Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За стоп ефекта на патроните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: За стоп ефекта на патроните

    Аз имам един въпрос който хем е малко по темата, хем не е: понеже съм доста голям фен на поредицата "Band of brothers" ми направи впечатление, че там обикновено като улучат някой от войниците (независимо дали тичащи, скачащи или просто седнали) те падат като чувал с картофи - мигновено. Да поясня, става дума за филм касаещ Втората световна война. Въпросът ми е това мигновено падане до каква степен е правдоподобно - така ли е било наистина (спрямо патроните с които са стреляли тогава) или е просто за "подправяне" на сцените? Апропо, не става дума за прострелване в главата - където и да е в тялото ги "целваха" (без крайниците и задника).
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #62
      До: За стоп ефекта на патроните

      Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
      Аз имам един въпрос който хем е малко по темата, хем не е: понеже съм доста голям фен на поредицата "Band of brothers" ми направи впечатление, че там обикновено като улучат някой от войниците (независимо дали тичащи, скачащи или просто седнали) те падат като чувал с картофи - мигновено. Да поясня, става дума за филм касаещ Втората световна война. Въпросът ми е това мигновено падане до каква степен е правдоподобно - така ли е било наистина (спрямо патроните с които са стреляли тогава) или е просто за "подправяне" на сцените? Апропо, не става дума за прострелване в главата - където и да е в тялото ги "целваха" (без крайниците и задника).
      Реално е,патроните са винтовъчни.Дори с използване на FMJ куршум,шоковия ефект е много силен.Всичко минало през жив организъм със скорост над скороста на звука ,нанася големи смущения на нервната система .Именно от него падат в първия момент ,а кои и как ще се свести е много сложна наука.И от там нататък вече остава проблема с бйо-механичните поражения на тъкънта и органите,абе гадна работа общо зето.Но те и затова са оръжйя ,да убиват!Често го забравяме,последно време.
      Последно редактирано от rumaneza77; 12-03-09, 16:18.
      Land rover discovery 300 Tdi

      Коментар


      • #63
        До: За стоп ефекта на патроните

        Поредицата "Band of brothers" едно много реалистично и точно предствавяне на WW2. Малко са военните филми, където не се залага изключително на визуалните ефекти и изпълнения тип "бат Рамбо". Но Спилбърг си е Спилбърг.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #64
          До: За стоп ефекта на патроните

          Абсолютно реално е. Според разказа на един приятел /Бог да го прости!/, навремето, когато е служил граничар, е бил прострелян в бицепса на лявата ръка /костта не е засегната/ от 100-на метра с калашников при нощна престрелка. По неговите думи, както тичал и се събудил в болницата. Години по-късно белезите от входната и изходна рана още личаха.

          Коментар


          • #65
            До: За стоп ефекта на патроните

            И аз бях граничар и на заставата имахме стадо с крави. Като дойде време да ги колят никой не донесе нож а направо с калашника в челото набелязаните. Та тогава ми направи впечатление че не е като по филмите направо имаш чувството че някой им маха краката ( и четирите заедно) на момента падат.
            www.graviranebg.com

            Коментар


            • #66
              До: За стоп ефекта на патроните

              пробвал съм с моя Валтер P22 многократно змийските патрони на CCI. Винаги предарежда. На разстояние от 7-8 метра стрелям по мишена №4 /гръдна фигура с кръгове/ с две мишени една върху друга, съчмите ги пробиват и се забиват в шперплата. Съчмите са около стотина и от такова разстояние разсейването им е около 60-70 см. Такива патрони биха имали добър стопиращ ефект при стрелба от около 2-3-4 метра в областта на краката на атакуващия. В други зони става доста опасно и са неизвестни последствията им. В пистолета си винаги ходя с първи три такива в пълнителя и останалите бойни /HP/.
              Honda HR-V 4WD D16W1

              Коментар


              • #67
                До: За стоп ефекта на патроните

                Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                пробвал съм с моя Валтер P22 многократно змийските патрони на CCI. Винаги предарежда. На разстояние от 7-8 метра стрелям по мишена №4 /гръдна фигура с кръгове/ с две мишени една върху друга, съчмите ги пробиват и се забиват в шперплата. Съчмите са около стотина и от такова разстояние разсейването им е около 60-70 см. Такива патрони биха имали добър стопиращ ефект при стрелба от около 2-3-4 метра в областта на краката на атакуващия. В други зони става доста опасно и са неизвестни последствията им. В пистолета си винаги ходя с първи три такива в пълнителя и останалите бойни /HP/.
                С коя цев е Валтера - късата или дългата?
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #68
                  До: За стоп ефекта на патроните

