Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Битката за остров Даманский

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Битката за остров Даманский

    Бях в предучилищна възраст , когато се говореше как братушките изпарили на границата лошите китайци с лазер.Каква е истината погледната от една страна четете тук -http://www.damanski-zhenbao.ru/chronicals.htm . Лично аз останах разочарован , че е нямало тайствено оръжие
    Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

  • #2
    От: Битката за остров Даманский

    Първоначално публикуван от mario_ju Преглед на мнение
    ...останах разочарован , че е нямало тайствено оръжие
    Не би трябвало да си разочарован...

    По въпроса можеш да погледнеш в много интересната и даже прекалено (т.е. объркващо) богата и разнообразна тема за военните успехи на Русия. По-точно това:

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...=39657&page=22

    Що се отнася до "тайното оръжие", напълно споделям мнението на колегата "Обер..." на същата страница.

    А на стр. 24 бях превел един текст за конфликта на Даманский - той не се различава по същество от посочения в тази тема линк. Уточнява се обаче, че секретното оръжие е ГРАД. Каквото е супермен за просто-мен, това е ГРАД за Катюшата.

    Имах приятел от тази категория артилерия. От него знам, че за другите артилерии има цЕли, а за тях има площи. Като си представя какво става на "площта", хич не ми трябва да си представям лазер.

    Поздрави!
    Искам България чиста!

    Коментар


    • #3
      От: Битката за остров Даманский

      Виждал съм един път какво става - 6 машини по 8 ракети - 40-50 декара млада борова горичка 2 дена я гаси аскера с лопатите.Все едно дълбока оран само че остава като сгур.Нищо живо.
      BMW X6

      Коментар


      • #4
        От: Битката за остров Даманский

        Основния удар го понасят граничарите
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          От: Битката за остров Даманский

          Тези лазерни лъчения, на този Дамански... Много ни се иска да има и "още нещо" - Това сигурно е десета тема.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Битката за остров Даманский

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Тези лазерни лъчения, на този Дамански... Много ни се иска да има и "още нещо" - Това сигурно е десета тема.
            '

            Ами нормално,все пак много от нас са от поколението на което активно ни промиваха мозъците... Някой беше казал , че една лъжа повторена 100 пъти лесно се превръща в истина. И при положение че в седми клас ми повериха Калашников ( нещо,което после в казармата не направиха ) , а върви че не им вярвай !
            Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

            Коментар


            • #7
              От: Битката за остров Даманский

              Значи още повече би трябвало да имаш стимул да се поинтересуваш за истината, за да не се повтаря лъжата.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Битката за остров Даманский

                Малък коментар върху наименованието на този остров:
                Във времето той най-вероятно е носил безброй наименования. Дамански (Даманский) е съвременното му руско име. Китайското му име е Джънбао. След събитията от 1969год - те са поредица и засягат общо взето цялото протежение на китайско-руската граница - и двете страни обявяват, че са победители в конфликта. Фактически, всички спорни територии остават под контрола на Русия, а междудържавно споразумение по въпроса няма. Окончателното решение е постигнато през 1991год. - всички тези територии са признати за китайски.
                В светлината на това положение, мисля че правилното понятие по отношение на този остров е: Джънбао.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Битката за остров Даманский

                  Интересно е, че малко преди да стане патакламата СССР предлага на братски Китай доброволно да отстъпи този и още няколко десетки острови по границата. Китайците отказват на изменниците на комунистическите идеали, провокациите по границата са ежедневие. Един от преките участници в събитията е жив и здрав и в момента, Бабански се казва ако не се лъжа. А Джънбао значи Драгоценен.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Битката за остров Даманский

                    Официалните преговори за спорните територии са прекъснати през 1964год - ако това трябва да значи "малко преди". На тези преговори, директно преговарящите дипломати са били склонни на сепаративно споразумение, като най-болните моменти се оставят за следващ етап, но държавните ръководители и от двете страни (Хрушчов и Мао) се "запичат". Вярно е, че този остров е измежду тези територии, относно които Русия още тогава е била готова да върне на Китай.
                    А и т. нар. "провокации" съвсем не са това, което официалната тогавашна пропаганда ни представяше.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Битката за остров Даманский

                      Голям номер!!!

                      На тези, които вече го знаят, поднасям извинения. Но самият аз току-що бях шашнат от следното:

                      http://www.youtube.com/watch?v=3ep4H5BLGn4

                      Тия дни ще потърся изрезката от "Аргументы и факты", на която имаше и снимка на Бубенин на Даманский - като по-млад.
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Битката за остров Даманский





                        Герой Советского Союза Виталий Бубенин.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Битката за остров Даманский

                          Нещо не разбрах - 30летие пък `74!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Битката за остров Даманский

                            Същият! Тук е още капитан, но вече Герой на Съветския съюз.

                            А преди това за една бройка да го осъдят.

                            От друга страна - доколко тези снимки и кадри са автентични, доколко още засекретени - не знаем.
                            Искам България чиста!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Битката за остров Даманский

                              Вече не са засекретени. Наберет в Гугл Даманский и вижте сами.



                              Но има една красноречива снимка, която все още я няма в интернет. Много добре я помня. Видях я в музея на КДВО в Хабаровск. След бой в убит китайски офицер бил е намерен фотоапарат, а в него тази снимка с изуродовани телата на съветски граничари. Смразяваща снимка!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X