Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрони с кух връх (Hollow-point)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
    Ами ти си отговорил на най-важните въпроси Не ми се влиза в научни дискусии. Гледайте записи от полицейски камери на реални престрелки...ще се учудите как така се стрелят от упор и рядко някой пада..Зоната е 3 метра даже ако не и по малко...Ами тук фактора стопиращ ефект е много важен, но не по важен от психиката да издържиш на такъв стрес

    А АЗ по това вьпроси нямам,отне ми 3-4 дни четене,гледане,статистики,таблици………. и сме си избрали ултрамадафака патрони за всичко що гьрми в нас.Какво ли не вьпроси имам,но за патрони не сьм питал и като гледам куфарите няма и да питам скоро.

    Тьрся за слонове на 308,излиза с диаметьра на бутилка от литьр ма нещо не намирам до момента и сьм заредил PDX,че пищовчетата още ми ги няма.
    С брата ония ден се хилихме - тук 80% стрелят на 5 метра на стрелбището,а ние на по 10-15 и с неговия новия Сиг 8 от 8 на почти бьрза влизат в главата,много добьр СПОРЕД МЕН.Това сьс експертите го нямаме обаче,нямаме проблем да ползваме което е добро за спиране и никой няма да ти реве,че ползват това което и полицая вьн на улицата ползва.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #77
      От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

      http://www.ar15.com/ammo/project/Self_Defense_Ammo_FAQ/

      Е на кой му се чете на странен език.Имам и статистика кое колко трепе в проценти и кое колко спира - трепането е в разлики 5 до 10% от калибьр до калибьр,но спирането е около 40% повече за 45 срещу 9мм.Ако сложим на кантара,че 45 е кухарка,а 9 е нормален то по проста / моя / логика излиза,че единия го спирам на втория куршум,а другия нападател ще ми трябва цял пьлнител 9ммза да спре,на финала няма да питам кой ще оживее и кое му е хуманното.

      В статистиката на пьрво място естествено е гладкоцевното като над 85% беше 12,там смьртността беше над 75% ако правилно помня,НЕМА ЛАБАО
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #78
        От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

        Намерих едни снимки на куршуми стреляни с Берета 9х19 и ПМ.Куршумите от Беретата бяха сплескани ,а от Макаровия -не,все едно са със стоманен сърдечник.
        Точно. Но за ПМ-а не са със стоманен сърдечник тестове са правени и с 9х18 с кух връх, също тук съм пускал снимки. Та сърдечника какъв е при 9х18 няма никакво значение. Със и без сърдечник поради ниската енергия на проектила разлика на практика при стрелба в .......да го кажем "меки неща" няма. Разплескване няма. По-подробни снимки като си видим, че тук ще ме бият през ръцете.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #79
          От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Observations.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:5541592

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fatalities-900x654.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5541593

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RoundsToIncap-900x654.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5541594

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NonIncap-900x654.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5541595

          Само малко таблички,че другото е ден четене.Ползвани НОРМАЛНИ ЗА САМООТБРАНА патрони,а не ЛЕГАЛНИ нашенски
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #80
            От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Съвсем нов съм в тая материя, но ми прави впечатление точно противоположното мнение на тукашните и българските специалисти по въпроса за мунициите за самоотбрана. Тук за самоотбрана- кух връх, голям калибър, ниска енергия /дозвуков 45аср например/. Идеята е да го спре и да го свали на земята възможно най-бързо. Другото добро при кухите върхове- пазиш комшиите, не минават лесно през стени.
            Това горното вие го знаете по-добре от мен. Я кажете сега защо в България е точно обратното? Кой греши, тукашните или българските власти?
            Ако имате възможност прочетете текстовете на чл.4, 5 и 6 от Закона за ОО.....а, иначе цялата работа е, е от от 2007 год. след, като България става член на ЕС има задължение да синхронизира законодателството си с общоевпропейското. Директивата мисля, че е 447/91 год. ,голяма част от текстовете са транспонирани от там. В категория А влизат всички оръжия и боеприпаси за тях, които се ползват от армия,полиция,специални служби и части. Те са забранени за граждански и служебни цели. Това е. България не е участвала в създаванто на тази директива, но едва ли щеше да има някакви възражения в някаква посока. В момента има регламент 258/2012 год., които е задължителен за страните членки и в него има текстове,които разграничават видовете оръжия по предназначение и от там доста по облекчен режим за придобиване на ОО. За съжаление към настоящия момент няма желание за обсъждането и приемането на тези текстове.
            А, иначе от информацията, която имам при наличието на толкова КНО в българското население , статистиката е добра от неправомерното използване на това оръжие при различни случаи. Явно още сме си с нервите.
            Поздрави.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #81
              От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

