Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сигнални ракети 26мм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сигнални ракети 26мм

    Щом ще се грижиш за живота на децата си, поне ги научи да пишат правилно. Тогава аз ще прочета правилно и твоята бележка.
    Тогава сигурно ще знаеш и да четеш. Следите в природата, димовете на светло, или поне ракетите в небето. А то по твоята единична червена, аз може просто да започна да стрелям. Ти не си ми казал какво значи. Накъдето е отлетяла - от там са те притиснали. Прозявам се, паля цигара, вдигам телефона, и додето си търся партенките гъгниво казвам "оправете се там, 9 снаряда бегъл, ох спи ми се ..."
    Или нова година? Хфърчат сигнални отньове насам - натам, палят покриви, или гаснат в снега, и тогава?
    А такъв пищов тежи повече от две кила, и не е играчка. За какво ти е, ако не е твой?
    Не е твой, във всеки случай, в който не си уговорил сигналите с конкретни хора, които ще отработят по тях еднозначно.
    Прощавай разбира се, но по твоите аз - едва ли. Никога не съм имал толкова неграмотни войници, на по-малко - не вярвам. Ще го приема за шум, няма да предприема нищо.
    Последно редактирано от Стефан; 30-12-10, 01:20.

    Коментар


    • #17
      От: Сигнални ракети 26мм

      Пистолета е 100 кинта,4 ракетки са около 40 / това по спомени /като повечето са червени.Бялото в океана е нищо,ползва се за осветяване на екшьна,препорьчва се да не стреляш по посока на хеликоптера.Говорим за СОЛАС стандарт,малките ОРИОН са на 30% от цената и са около 4-5 пьти по-слаби,но пьк са одобрени от Бреговата охрана на Щатите по няккава незнайна за нас причина.Има парашутни за около 45 бройката,димки за около 50 и огньове за по 15 и всичко това пак СОЛАС.





      http://www.orionsignals.com/Marine/Products/aerial.html


      И вьпроса,че имам питанки на лични - какви са законите в БГ свьрзани с получаване на пратка от Щатите с един пищак и малко ракетки вьтре?Тук си ги купуваш на корем,никой нищо не ти иска,но какво се получава когато отворят пратката в България?По човек няма как да се пратят,толкова смели не знам да пьтуват редовно за родината.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Сигнални ракети 26мм

        Цените са същите, отнякъди изскочиха и тенекиени валтери, освен фрезованите през разни години гири.
        Проблема е че отдавна никой не знае за какво служат.

        Коментар


        • #19
          От: Сигнални ракети 26мм

          http://www.youtube.com/watch?v=6o9Gz3CP-xE

          Е да се посмееш малко,гледай кьм края на клипа.Осветява с червено,белите са в магазина сигурно и на финала решава да я загаси като и друсне една рьченица.Някои хора сьвсем акьл нямат.


          СОЛАСа 5 от 5 гасне вьв водата и то при сравнително добри метео условия и свестен стрелящ та е добре да се прочете какво писаха колегите преди мен.Това поне от опит го знаем.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Сигнални ракети 26мм

            Не, тукашните са комунистически - работят. Тогава за ментета бесеха. Всичко е наред, просто вече ги няма.
            Нещо като пушките Манлихер. Бяха най-вървежните от нелегалните, и скъпи. Сега не трябват на никого и даром - нали взривиха склада с патроните. А за украса над камината става и боядисано дърво. Или там манлихер.
            И аз нямам такъв сигнал, и не търся. Няма кой да го чете.

