Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лакирайте си патроните!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лакирайте си патроните!

    Момци!
    Не си въобразявайте, че патроните дето си ги купувате нелегално са "чисти"!

    Пълно е с ментета!
    Нямат достатъчно плътност на затварянето на куршума в гилзата, при редуване на топло и студено засмукват въздух и си мислите че имате нещо в пълнителя, а всъщност имате джанки!

    При последните опити раздух две цеви, ако не бях с предпазни очила, щях сега да пиша на брайлово писмо, няма да влизам в подробности, освен това че втория куршум изтиква навън първия, дето е останал в цевта...

    Лакирайте гилзите и капсулите, иначе може да носите в джоба конфети! При лакиране има шанс и ментето да свърши някаква работа!

  • #2
    До: Лакирайте си патроните!

    Аз нямам проблеми с пистолетните патрони-купувам нелегално армейски за Макаров-9х18-червени. Завод "10" не прави ментета
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #3
      До: Лакирайте си патроните!

      Безкрайно си прав!
      Затова ми е смешно, как много познати се хвърлят да сложат на кръста нещо много Холивудско, а никой не объща внимание на патрона...

      Аз лично имах засечка от пръв изстрел, когато стрелях по кон, ако бях религиозен, да съм откачил, ама знаех че причината е друга...
      След презареждането, реших че просто е извадил късмет и още си пасе кротко..

      Коментар


      • #4
        До: Лакирайте си патроните!

        В тази връзка да попитам, някой всъщност наясно ли е с лаковете за патрони? Какви, защо?
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Лакирайте си патроните!

          Моето мнение, че няма нужда от домашно лакиране на патроните. Дори и да успее човек да намери правилния лак едно такова лакиране едва ли ще доведе до по-добри резултати. До колкото знам при неспазване на технологията за производство на един щатен боеприпас, барутния заряд овлажнява и става "негоден" в рамките на 1,5 години. Под "негоден" имам предвид с променени показатели. В следствие на това дори и да му направим качествено домашно лакиране просто ще херметизираме един вече овлажнен барутен заряд, тъй като времето от производството на боеприпаса до пристигането му в търговската мрежа и закупуването му, не е от вчера за днес.

          По правилно според мен за ежедневно носене в личното КНО е да се търсят качествени и скъпи боеприпаси от реномирани производители. По възможност да се избират боеприпаси от една партида, да се извършат проби на стрелбището, периодично да се изстрелват и подменят патроните в пълнителя, а тези които остават да се съхраняват в касата при подходящи условия и за срок не повече от 2 години.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #6
            До: Лакирайте си патроните!

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Аз нямам проблеми с пистолетните патрони-купувам нелегално армейски за Макаров-9х18-червени. Завод "10" не прави ментета
            Хм, и сега ще цъфне някое ВКР да разпитва от кого точно си купуваш....или ще направят проверка по всички складове в БА. Дърпате дявола за опашката с такива изказвания. Аз например даже лично за себе си не бих си взел от склада армейски, не заради качеството, което е неоспоримо, а заради служба КОС. И никога на никого не съм давал или продавал патрони. И не бих го направил. Омръзнало ми е да ми проверяват склада при всеки "странен" инцидент. С червено боядисаните капсули са със стоманен сърдечник и не ми се мисли какво може да стане при стрелба в градски условия. А със зелените капсули (с оловен сърдечник) също ги правят в завод 10 на Арсенал Казанлък. Просто отваряш кутийката и гледаш на сигнатурата на гилзата до капсула да има цифра 10. Или поне аз само такива купувам. Кутийката (16 бр.) няма и 5 лева. Има емблемата на Арсенал, надпис 16 патрона за пистолет Макаров 9х18 , некорозиращ капсул и оловна сърцевина FMJ. А лакирването ако не е заводско е безсмислено. Не съм имал случаи със осечки на изправен Макаров, и не говоря само за моя личен, а и за n-броя служебни. Това не е спам и не е заяждане. Поздрави.

            Коментар


            • #7
              До: Лакирайте си патроните!

              Изглежда има някакво тотално неразбиране на огнестрелния процес..

              Пистолета, пушката или оръдието е една тръба, направена от добра стомана! Дължината, студеното коване или търговската марка са фактори дотолкова, доколкото цигулката е Амати или Балкантон..

              "Цигуларя", демек боеприпаса прави изстрела!

              Направете си експеримент с различни патрони в един калибър и ще видите, как един трещи и хвърля искри през затвора, друг бие глухо и точно...

              Не ми се спори, но като сте толкова сигурни в патрон, накиснете го за 10 минути във вряла вода и след като се охлади - пробвайте...

              Имам впредвид - въображаемо, защото закона не позволява такива експерименти, а лично аз нямам желание да си го меря с него /закона/...

              Коментар


              • #8
                До: Лакирайте си патроните!

                Аз пък съм сложил патроните в херметична кутия и на дъното съм сипал 1 пръст силикагел. От време на време го препичам във фурната и обратно в кутията. Няма ядове.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: Лакирайте си патроните!

                  Препечи ги , хубаво, да направят як вакуум като истинат и после чакай да засмучат въздуха през силикагела...

                  Навремето горяхме купчини торбички с барут, останали от снарядите, само защото са имали контакт с атмосферен въздух...

                  От момента на производство - патрона се разлага - при гражданските - на кой му дреме ...

                  При военните - под контрол..

                  При 9Х19 - Илиянци - пълно е с Абидас и т.н...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лакирайте си патроните!

                    Ти май помисли, че пека патроните? Просто изсушавам силикагела.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лакирайте си патроните!

                      Пак се обърках - все на тебе ми се случва...

                      Ей луднах на тема - "влажност на барута" и видения вече получавам!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лакирайте си патроните!

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Пак се обърках - все на тебе ми се случва...

                        Ей луднах на тема - "влажност на барута" и видения вече получавам!
                        И халюцинации дажеМежду другото тази зима опрасках едни манлихерски,1943 набор.С орленце и пречупен кръст.Не лакирани Нито един не даде дефект.Що ли
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лакирайте си патроните!

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          И халюцинации дажеМежду другото тази зима опрасках едни манлихерски,1943 набор.С орленце и пречупен кръст.Не лакирани Нито един не даде дефект.Що ли
                          Защото никога не е имало манлихеровски патрони с орленце и пречупен кръст - ха- ха -ха!

                          Пък може и да е имало?

                          Ти ще ни докажеш!

                          Снимчица Хънтер - снимчица на патрончето.../майтап/

                          Ти ме обърка... Сега ше ровя тия "Рендета" да видя какво имат по венеца...

                          Нямам спомен да имат пречупени кръстове, но знам ли може и да излязат...ще черпя..
                          Последно редактирано от Volk; 06-03-09, 23:31.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лакирайте си патроните!

                            http://www.sunblest.net/gun/Mann95Bu.htm



                            Лъвове има, не орли Хънтер!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лакирайте си патроните!

                              Ей до сега съм ровил заради тебно тук намирам само БГ-ВФ ,1935,37 г.
                              Сигурен съм че и тези са годни.Като отида ТАМ ще намеря и немски.Ще показвам разбира се.
                              п.с.И тези не са лакирани
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X