Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За стоп ефекта на патроните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За стоп ефекта на патроните

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    От тая гледна точка се чудя защо до ден днешен на българския пазар няма стоп патрони. Не само няма, ми до колкото си спомням май са и забранени. Т.е. искаш да си вземеш "по-хуманни" патрони, а не може...
    А, недей даже я започва тази тема - за да "работят" правилно така наречените "стоп-патрони" е необходима дистанция от поне 10-12 метра. Това, по спецификация, е разстоянието, при което торбичката със съчми се отваря напълно. Хайде сега да видим каква е тази самоотбрана от 10 метра...

    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    Сега ако някой ми обясни как ще различи фабричен от презареден боеприпас, еле пък вече употребен ще го черпя едно уиски. ;-)
    Ти нови гилзи ли ползваш за релоуд? Като ги почистиш с тумблера, калиброваш ги и им изравниш дължината не остават ли следи от пресата? И като гръмнеш не се появяват други следи по нея?
    Последно редактирано от Павлин Андреев; 12-02-19, 18:53.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • От: За стоп ефекта на патроните

      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
      А, недей даже я започва тази тема - за да "работят" правилно така наречените "стоп-патрони" е необходима дистанция от поне 10-12 метра. Това, по спецификация, е разстоянието, при което торбичката със съчми се отваря напълно. Хайде сега да видим каква е тази самоотбрана от 10 метра... ...
      Примерно си заобиколен от стадо чернокраки с колове за брулене на овошки (п.п. май това лято бяха пребили до смърт един пазач)?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: За стоп ефекта на патроните

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        От тая гледна точка се чудя защо до ден днешен на българския пазар няма стоп патрони. Не само няма, ми до колкото си спомням май са и забранени. Т.е. искаш да си вземеш "по-хуманни" патрони, а не може...
        Интересно, кои патрони визираш, като стоп. Ако става въпрос за тези:
        http://nitibg.com/bg/stop-patroni-9x...ov-i-9x19-para
        то такива си се продават. Лично аз съм си купувал такива на времето, когато имах личен ОПМ.
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • От: За стоп ефекта на патроните

          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
          А, недей даже я започва тази тема - за да "работят" правилно така наречените "стоп-патрони" е необходима дистанция от поне 10-12 метра. Това, по спецификация, е разстоянието, при което торбичката със съчми се отваря напълно. Хайде сега да видим каква е тази самоотбрана от 10 метра...



          Ти нови гилзи ли ползваш за релоуд? Като ги почистиш с тумблера, калиброваш ги и им изравниш дължината не остават ли следи от пресата? И като гръмнеш не се появяват други следи по нея?
          По твоята логика великите разградски прокурори и адвокати с които контактуваш, как ще докажат, че гилзата е от моето оръжие след като по нея има n на брой следи от други оръжия?

          Задавам също въпроса кой и при какви условия ще реши да прави такива задълбочени изследвания? Хорейшо може би? Или някой пенсиониран военен докарващ си някой допълнителен лев като платен съдебен "експерт"?

          И във връзка с всичко по-горе писано за адвокатските съчинения по картинка на по чаша бира с картофки, искам да попитам какво ще се случи при употреба на тежките боеприпаси с които започна дискусията и с които искаш да постигнеш "максимума" (по твоите думи) от ползвания от теб боеприпас. Като прибавим и намерението ти за тази употреба, което е ясно заявено в публичното пространство малко по-нагоре, направо си стягай скатката за посещение в една ловешка институция.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • От: За стоп ефекта на патроните

            Нагазихте в дълбоки води.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: За стоп ефекта на патроните

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение

              п.п. сега видях последното мнение на Павлин Андреев - явно проблема не е взакона, а втълкуването и прилагането му, както обикновено!
              Именно това имам в предвид, като от долу изложеното все пак ще се наложи извода, че и закона е проблемен... Положенията и понятията не са максимално стеснени, тоест прецизирани, така че на практика да позволяват възможно по стеснени тълкувания с тежест, отколкото на теория. Отделно мисля няма смисъл да коментираме как се доказва "уплаха или смущение".
              А именно имаме следната хипотеза - обвиняват те в превишаване пределите на неизбежната отбрана, а ти пледираш липса на умисъл (макар че не се уточнява, в цитираните членове, наличието или липсата на умисъл при въпросното превишаване...) и наличието на уплаха или смущение. Предпочитам избягването на ситуация, която би довела до точката, в която ще се наложи да доказвам тези неща. Интересно при ситуация в която се налага да стреляш на поражение дали не е налично така нареченото смущение.
              Та без дефиниции и определения, без конкретни законови рамки относно релоудваните боеприпаси, аз ако съм на мястото на прокурор, съдия или адвокат бих пледирал умисъл, и висок праг на уплах и смутителност у използващия ги. Тоест използването им (и производството им) е целенасочено, осъзнато и с умисъл да се гарантира летален край на засегнатата страна. Дори няма да се стигне до разглеждане на мощност на боеприпаса, скорост на боеприпаса и т.н.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: За стоп ефекта на патроните

                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                Сега ако някой ми обясни как ще различи фабричен от презареден боеприпас, еле пък вече употребен ще го черпя едно уиски. ;-)
                Никой няма да го различава, ти в обясненията си ще го заявиш и вероятно потвърдиш, и оттам става по-сложно. Ако че е желателно дори и в този случай някой да го докаже.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: За стоп ефекта на патроните

                  Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                  А, недей даже я започва тази тема - за да "работят" правилно така наречените "стоп-патрони" е необходима дистанция от поне 10-12 метра. Това, по спецификация, е разстоянието, при което торбичката със съчми се отваря напълно. Хайде сега да видим каква е тази самоотбрана от 10 метра...
                  Аз имах предвид като тея дето по-долу ги показа dimkaraganchev или нещо подобно- гумено или пластмасово.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:makarov_para.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5808763

