Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тефлоносъдържащи куршуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Контролираното разтваряне на куршума се постига с отслабени сечения, прадварителни напрежения и т.н.

    Тук говаря за пистолетни боеприпаси. А балистика си има не на 25, ами и на 7 метра. Малко по-силна нутация и ще вкарваш в 10-ката само по случайност.

    Ще приема аргумента ти, че оживалният нос има роля след напускане на цевта като ми покажеш револверен кух врък с пластмаската отпред.

    Не знам кои са тези пистолети, които работят прекрасно с всякакви патрони. На мен са ми заклинвали и G17 в безупречно състояние, и Р226. И през ум не ми минава да вкарвам в тях нещо с по-различен профил от стандартния 9х19.

    Сам го казваш - на револверите не са им необходими. И двамата знаем защо.

    Коментар


    • #17
      Ако искаш да пренесем дискусията в друг форум - примерно клуб "Оръжия" на дир-а, че тука много задълбахме - и надолу и настрани, а не му е мястото.
      Не можем нещо да се разберем и това си е.

      И аз говоря за пистолетни боеприпаси, а това със заклинването нещо...
      Ако си стрелял български или руски патрони със заряд тука има - тука нема, нормално е да засече. А за избора на патрони - той си е въпрос на вкус. Добре поддържано оръжие, качествен боеприпас и засечка обикновено не вървят ръка за ръка. Глока понякога заклинва гилза при явлението "мека китка" - когато не се държи достатъчно стабилно и здраво при стрелба. А за Зиг засечките са съвсем непознато явление.

      Но спирам в тоя форум де. Все пак тръгнахме оттам, че тефлонови куршуми като такива не съществуват, а стигнахме до нутации и пермутации и май отегчаваме яко колегите...

      Коментар


      • #18
        Май под засечка разбираш да не се произведе изстрел при удар върху капсула, а аз имам предвид заклинване на патрона в цикъла на презареждане.

        Няма да разглеждаме тук явления като S-образни откати, меки китки и легенди за Зауера.

        Това, което казвам го пише в учебниците по оръжейна техника и по боеприпасно проектиране. Може и те да грешат и кинематичните диаграми на презареждането да са сбъркани. Понеже не смятам да сканирам и да качвам тук отделни страници, ще ти дам един цитат и да приключваме този клон на дискусията:

        In other cases, the smooth, rounded profile typical of a soft point bullet is preferred over the concave tip of a hollow point, because the latter tends to jam while feeding in a magazine fed weapon.
        http://en.wikipedia.org/wiki/Soft_point_bullet

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
          Ще приема аргумента ти, че оживалният нос има роля след напускане на цевта като ми покажеш револверен кух врък с пластмаската отпред.

          "The .44 Magnum (left) is positively dwarfed by the new .460 S&W (right) in size, power, velocity, and terminal performance."

          "...Essentially a hollowpoint bullet with a plastic tip designed to reduce damage to the nose and increase ballistic efficiency, polymer-tipped bullets are accurate and effective..."
          http://www.gunsandammomag.com/ammuni...lue/index.html

          Коментар


          • #20
            Не знам какво е това дясното. Обаче като гледам жлеба на гилзата хич даже не ми прилича на чисто револверен патрон.

            Коментар


            • #21
              Ами направили са я така с переспектива - ако на някой му хрумне да създаде оръжие с изхвъргач, което да работи с тоя боеприпас...

              Иначе е за ей това чудо:
              Револвер за лов. Шарен свят, хора всякакви...

              Коментар


              • #22
                Кви са тия екзотики?! Имам предвид нормален револвер за самоотбрана, а не карабини без приклад. То хората са си го написали - S&W's Rifle-Range Revolver.

                Този .460 е с начална скорост, близка до 7,62х39. Там вече върхът има съществено значение, защото съпротивлението нараства експоненциално на скоростта. Въпреки това, този балистичен накрайник е сложен само на един от разновидностите куршуми. Като гледаш фланеца трябва да ти е ясно, че това е за карабини с лостово зареждане.

                За мен това е изгъзица, но е вярно, че я има. Все пак не разчитай тя да ти докаже тезата. Всеки може да си сложи каквото иска отпред на куршума - не е забранено, просто не е необходимо при нормалните дулни скорости.

                Коментар


                • #23
                  А ... Сериите Измисли извращение ...
                  В тоя тунинг съм чувал за такива глупости, че внезапно започвам да се чувствам много пиян. Само от буквите. Наскоро гледах три страници реклама на американски тунинг на калашника. Толкова глупост накуп не бях виждал отдавно. Полирали петлето моля ти се. Другите глупости не ги помня, толкова бяха глупави. Сам човек не може да ги измисли. Е те с тия работи това вече било съвременно оръжие. От де им се взема толкова нахалство и самочувствие не мога да разбера. А че от завода той има 15 000 изстрела ресурс, и мани на война, на стрелбището ще станеш инвалид още по средата на толкова патрони - няма значение ...
                  То виж револвера, какви недоразумения слагат в него вече е дребната работа ...)) Те нали имат и револвер за 0,50 Браунинг))

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
                    Кви са тия екзотики?! Имам предвид нормален револвер за самоотбрана, а не карабини без приклад. То хората са си го написали - S&W's Rifle-Range Revolver.

                    За мен това е изгъзица, но е вярно, че я има. Все пак не разчитай тя да ти докаже тезата. Всеки може да си сложи каквото иска отпред на куршума - не е забранено, просто не е необходимо при нормалните дулни скорости.
                    Да припомня. Говорихме, че пластмасов връх се слага на холоупойнт за подобряване на балистиката. Нищо друго.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X