            Коментар


            • #21
              От: Сигнални ракети 26мм

              Тия ракети имат някъкъв срок на годност и ние истрелвахме тия с истекъл нищо им нямаше седяли са си на сухо и топло. Имаше и немски ракети от втората световна за разлика от наще бяха с изцяло алуминиева гилза имаше обикновенни и едни почти два пъти по дълги те бяха два вида едните с нещо като парашутче падаха бавно и едни за оповестяване на някъкъв вид тревога въртяха се и свиреха един ден с едни клещи се бях засилил да отворя една от свирещите но АВто ме видя и ме спря .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Сигнални ракети 26мм

                Малко оффтопик:
                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                ... един ден с едни клещи се бях засилил да отворя една от свирещите но АВто ме видя и ме спря .
                Хех.. това ми спомня, как на полигона тръгнах да вадя неизбухнала учебна авио-бомба.. Стърчеше и само опашката. 25 килограмова се водеше. Не знам колко е вътре заряда... Та никой не ме видя, ама се усетих овреме, че тва ако аргаса ще прецакам УВО-то...
                Весело посрещане на Новата!
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #23
                  От: Сигнални ракети 26мм

                  15 кила цимент. За бяло петно, за фоторегистрацията. Защо дебилът е смятал че ще му свърши работа на вилата - не знам.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сигнални ракети 26мм

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    15 кила цимент. За бяло петно, за фоторегистрацията. Защо дебилът е смятал че ще му свърши работа на вилата - не знам.
                    Не, тия гърмяха (ако иде реч за 25-килограмовите)... При социализма учебните бомби гърмяха. Фоторе... какво? Много сложно понятие за ония времена... Неизбухналите се издирваха и се смятаха по някаква формула (брой неизбухнали=брой "пускания" - брой резултати), като 2 пъти годишно се диреше "брой неизбухнали" за да се обезвреждат (шашка динамит + по-дълъг фитил и беж)... В периода между двете обезвреждания редовно се носеше скраб по пунктовете от въпросния полигон и за съжаление имаше лоши инциденти със събирачи на желязо...
                    Сега предполагам се пускат циментови - има логика.
                    Отделно "шетането" из полигона се падаше на редовия аскер: "Занеси мишената и бегай, че идват!", "Запали гюма с керосини бегай, че идват!" и прочие мъдри команди, завършващи на "бегай, че идват", без да ти обясняват върху какво стъпваш... Та в насока добрия тон: тъпотията която тогава бях почнал да правя бе от чисто любопитство, като се има факта, че на 18 не съм имал вила, а и сега нямам... Всеки е правил глупости на младини.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сигнални ракети 26мм

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      ...И вьпроса,че имам питанки на лични - какви са законите в БГ свьрзани с получаване на пратка от Щатите с един пищак и малко ракетки вьтре?Тук си ги купуваш на корем,никой нищо не ти иска,но какво се получава когато отворят пратката в България?По човек няма как да се пратят,толкова смели не знам да пьтуват редовно за родината.

                      В България, сигналните пистолети са приравнени с газовите. Общата рубрика е: ГСО - Газово и Сигнално Оръжие. Т. е. може да бъдат придобивани, притежавани и носени (недемонстративно) от всеки пълнолетен гражданин, отскоро изискват регистрация.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сигнални ракети 26мм

                        Сещам се за едно приложение на тези ракети от соц.времената като алтернатива на "любителския" риболов...
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сигнални ракети 26мм

                          Да,плашехме паламуда за да влиза в мрежите,но не с червени ракети / или поне не всичките риболовци/.

                          Как стои вьпроса с вноса на един такьв повече ме интересува.Ако отворят колета тия на границата какво става?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сигнални ракети 26мм

                            Тия ракети вършеха хубава работа по границите. Имаха едни елементарни устройства самострели с една опъната тел като се спънеш или настъпиш телта ракетата излита . Като си спомня къкви дивотии сме правили в родната казарма косата ми се изправя господ ни опази живи и здрави.
                            Последно редактирано от sek.1; 31-12-10, 07:48.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сигнални ракети 26мм

                              И кво стана тук......Търсихме ракети за нова година.
                              Към края на годината пак ще живне тази тема.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сигнални ракети 26мм

                                Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
                                И кво стана тук......Търсихме ракети за нова година.
                                Към края на годината пак ще живне тази тема.
                                Ако някой още търси, може да види тук !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X