                  Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                  Интересно, кои патрони визираш, като стоп. Ако става въпрос за тези:
                  http://nitibg.com/bg/stop-patroni-9x...ov-i-9x19-para
                  то такива си се продават. Лично аз съм си купувал такива на времето, когато имах личен ОПМ.
                  Именно тея имам предвид. Странно. Преди време един приятел искаше да си вземе такива. В магазина продавача му ги извади изпод тезгяха и му каза да гледа полицаите да не го пипнат с тях и да не споменава, че са от него.
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • От: За стоп ефекта на патроните

                    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                    По твоята логика великите разградски прокурори и адвокати с които контактуваш, как ще докажат, че гилзата е от моето оръжие след като по нея има n на брой следи от други оръжия?
                    Елементарно, Уотсън - по наслагването, т.е. кои белези са последни.
                    Останалата част от мнението ти, си е чисто заяждане.
                    Съгласно закона снарядени патрони са разрешени само за спортни цели (чл. 6, ал. 5, т. 2 от ЗОБВВПИ). Как се носи оръжието за спортни цели според същия закон (чл. 95, ал. 3)? Още тук гориш (чл. 60, ал. 1, т. 3а, при хипотезата на буква "а") - останалото (обвинение по чл. 119 от НК и по чл. 122, ал. 2 от НК) ти е бонус.

                    Аз знам какво е поведението на 147-грейнови TC-та и знам, че са най-подходящи за самоотбрана (при създадената законова рамка в България). Исках мнение за конкретен патрон, само че типично за форума се появи "спец", който заби темата в небраното...
                    И точно този "спец", с демонстрираното познаване на закона, по който си е придобил КНО, да ми прави тълкуване на въпроса...

                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    Аз имах предвид като тея дето по-долу ги показа dimkaraganchev или нещо подобно- гумено или пластмасово.
                    Баш за същите говоря и аз. Само че виж характеристиките, които дава производителя:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5808765

                    Под 10 метра са много опасни, а под 5-6 са си направо "с повишен смъртоносен ефект"... От това разстояние резултатът е, хм, изключително кървав. Затова не са разрешено за употреба от цивилни лица. Водят се помощно средство и като такова е разрешено за употреба само от съответните служби (примерно чл. 85, ал. 3 от ЗМВР или чл. 127, ал. 2 от ЗДАНС).
                    Последно редактирано от Павлин Андреев; 12-02-19, 22:27.
                    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                    Коментар


                    • От: За стоп ефекта на патроните

                      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение

                      Баш за същите говоря и аз. Само че виж характеристиките, които дава производителя:

                      [ATTACH=CONFIG]981244[/ATTACH]

                      Под 10 метра са много опасни, а под 5-6 са си направо "с повишен смъртоносен ефект"... От това разстояние резултатът е, хм, изключително кървав. Затова не са разрешено за употреба от цивилни лица. Водят се помощно средство и като такова е разрешено за употреба само от съответните служби (примерно чл. 85, ал. 3 от ЗМВР или чл. 127, ал. 2 от ЗДАНС).
                      A освен тия посочените, няма ли някви други по широкия свят, които да са по-хуманни и не толкова убиващи? Нещ като гума, каучук, пластмаса? Абе нещо в тая насока?
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: За стоп ефекта на патроните

                        Краткия отговор е "Не".

                        По-разширения:
                        В Русия се предлагат така наречените "травматични патрони", които не могат да се изстрелват от бойно оръжие и са предназначени за специални оръжия за граждани (с оглед на режима за КНО там).
                        В САЩ такива патрони се водят crowd control devices (нещо като нашите "помощни средства") и придобиването им от физически лица е меко казано безсмислено при добре развитата им система за закупуване, носене и употреба на КНО.
                        В България такива боеприпаси не се предлагат изобщо.
                        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                        Коментар


                        • От: За стоп ефекта на патроните

                          А какво казва закона за тези револвери?

                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: За стоп ефекта на патроните

                            Нищо. Купуваш, минаваш прострелка с твърд проектил и носиш с каквото искаш, стига да имаш от къде да го купиш. След като дължината на цевта позволява категоризация като КНО, значи е КНО. Сума ти по-равни си накупиха къси калаши с разрешително за пистолет.
                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            А какво казва закона за тези револвери?

                            42

                            Коментар


                            • От: За стоп ефекта на патроните

                              Със стоп патроните имам богати наблюдения по коли ,хора и автомобилни стъкла.Преди 10-15г нямаше сблъсък с братята роми да не се налага използването им.Над 10-15м никой не може да каже какво ще уцелиш.един колега уцели един индивид от около 2-3м.в болницата му направиха 18см шев да го изчистят от сачмите. Уникални са за стрелба по стъклата на автомобил,стават на мрежа за секунда и не го пробиват.Почти всики работещ на улицата в досег с махалите има богат опит,стига да не е в голям град. (11г работех в София,там Даже и не маслиш че имаш пистолет)

                              Коментар


                              • От: За стоп ефекта на патроните

                                Предавам се!!!

                                За всички пишман адвокати, любители прокурори или просто зрители на "От местопрестъплението: Каспичан, Слънчев бряг и Имренчево" искам най-отговорно да заявя, че тържествено обещавам в условията на законна самоотбрана да използвам САМО фабрично произведени боеприпаси, нови и надлежно съхранявани, хуманно пробиващи, леко нараняващи и само в крайни случаи - малко поубиващи...
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X