Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЕПРИПАСИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: БОЕПРИПАСИ

    Намерих и още малко информация на руски за усилените патрони предназначени за картечни пистолети и пистолети с усилена консттрукция
    9×18 мм ПБМ

    Бронебойный патрон 9×18 мм ПБМ (Индекс ГРАУ7Н25) разработан в Тульском КБП для использования в стрелковом оружии под обычный патрон 9х18 мм ПМ. Производится на Тульском патронном заводе. Масса патрона — 7,4 грамм; масса пули — 3,7 грамм; начальная скорость пули — 519 м/с.
    Новая полуоболочечная пуля имеет оживальную форму, между сердечником из стали с твёрдостью более 60 единиц HRC и оболочкой находится алюминиевая рубашка. В результате проведённых улучшений новая пуля получила полуторакратный прирост в кинетической энергии (418 Дж против 273 Дж у штатной пули 9 мм ПМ на дальности 10 м), а импульс отдачи возрос всего на 4 %. Объём же временной пульсирующей полости (один из главных показателей поражающей способности пули) увеличился в 3 раза относительно 9 мм ПМ и в 1,4 раза — относительно 9 мм ПММ[6].
    Новая пуля пробивает бронепластину толщиной 5 мм стали Ст3 на дальности 10 м, броню толщиной 2,4 мм и кевларовый подслой на дальности 11 м, а на расстоянии 30 метров — штатный бронежилет правоохранительных органов 6Б5-12 (1,25 мм титана и 30 слоев кевларовой ткани), при этом оставшейся энергии хватает на углубление в желатиновый блок (примерно соответствующий по плотности тканям человеческого тела).[1]
    9×18 мм ПММ

    Патрон 9×18 мм ПММ (57-Н-181СМ, Индекс ГРАУ7Н16) является модернизацией патрона 9×18 мм ПМ, направленной на повышение пробивной способности пули.
    В патроне на 30 % увеличен пороховой заряд и применена новая пуля в форме усечённого конуса. В результате повысилась начальная скорость пули (до 410—435 м/с), её кинетическая энергия (485—505 Дж) и, как следствие, пробивное, останавливающее и убойное действие, а благодаря новой форме пули снизилась вероятность рикошетов. Длина патрона — 25 мм; длина гильзы — 18 мм; масса пули — 5,54-5,8 грамм[7]. На дистанции до 20 метров пуля патрона ПММ пробивает 3 мм стали Ст3, на дистанции до 10 метров — армейский бронежилет Ж-81.
    Как и другие боеприпасы повышенной мощности, данный патрон может использоваться только в специально предназначенном для этого оружии с усиленной конструкцией (пистолете ПММ, пистолет-пулеметах ПП-9 «Клин» и ПП-19 «Бизон»).

    Коментар


    • #47
      От: БОЕПРИПАСИ

      Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
      Не мисля...
      Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
      P.S. Прав си
      И кво ся - прав ли си, или не мислиш!
      Няма такова понятие, като: "Усилен патрон за картечен пистолет" - това е всичко, което аз казвам в конкретния случай...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #48
        От: БОЕПРИПАСИ

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        И кво ся - прав ли си, или не мислиш!
        Няма такова понятие, като: "Усилен патрон за картечен пистолет" - това е всичко, което аз казвам в конкретния случай...
        И кво ся........
        Не съм сял нищо , просто ти изръси поредната необоснована глупост!Аз не разбирам твоите меко казани странни понятия
        Нямало усилен патрон за картечен пистолет.......
        Ами зареди един HIRTENBERGER 124 gr +P+ for sub machine guns only в някой Валтер П99 примерно или 32 ACP +P в АП-то и стреляй.......пък да става каквото ще(както сам се изразяваш)
        Или може би греша , а?HIRTENBERGER 124 gr +P+,57-Н-181СМ,32 ACP +P Ammo - 75 gr. Hardcast F.N са според твоите заблудени мисли просто муниции с някакви странни имена и номера ,които стават за всички пищови !
        И явно не разбираш като казвам , че картечните не изискват специално усилени боеприпаси - те си стрелят и със стандартни ,просто боеприпасите с по-силен заряд се използват за КАРТЕЧНИ ПИСТОЛЕТИ ИЛИ ЗА ТАКИВА С УСИЛЕНА КОНСТРУКЦИЯ - ЗА ОСТАНАЛИТЕ Е НЕПРЕПОРЪЧИТЕЛНО ......

        Коментар


        • #49
          От: БОЕПРИПАСИ

          Каква е ефективната, практическата разлика между патроните 9х18 Макаров - "червен" и "зелен"?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #50
            От: БОЕПРИПАСИ

            Червен има БГ има и китайски, абсолютно еднакви на външен вид, вътре какво има не знам.Това съм го виждал с очите си.

