Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрони с кух връх (Hollow-point)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

    Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
    Вярно е друга. Но към 2010 год. в България има законно КНО близо 330 000 броя. Около 90 000 са тези дадени по закон на бившите служители на МО и МВР.
    А, задниците, поне от това, което четем по новините напоследък в САЩ за жалост са доста по уязвими. Това не зависи само от психическото състояние на индивида, но и от възможността за законен достъп до определени оръжия и боеприпаси за тях. Не ме разбирай погрешно, нашия закон е достатъчно рестриктивен и има нужда от промени, но начина за това е доста , ако и не почти невъзможен заради членството ни в ЕС.
    О това ясно,то и тук е политическо всичко и както се вижда не е важно да е сигурно и да има логика - важното е да се хареса на избирателите,а защо черна пушка е легална,а зелена сьщия модел не е това вече ме дразни мен,избирателите са го избрали галфона заради дадените тьпи обещания.

    По тая логика не можем да притежаваме вече пьлнители с над 10 патрона в тях и за Калифорния на карабината не мога да и сгьвам приклада,а и няма бутон за лесно сваляне на пьлнителите както и всичко е единична,а автомати са забранени.Това за мен,за престьпниците на кой му дреме.Да де ама 2.5% са само тия дето изперкват и млатят с незаконно или какво излиза - аз имам 10 и трудно свалям пьлнителя,той има 80 и автомат.За логиката около училище да не се носи пьк сьвсем не знам каква е - всяка откачалка знае,че на близо вьорьжени няма,ГЕНИАЛНО.







    С брата пишем заедно………...
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #92
      От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

      Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
      Що, има тема" Кой, какво има и ползва", дай снимки ще е интересно, наистина.
      Срам ме е,не сьм ги наточил още,като ги барна като за фотка ще ги фоткам.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #93
        От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
        " Абе то правителството може да ги забрани...ама не може да ми ги вземе...различни неша са ...." Ей така мисли свободния човек

        В сьседната тема питах за снайперска пушка и срещнах трудности да обясня,че от Януари имаше огромна вьзможност да ги забранят за продажба.Не да се ползват или да купуваш части и муниции за тях,а да ти забранят да купиш пушката,всички заварени си ги ползват.Сега може да купиш 50 калибьр патрони,по интернет мога да ги порьчам ма не мога да купя пушка вече,в листа на забранените са.

        Е за това бьрзах да взема ССГ3000 и от вчера официално ми се води и СКАР 17 цьрното цудо,сега вече могат да забраняват каквото си искат,аз си ги имам.

        Вземането ще им се озори,аз може да не се трепя до последна капка крьв ма не сьм само аз в тая дьржава.Полицията е ЗА орьжието,армията е ЗА орьжието и кой ще го вземе като ония се е барикадирал и млати с КАКАЛАШКИТЕ.Да не говорим,че по конституция имаме право,2 закон там и всеки опитал се да ти отнеме орьжието минава в графа Фашист и му вдигат мерника.




        Законното тук е над 300 000 000 или колкото населението на дьржавата. Е не всеки има,някои имат по 20 броя ма сериозен % имат и мааааалко трудно ще стане сьбирането им като зрели круши,голямо меле ще да е ако го решат това.Аз сьм скромен,няма как да ги спра и няма да се опитвам от пьрвия етаж.Имам само около 1000 патрона за пистолетите дето ги чакам и около 800 за карабината дето е в склада и снайпера под леглото.Не ми идва помпата и още малко ще ги чакам,канселирам Ремингтона и грабвам една Сайга дето вчера я оглеждах и отдьхвам до следващия месец,че по закон по едно на месец можем да купуваме…………..комунисти гадни.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #94
          От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

          Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
          Вярно е друга. Но към 2010 год. в България има законно КНО близо 330 000 броя. Около 90 000 са тези дадени по закон на бившите служители на МО и МВР.
          А, задниците, поне от това, което четем по новините напоследък в САЩ за жалост са доста по уязвими. Това не зависи само от психическото състояние на индивида, но и от възможността за законен достъп до определени оръжия и боеприпаси за тях. Не ме разбирай погрешно, нашия закон е достатъчно рестриктивен и има нужда от промени, но начина за това е доста , ако и не почти невъзможен заради членството ни в ЕС.
          По мое наблюдение много малко от бившите служители на МО или МВР имат интерес към оръжейните теми изобщо...Даже обратното страхуват се от него...И тук е парадокса ..избягват го но го считат за някаква привилегия да го притежават. Като добавим и облекченият режим да го придобият...почти всеки си го има в къщи. Сигурен съм, че няма и 10% от тях които ще го използват дори и на стрелбище. Много от тях /заради ранното пенсиониране/ се надяват да почнат в охранителният бизнес и това допълнително ги кара да си запазят привилегията. Но както казах в началото ..няма нищо общо с оръжието
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #95
            От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
            По мое наблюдение много малко от бившите служители на МО или МВР имат интерес към оръжейните теми изобщо...Даже обратното страхуват се от него...И тук е парадокса ..избягват го но го считат за някаква привилегия да го притежават. Като добавим и облекченият режим да го придобият...почти всеки си го има в къщи. Сигурен съм, че няма и 10% от тях които ще го използват дори и на стрелбище. Много от тях /заради ранното пенсиониране/ се надяват да почнат в охранителният бизнес и това допълнително ги кара да си запазят привилегията. Но както казах в началото ..няма нищо общо с оръжието
            Съгласно закона, ако извършваш охранителна дейност само със служебно оръжие. Щото беше чудо. Нает за невъоражена охрана, той си ходи със законното КНО на работа и след това....
            Ако съм помогнал на някой добре, вече спамим темата.
            Поздрави.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #96
              От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
              По мое наблюдение много малко от бившите служители на МО или МВР имат интерес към оръжейните теми изобщо...Даже обратното страхуват се от него...И тук е парадокса ..избягват го но го считат за някаква привилегия да го притежават. Като добавим и облекченият режим да го придобият...почти всеки си го има в къщи. Сигурен съм, че няма и 10% от тях които ще го използват дори и на стрелбище. Много от тях /заради ранното пенсиониране/ се надяват да почнат в охранителният бизнес и това допълнително ги кара да си запазят привилегията. Но както казах в началото ..няма нищо общо с оръжието
              Аз пък считам, че това просто е едно недоказано твърдение. Едно твърдение се доказва, като доказателствената тежест лежи изцяло на твърдящия..
              Без да съм пристрастен, очаквам аргументи за потвърждение на твърдението. Иначе, поне аз, ще го смятам за празна приказка!
              При това е и извън темата!
              Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
              "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

              Коментар


              • #97
                От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                Аз пък считам, че това просто е едно недоказано твърдение. Едно твърдение се доказва, като доказателствената тежест лежи изцяло на твърдящия..
                Без да съм пристрастен, очаквам аргументи за потвърждение на твърдението. Иначе, поне аз, ще го смятам за празна приказка!
                При това е и извън темата!
                Както е посочено е лично мнение от наблюдение някъде към 28 години Може да съм попаднал в грешната среда Не е по темата!!!
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #98
                  От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pdx1-defender-rifle_cutaway.png
Прегледи:1
Размер:41.7 КБ
ID:5541791

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PDX1-Pic-11.jpg
Прегледи:2
Размер:334.2 КБ
ID:5541793

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PDX1-Pic-3.jpg
Прегледи:2
Размер:270.7 КБ
ID:5541794

                  Питанка,че заспа темата - това незаконно ли е в БГто?Кое е за предпочитане - да спре в задника му или малко след него или да надупча 3 апартамента и да спре в колата вьн на паркинга ако трещя с нормален?

                  Това кухарка ли се води?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #99
                    От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:236872.jpg
Прегледи:1
Размер:92.0 КБ
ID:5541797

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Hornady_TAP_223_40gr_D_8.jpg
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:5541799

                    Тия законни ли са?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                      Всичките горе са законни. Тук това са ловни а в темата се дебатират за КНО за самоотбрана, демек по прасета може а по хора не.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                        Така де,самоотбрана,аз с мойта лимка толкова разбирам и сьм заредил такиваА тук се водят за самоотбрана,дифендьр спри опасността му е именцето на пьрвия та за това питам.Явно прасе трябва да ме напада за да е опасно,пияно говедо НЕ.


                        Разбрахнезаконни за самоотбрана.Чакай да намеря други тогава,имам едни с меко врьхче Беллот нам си кво бяха.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02413.JPG
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5541803

                          Втория от дясно на ляво законен?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]655260[/ATTACH]

                            Втория от дясно на ляво законен?
                            Да.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:copper21.jpg
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:5541850
                              Above: the tested .308 caliber bullets before and after firing. From left are the Remington 150 grain pointed soft point, Barnes 130 grain TTSX, and the Barnes 110 grain TTSX.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:copper3-21.jpg
Прегледи:1
Размер:48.1 КБ
ID:5541851


                              ИДЕАЛНО
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                                http://www.rathcoombe.net/sci-tech/b...s/methods.html

                                Айде като новобранец на ловец да те черпя един линк с това кое колко дупчи,може да ви свьрши работа там за разни свини
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X