                  Или не?
                  Не. Но мисля, че се изчерпа до голяма степен дискусията. Особено с последното изречение на Goblin.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X