Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрони с кух връх (Hollow-point)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

    Патроните използвани за самозащита трябва да имат куршум с мек (най-често оловен) сърдечник. Той осигурява достатъчно високо спиращо действие и рикошира по-рядко. Това е много важно, тъй като при поразяване на агресивен нападател, е необходимо да се спре неговия устрем. Освен това куршумите с мек сърдечник нанасят по-силен шоков удар, водещ до мигновен парализ на нападателя. За сметка на това, пробивната способност на куршумите с мек сърдечник е ниска и с тях трудно се нанасят поражения зад прегради и на лица, защитени с бронежилетки. Това обаче не е необходимо, тъй като противоречи на самата идея за самозащитата.
    Мисля, че това е идеята за самоотбрана. Закона, който сега действа урежда всичко, което може да е в граждански оборот. Оръжията и всичко останало от категория А, е предназначено за използване от армията или полицията /специални части /.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #62
      От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

      Той осигурява достатъчно високо спиращо действие и рикошира по-рядко.
      Категорично не съм съгласен, за справка белезите по главата ми от 9х18 и 22LR.

      За сметка на това, пробивната способност на куршумите с мек сърдечник е ниска и с тях трудно се нанасят поражения зад прегради и на лица, защитени с бронежилетки.
      Тука вече въпроса е много сложен и навлизаме в една друга материя. Принципно колега сте прав. В доста от случаите е така, но в реалния живот нещата не винаги стоят така. При стрелба в бронежилетка с 9х19 и 9х18 и двата FMJ, разбирайте без стоманен сърдечник, 9х18 нанася по-големи поражения поради по-ниската енергия, която носи прооектила. Няма да се впускам в подробности, тук в този форум съм го обяснявал с подробен снимков материал. Тествано е лично. Така че, какви поражения ще се нанесат върху обект със или без броня, факторите са страшно много. Основна роля играе енергията на проектила. А в закона няма такова ограничение, нали?


      П.П. Стоманен сърдечник на 9х18 не играе никаква роля при попадение в меки тъкани или кости. Дали със или без, при тази енергия на проектила все тая. Ако удари метал или камък, нещата вече са друго ятче....
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #63
        От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

        Съгласен, но не мисля, че който и да е закон може да даде пълен отговор на всички житейски ситуации. От бегла справка поне засега не намерих точно определение и категорично такова за " експанзивен" проектил. Основно е използвано, като понятие за куховърхите, тъповърхите и тези с отвор в челото на куршума.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #64
          От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          Категорично не съм съгласен, за справка белезите по главата ми от 9х18 и 22LR.



          Тука вече въпроса е много сложен и навлизаме в една друга материя. Принципно колега сте прав. В доста от случаите е така, но в реалния живот нещата не винаги стоят така. При стрелба в бронежилетка с 9х19 и 9х18 и двата FMJ, разбирайте без стоманен сърдечник, 9х18 нанася по-големи поражения поради по-ниската енергия, която носи прооектила. Няма да се впускам в подробности, тук в този форум съм го обяснявал с подробен снимков материал. Тествано е лично. Така че, какви поражения ще се нанесат върху обект със или без броня, факторите са страшно много. Основна роля играе енергията на проектила. А в закона няма такова ограничение, нали?


          П.П. Стоманен сърдечник на 9х18 не играе никаква роля при попадение в меки тъкани или кости. Дали със или без, при тази енергия на проектила все тая. Ако удари метал или камък, нещата вече са друго ятче....
          Митак,в коя тема си публикувал този тест,за да го видя.Интересно ми е .

          Коментар


          • #65
            От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

            Интересно ми е защото куршума на 9х18 е по-лек(с 50%),по-слаб(почти на половина са му джаулите) и малко по-бавен и не мога да разбера как така оставя поражение под кевлара?Ако следвам логигата с 25АСР ще стават чудеса...

            Коментар


            • #66
              От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

              Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
              Интересно ми е защото куршума на 9х18 е по-лек(с 50%),по-слаб(почти на половина са му джаулите) и малко по-бавен и не мога да разбера как така оставя поражение под кевлара?Ако следвам логигата с 25АСР ще стават чудеса...
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=39155