            Сега се сетих, че БГ производството червеените бяха със стоманен сърдечник, зелените с олово. Ако греша някой да ме поправи, не съм на 100% сигурен, карам по спомен и то смътен.
            Последно редактирано от derhunter; 14-02-13, 18:28.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #51
              От: БОЕПРИПАСИ

              Така е, тези с червения лак са със стоманена сърцевина. Отвътре под ризницата, по цялата челна повърхност на куршума е полусферичната глава на сърцевината с "Т" образна форма, като кухината между стеблото и ризницата запълнена с олово. Другите са само с оловна сърцевина и ризница. Едните са склонни повече към рикошети, а вторите се разплескват при удар в твърда повърхност.
              Поздрави!
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #52
                От: БОЕПРИПАСИ

                При 9х18 ефекта от стоманения сърдечник е нулев. Независимо къде ще попадне в тялото. Разплескване се получава при удряне на нещо много твърдо, стомана, бетон... В 99 процента от случаите енергията е толкова нищожна, че самият сърдечник си стои на мястото и куршума е непокътнат. Това ми е единствения боеприпас с който стрелям в дърво от 5 метра и задницата на куршума се вижда и се вади лесно с нож. Направих същият експеримент с 9х18 и 9х19 от пет метра в хубаво буково трупче, минато на плания, посока на стрелбата по диаметъра на дървото. Проникването на 9х19 бе 23 сантиметра, а на 9х18.....1см.....
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #53
                  От: БОЕПРИПАСИ

                  Хъъм! Моите наблюдения не са точно такива. Може да не е чак кой знае какъв боеприпас, ама пък толкова слаб - едва ли е. Лично съм стрелял с 9х18, тези със стоманения сърдечник в две нахлупени една върху друга стоманени армейски каски, от разстояние 3 - 4м. Пробива две стени, една стоманена лента вътре на околожката на каската и засяда на третата стена, като почти я е пробил. Ако не беше минал през лентата на околожката, сигурно щеше да е пробил и третата стена на каската. А каската, като я треснеш на бетона остава само следа по боята т.е. не е съвсем от тел за балиране, някаква стомана е. Имам и неприятни спомени от рикошети в затвореното стрелбище, следствие от стрелба с "отлично" примерване на колега, горе по трегер на тавана. Куршумът се върна 25 м. назад и се удари зад нас е стената.
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #54
                    От: БОЕПРИПАСИ

                    Наясно съм със стоманата на каската, наистина не е за подценяване. За рикошета също съм съгласен, мен ме е удрял след рикушет изстреляния от мен куршум. За пробива на каската е интересно много, имам чисто нова зелена каска ама вече нямам 9х18 да ппробвам, ще пробвам през почивните дни с 9х19. Според мен пробива е настъпил не толкова от пробивната сиила на куршума, а че се е сплеескал в метала, като по този начин си увеличава диаметъра в следствие на което предава цялата си енергия на каската. Стреляш вътре в каската нали?
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #55
                      От: БОЕПРИПАСИ

                      Не. Разхлабваш околожката на едната каска и я нахлупваш върху другата, като я набиваш плътно върху нея. Обърнати са с едната си странична стена към тебе, за да може да уцелиш плоска стена приблизително под прав ъгъл, като по този начин предотвратяваш хлъзгане на куршума по допирателна върху каската.
                      Последно редактирано от Алекс Маринов; 15-02-13, 17:36.
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #56
                        От: БОЕПРИПАСИ

                        Надявам се в неделя да имам време да пробвам, ще публикувам резултата от 9х19. от късо разстоояние.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #57
                          От: БОЕПРИПАСИ

                          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                          . Стреляш вътре в каската нали?
                          НИКОГА, АМА НИКОГА не стреляйте вътре в каска!!!!!
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #58
                            От: БОЕПРИПАСИ

                            Спокойно чичка, аз съм слабичък и вероятността да ме удари катоо се върне е малка
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #59
                              От: БОЕПРИПАСИ

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              НИКОГА, АМА НИКОГА не стреляйте вътре в каска!!!!!
                              А също така не стреляйте по... във... и така нататък, ама продължават да стрелят и да си пълнят скръбната статистика. Един познат ми ИДИОТ стрелял ей така по улучен танк от един метър с бронебоен куршум от АКМ. Не успял да пробие танк, но успял да си вкара сърдечник от куршума в синусите си, а всичките ни останали в голям филм!

                              Коментар


                              • #60
                                От: БОЕПРИПАСИ

                                Спокойно бе, ще взема мерки за безопастност. А и по каската няма да стрелям вътре, ще стрелям по страницата. Куршума няма как да се върне при мен. Не ползвам със стоманен сърдечник.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X