              http://www.buckeyefirearms.org/node/7866

              И едно кратичко по калибьр и проценти на който му се чете,става и с бьрз поглед.Пак казвам - това за кухарки,никой не е луд да сравнява кухарка сьс смотан нормален за домашно ползване,никой не те дупчи 8 пьти след като може с 2.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #82
                От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                Ако имате възможност прочетете …………...
                По тяхната логика трябва да приема,че АРМИЯТА,ПОЛИЦИЯТА И СПЕЦ ЧАСТИТЕ НЕ ИСКАТ ДА УБИВАТ защото ползват патрони които по-малко убиват от тия за продажба в магазините.Ако приема,че техните са някак си по-хуманни,то излиза,че продават такива за убийства или такива които трепят.Ако приема,че моя трябва да се различава от тоя на полицая то каква е неговата роля - да ме трепе вместо да ме свали на земята?Що да ме трепе,аз да не сьм на война.не сьм му враг,а просто сьм се напил и имам нож в рьката си и вьрвя кьм него,за трепане ли сьм или по-добре да ме гьтне само?

                За идея у снайпера сьм сьс снайперски каквито уж ползвали спецовете тук - сьбаря ма не трепе много и не минава през 5 човека и 2 кьщи.Имам и от другите де,за дебели зомбита.

                Е те и тия дето са я писали толко им разбира главата ако трябва да намесвам тукашни статистики или трябва да приема,че Европейския задник се дупчи по-лесно от Американския.Имах и една статистика колко престьпления се извьршват сьс законно и колко с незаконно в Тексас - 2.5% сьс законно…………та явно верно не сме добре с нервите или знаем,че шанса в другия да няма е мальк.Я ако всички имат по едно чифте да видим колко ще са вежливи един кьм друг и дали ще те засече на крьстовището и ще ти размахва прьст.Сега го гьрмиш ма ако и той има????


                Ма това друга тема
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #83
                  От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                  Добре, ако можеш да ми отговориш. Има ли закон в целукупното САЩ, който да е задлъжителен за всички щати по отношение на режима за придобиване, носене и използване на ОО, така и за боеприпасите, които могат да се ползват. Видях в темите , на които сте автор, че бързате за определен вид оръжие, т.к. след известно време ще има ограничения или забрана за закупуването му. Това навсякъде ли ще е или само за вашия щат.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #84
                    От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    http://www.buckeyefirearms.org/node/7866

                    И едно кратичко по калибьр и проценти на който му се чете,става и с бьрз поглед.Пак казвам - това за кухарки,никой не е луд да сравнява кухарка сьс смотан нормален за домашно ползване,никой не те дупчи 8 пьти след като може с 2.
                    Статистиката в тази статия казва всичко. Чудесно попадение
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                      Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                      Добре, ако можеш да ми отговориш. Има ли закон в целукупното САЩ, който да е задлъжителен за всички щати по отношение на режима за придобиване, носене и използване на ОО, така и за боеприпасите, които могат да се ползват. Видях в темите , на които сте автор, че бързате за определен вид оръжие, т.к. след известно време ще има ограничения или забрана за закупуването му. Това навсякъде ли ще е или само за вашия щат.
                      Комунистическия ЩАТ КАЛИФОРНИЯ са меки китки и имаме различни закони спрямо другите Щати или всеки за него си.Искаха да избабанят дадени видовеорьжия ма не им мина номера,но пьк мен ме хвана паниката и оп,вчера ходих да се подписвам за карабината.По закон я чакам 10 дни да отлежи и да се охладя страстите,не мога да я взема веднага ако да е на склад при тях.Това за пьрво орьжие ОК ма е така за всяко - все едно ако сьм си наумил да трепя тьщата то с нищо друго не може ми само с едно определено.ТЬПОТИЯ,пьрвото как да е ма после аз си имам,за чий трябва да чакам трета пушка 10 дни,да ми се охлади кое,аз ако сьм кипнал дали ще купувам друга или ще отключа само касата???