              Тук падна голямото разяснение....
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #67
                От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                Интересно ми е защото куршума на 9х18 е по-лек(с 50%),по-слаб(почти на половина са му джаулите) и малко по-бавен и не мога да разбера как така оставя поражение под кевлара?
                В няколко теми съм го писал, заедно със снимки, не помня вече в кои.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #68
                  От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                  Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                  В няколко теми съм го писал, заедно със снимки, не помня вече в кои.
                  Намерих едни снимки на куршуми стреляни с Берета 9х19 и ПМ.Куршумите от Беретата бяха сплескани ,а от Макаровия -не,все едно са със стоманен сърдечник.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                    Съвсем нов съм в тая материя, но ми прави впечатление точно противоположното мнение на тукашните и българските специалисти по въпроса за мунициите за самоотбрана. Тук за самоотбрана- кух връх, голям калибър, ниска енергия /дозвуков 45аср например/. Идеята е да го спре и да го свали на земята възможно най-бързо. Другото добро при кухите върхове- пазиш комшиите, не минават лесно през стени.
                    Това горното вие го знаете по-добре от мен. Я кажете сега защо в България е точно обратното? Кой греши, тукашните или българските власти?
                    Последно редактирано от NIKSD; 27-11-13, 16:27. Причина: правописни грешки
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #70
                      От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Съвсем нов съм в тая материя, но ми прави впечатление точно противоположното мнение на тукашните и българските специалисти по въпроса за минициите за самоотбрана. Тук за самоотбрана- кух връх, голям калибър, ниска енергия /дозвуков 45аср например/. Идеята е да го спре и да го свали на земята възможно най-бързо. Другото добро м кухите върхове- пазиш комшиите, не минават лесно през стени.
                      Това горното вие го знаете по-добре от мен. Я кажете сега защо в България е рочно обратното? Кой грежи, тукашните или българските власти?
                      +1 Това е правилният отговор 45JHP ако искаш да спреш някой на момента
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                        +1 Това е правилният отговор 45JHP ако искаш да спреш някой на момента
                        Я кажи тия усмивки за какво са, че се притесних. До главата си /на шкафчето де/ държа едно желязо с .45аср и едно с .357 magnum. И двата са с кух връх. Да не съм объркал нещо?
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #72
                          От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Я кажи тия усмивки за какво са, че се притесних. До главата си /на шкафчето де/ държа едно желязо с .45аср и едно с .357 magnum. И двата са с кух връх. Да не съм объркал нещо?
                          Правилно си се насочил. Просто 45 в Европа не е толкова популярен. Тук "проблема" /ако може да се каже проблем е с контрола над оръжието. Трябва да се държи здраво. Но се предполага, че се отбраняваш , стреляш от малка дистанция и това не е от значение имаш по голям шанс да оцелиш въпреки "ритането" на "добичето".
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                            Нищо не си обьркал,ако беше обьркал полицаите тук нямаше да ползват кухарки,а военните нормални,а щеше да е обратното.Не им е зор да те трепят,а да те свалят на земята,иследвания кое сваля се правят от статистика дрьпната 50 години при хиляди случаи на стрелби и от там избора им на куршуми.

                            Нашите в БГто не ги знам на какво основание го казват едното и другото,но тия на снимката ще се отворят или поне шанса им е мнооооого голям,но пак са законни ако им четеш написаното на кутията.

                            По закон какво пише там?FMJ?ПРЕКРАСНО,такива сьм си купил и това ползвам,що се е отворил не го знам,друг да мисли,аз закона го спазвам буква по буква……………….ма нали са умници всичките и няма да мине номера.


                            Грийн - по статистика тук се стрелят от под 4 метра,тия за носене са или 40,357 или най-много 45,всички куки ползват кухарки.Идеята му е да те свали,а не да те дупчи.По сьщата тая статистика се падат 2.2 куршума на нападател.Ако ги стрелям с 9мм нормален дали ще спре толкова лесно колкото с 45 кухарка?Самоотбрана,спираш го,а не го дупча 5 пьти щото бил по хуманен патронаЕ те това не мога да им го разбера в логиката на нашите там.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #74
                              От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                              Да де, ама така като чета, като стане белята идват експертите и само те решават дали си ползвал правилните муниции. Вадят го и той отворен като печурка. Ония те подкарват независимо какво пише на кутийките на мунициите.
                              Аз поне така го разбирам прочетеното.
                              За ритането на .45 - учим се още, желязото го взех Зиг П220 цялото неръждавейка, тежи много ама не рита чак толкова.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #75
                                От: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Нищо не си обьркал,ако беше обьркал полицаите тук нямаше да ползват кухарки,а военните нормални,а щеше да е обратното.Не им е зор да те трепят,а да те свалят на земята,иследвания кое сваля се правят от статистика дрьпната 50 години при хиляди случаи на стрелби и от там избора им на куршуми.

                                Нашите в БГто не ги знам на какво основание го казват едното и другото,но тия на снимката ще се отворят или поне шанса им е мнооооого голям,но пак са законни ако им четеш написаното на кутията.

                                По закон какво пише там?FMJ?ПРЕКРАСНО,такива сьм си купил и това ползвам,що се е отворил не го знам,друг да мисли,аз закона го спазвам буква по буква……………….ма нали са умници всичките и няма да мине номера.


                                Грийн - по статистика тук се стрелят от под 4 метра,тия за носене са или 40,357 или най-много 45,всички куки ползват кухарки.Идеята му е да те свали,а не да те дупчи.По сьщата тая статистика се падат 2.2 куршума на нападател.Ако ги стрелям с 9мм нормален дали ще спре толкова лесно колкото с 45 кухарка?Самоотбрана,спираш го,а не го дупча 5 пьти щото бил по хуманен патрона
                                Ами ти си отговорил на най-важните въпроси Не ми се влиза в научни дискусии. Гледайте записи от полицейски камери на реални престрелки...ще се учудите как така се стрелят от упор и рядко някой пада..Зоната е 3 метра даже ако не и по малко...Ами тук фактора стопиращ ефект е много важен, но не по важен от психиката да издържиш на такъв стрес За това грабвайте една кофа патрони е бегом на стрелбището ама без да взимате "балетни" стойки за стрелба ами да вземете си бийте шамари да се стресирате малко и после ще ми кажете колко ви са попаденията Ако не шамари всичко,което ще ви дигне пулса към 200 ще свърши работа
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X