                  с късата
                  Honda HR-V 4WD D16W1

                  Коментар


                  • #69
                    До: За стоп ефекта на патроните

                    Първоначално публикуван от anmarinov Преглед на мнение
                    И аз бях граничар и на заставата имахме стадо с крави. Като дойде време да ги колят никой не донесе нож а направо с калашника в челото набелязаните. Та тогава ми направи впечатление че не е като по филмите направо имаш чувството че някой им маха краката ( и четирите заедно) на момента падат.
                    Ей да се яви
                    некой кой е служил на границатаДа не съм само азстарого граничара.Ей там некои неща не са като в нормалния свет изглежда едно а то е съвсем друго .Значи некой път белото е черно а черното бело
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #70
                      До: За стоп ефекта на патроните

                      Аааа! Не сте само вие двамата! Мога да се похваля с почти девет години стаж на границата. Плюс това баща ми беше граничар почти 30 години, живял съм като малък по заставите до 5 годишен. Колегата както казва имаше период когато стопанствата по заставите се закриваха и животните се загробваха. Беше около 2001-2002, последните набори войници, преди да назначат само сержанти.
                      Honda HR-V 4WD D16W1

                      Коментар


                      • #71
                        До: За стоп ефекта на патроните

                        Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                        Аааа! Не сте само вие двамата! Мога да се похваля с почти девет години стаж на границата. Плюс това баща ми беше граничар почти 30 години, живял съм като малък по заставите до 5 годишен. Колегата както казва имаше период когато стопанствата по заставите се закриваха и животните се загробваха. Беше около 2001-2002, последните набори войници, преди да назначат само сержанти.
                        Аз съм израснал на застава
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #72
                          До: За стоп ефекта на патроните

                          Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                          с късата
                          Моя /вече бившия мой/ P22 също беше с късата цев и нито веднъж не е успял да ми презареди. Или ми правеше "комин" или изхвърляше гилзата без вкара нов патрон в патронника. Това е съвсем нормално и производителя го е записал в инструкциите:
                          http://www.cci-ammunition.com/ballis...px?loadNo=0039

                          Както е написал производителя патроните са "ефективни" до 15 фута (4-5 метра) и са за pest control, т.е. за прогонване на нежелани животинки от двора, но не и за хора. Правил съм си опити със "змийските" патрони на CCI и мисля, че съм писал за тях във форума, но не го откривам и затова ще се повторя.
                          На 3-4 метра попаденията покриват изцяло мишена #4, не могат да пробият яке от естествена кожа на 2 метра, не презареждат и рядко изхвърлят гилза, което ги прави подходящи за защита от улични псета, но не и от обучени кучета, не са подходящи за самозащита от нападение на човек дори да е гол до кръста. Изстрел в краката или торса няма да има нужния стопиращ ефект, а тъкмо обратното. Стрелеца рискува да се озове с пищов в г...., което няма да е особено приятно, но пък от друга страна габаритите на Р22 не са толкова големи и формите са доста загладени в сравнение с Ругер и Марго/лин.

                          Мисълта ми е да не се разчита на тези патрони за самозащита. Те не са предвидени за това. При реално нападение в условия на законна самоотбрана си ползвайте истински, маркови и надеждни патрони, за които е разчетено оръжието, а не някакви змийски, заешки, котешки и т.н. недоразумения.

                          П.С. Попитах за дължината на цевта тъй като ми се струва възможно Р22 с дългата цев да презарежда по успешно в сравние с късата. Все не ми остава време, но смятам скоро да изпробвам "змийчетата" на флоберката, за да видя каква групираност и пробивна сила имат.
                          Последно редактирано от paunoff; 02-08-09, 09:36.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • #73
                            До: За стоп ефекта на патроните

                            Темата вече се разми! Все пак тя беше за стопиращ ефект на патроните, .
                            Хайде сега ми обяснете този стопиращ ефект от филмите, защо го няма в реалния лов по животни. Пример - стрелба с напълно облечен куршум, с подходящ калибър за подходящ дивеч, попада на приблизително точно място, а животното го няма???
                            LZ1AID

                            Коментар


                            • #74
                              До: За стоп ефекта на патроните

                              Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                              Темата вече се разми! Все пак тя беше за стопиращ ефект на патроните, .
                              Хайде сега ми обяснете този стопиращ ефект от филмите, защо го няма в реалния лов по животни. Пример - стрелба с напълно облечен куршум, с подходящ калибър за подходящ дивеч, попада на приблизително точно място, а животното го няма???
                              Филмите ги остави на другите от тях изкарват пари.
                              Разбий случая поетапно,подробно,и ще го разнищим.Така както си го дал примерът е мътен и неясен.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #75
                                До: За стоп ефекта на патроните

                                Примерът ми е достатъчно ясен. Стоп ефектът на напълно облечения куршум?
                                LZ1AID

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X