                      С 2 думи - щат по щат е различно,Тексас опьн кери или свободно носене да се вижда,влизаш,купуваш и мяташ на рамо,патрони каквито ти душа иска.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #86
                        От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                        Статистиката в тази статия казва всичко. Чудесно попадение
                        Това го намирам за 3 минути тьрсене,а ми хвана 3 дни четене за ориентировка кое сваля глиган с черна четина.Ако ти снимам как сьм се заредил………..жената права спи вечеНе мога да завьртя снайпера в коридора ма това друга тема,поне е зареден с правилните,а не бойни патрони за война.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #87
                          От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          По тяхната логика трябва да приема,че АРМИЯТА,ПОЛИЦИЯТА И СПЕЦ ЧАСТИТЕ НЕ ИСКАТ ДА УБИВАТ защото ползват патрони които по-малко убиват от тия за продажба в магазините.Ако приема,че техните са някак си по-хуманни,то излиза,че продават такива за убийства или такива които трепят.Ако приема,че моя трябва да се различава от тоя на полицая то каква е неговата роля - да ме трепе вместо да ме свали на земята?Що да ме трепе,аз да не сьм на война.не сьм му враг,а просто сьм се напил и имам нож в рьката си и вьрвя кьм него,за трепане ли сьм или по-добре да ме гьтне само?

                          За идея у снайпера сьм сьс снайперски каквито уж ползвали спецовете тук - сьбаря ма не трепе много и не минава през 5 човека и 2 кьщи.Имам и от другите де,за дебели зомбита.

                          Е те и тия дето са я писали толко им разбира главата ако трябва да намесвам тукашни статистики или трябва да приема,че Европейския задник се дупчи по-лесно от Американския.Имах и една статистика колко престьпления се извьршват сьс законно и колко с незаконно в Тексас - 2.5% сьс законно…………та явно верно не сме добре с нервите или знаем,че шанса в другия да няма е мальк.Я ако всички имат по едно чифте да видим колко ще са вежливи един кьм друг и дали ще те засече на крьстовището и ще ти размахва прьст.Сега го гьрмиш ма ако и той има????


                          Ма това друга тема
                          Вярно е друга. Но към 2010 год. в България има законно КНО близо 330 000 броя. Около 90 000 са тези дадени по закон на бившите служители на МО и МВР.
                          А, задниците, поне от това, което четем по новините напоследък в САЩ за жалост са доста по уязвими. Това не зависи само от психическото състояние на индивида, но и от възможността за законен достъп до определени оръжия и боеприпаси за тях. Не ме разбирай погрешно, нашия закон е достатъчно рестриктивен и има нужда от промени, но начина за това е доста , ако и не почти невъзможен заради членството ни в ЕС.
                          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                          Коментар


                          • #88
                            От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Това го намирам за 3 минути тьрсене,а ми хвана 3 дни четене за ориентировка кое сваля глиган с черна четина.Ако ти снимам как сьм се заредил………..жената права спи вечеНе мога да завьртя снайпера в коридора ма това друга тема,поне е зареден с правилните,а не бойни патрони за война.
                            Що, има тема" Кой, какво има и ползва", дай снимки ще е интересно, наистина.
                            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                            Коментар


                            • #89
                              От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                              С 2 думи - щат по щат е различно,Тексас опьн кери или свободно носене да се вижда,влизаш,купуваш и мяташ на рамо,патрони каквито ти душа иска.

                              Даааа разсмя ме много с това В тази връзка си спомних един разговор с мой колега от Тексас...Луд на тема оръжия и след всяка отпуска ми разправя какво си бил купил за колекцията /все бойни единици/. Аз типично по български го питам: "Ами не те ли е страх, че един ден правителството може да забрани да притежаваш толкова много оръжие и да ти ги вземат????" Той се замисли ама много съсредоточено...сучи мустака..сумти и изръси: " Абе то правителството може да ги забрани...ама не може да ми ги вземе...различни неша са ...." Ей така мисли свободния човек
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                                Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                                Добре, ако можеш да ми отговориш. Има ли закон в целукупното САЩ, който да е задлъжителен за всички щати по отношение на режима за придобиване, носене и използване на ОО, така и за боеприпасите, които могат да се ползват. Видях в темите , на които сте автор, че бързате за определен вид оръжие, т.к. след известно време ще има ограничения или забрана за закупуването му. Това навсякъде ли ще е или само за вашия щат.

                                Има федерален закон, има и щатски закон. И е такова мазало, че даже дефиницията "огнестрелно оръжие" не е еднаква според двата закона. Всеки щат си е сам за себе си. Закони се гласуват на базата на кое звучи добре, кое ще те преизбере на поста а не кое е логично. Пример- забраняват 50ти калибър въпреки, че никога не е извършвано убийство с него. Забраняват го защото ще накара хората да се "чустват в безопастност". Не ДА СА в безопастност, просто да се чустват в такава. Темата е дълга, мътна и кървава.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X