Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сигнални ракети 26мм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сигнални ракети 26мм

    Да ли на някои му се намират или знае от къде да си зъкупя сгнални ракети 26мм за сигнален пистолет имам инфрмация ,че се използват при воените корабите .
    Много ще съм ви благодарен и ще изтрелиам няколко ракети за ваша чес.
    Благодаря за вниманието.
    Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

  • #2
    От: Сигнални ракети 26мм

    Къде има ракети знам. Но няма да ти дам нито една, ако ще да трябва да спасяваш с нея децата си.
    Пич, спасяването на хора, и неграмотността, са принципиално различни неща. Ти не можеш да пишеш, защо смяташ че ще позволя да ми зашиеш скъсания гръклян?
    И ракети не ти трябват.

    Коментар


    • #3
      От: Сигнални ракети 26мм

      За ползването на такива ракети си има правила. Останалото Стефан ти го е казал.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: Сигнални ракети 26мм

        Такива ракетни пистолети и ракети за тях съм виждал за последно преди няколко години в магазина на бившето ОСО сега Воинтех в бившия младежки дом "Лиляна Димитрова" . Как се продават и дали са на някъкъв разрешителен режим нямам представа.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Сигнални ракети 26мм

          Сигнални ракети, такива, не съм виждал да се продават. Тези, където са по корабите и другите плавателни съдове са предназначени само за използване при нужда. По принцип в морето(океана, и там където щеш, големи плавателни площи) светлинен сигнал НИКОГА, не се подава без причина. Всеки цвят(жълт, бял, червен) се подава при различни ситуации. Така е за моретата и океаните, предполагам, че и за сушата ще има подобни правила. За мен това е все едно да пратиш пожарна някъде, където няма пожар. Ако искаш да си стреляш за кеф за ГСО се предлагат десетки видове ракети, има и много добри, има едни български - направо чудо. За забавление това е вариантът.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #6
            От: Сигнални ракети 26мм

            Ракети предназначени за използване на плавателни съдове и тези за суша са различни. "Сухоземните" са изчислени така че да горят възможно най дълго но все пак звездата изгаря преди да е достигнала земята - по обясними причини. В морето опасност от горски пожари няма и за това сигналната звезда гори до последния възможен момент а именно до падането й във водата.
            По тази причина "морски" ракети не трябва да се използват на сушата.
            26мм ракети не се ли използваха само за специални цели (армия, гражданска защита)?

            Коментар


            • #7
              От: Сигнални ракети 26мм

              Мисля, че да. Изстрелват се с клапващ пистолет. За разликата между сухоземни и морски е ясно, големите кораби вече са оборудвани със по - други пускови устройства, които изстрелват вече сигнални ракети с по - големи диаметри - 30, 40, 50мм. 26мм ракетите летят около 120, 150 метра, от там нататък, колкото милиметра е, горе доло по толкова летят в метри, примерно 50мм лети около 500м височина. Тъй като темата е за разискване на сигналните ракети - може ли някой да ме светне, кой сигнален цвят за какво се използва в морето?
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #8
                От: Сигнални ракети 26мм

                Такива в казармата съм изгърмял с тонове по полигоните . Има още един модел за еднократно ползване.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Сигнални ракети 26мм

                  Вече доста трудно се намират,просто вече не останаха по поделенията,ама за нова година се щесе намерят няколко
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сигнални ракети 26мм

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Такива ракетни пистолети и ракети за тях съм виждал за последно преди няколко години в магазина на бившето ОСО сега Воинтех в бившия младежки дом "Лиляна Димитрова" . Как се продават и дали са на някъкъв разрешителен режим нямам представа.
                    Преди няколко дни минах оттам/търсих други работи/. Има от ръчните сигнални ракети /дето се изстрелват не с пищов а с ФръФ под капачката/-10лв. Щом човека иска-нека изстреля няколко в наша чест само да внимава да не застреля/запали/ някой от по-горния етаж.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сигнални ракети 26мм

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Къде има ракети знам. Но няма да ти дам нито една, ако ще да трябва да спасяваш с нея децата си.
                      Пич, спасяването на хора, и неграмотността, са принципиално различни неща. Ти не можеш да пишеш, защо смяташ че ще позволя да ми зашиеш скъсания гръклян?
                      И ракети не ти трябват.
                      Пич до някаде си прав: за правописа да но ако зависеше живота на децатами не си прав .
                      И не съм ти искал никво позволение камоли да ти шия каквото и да било. От къде знаеш за какво ми трябват тези ракети та реагираш така рязко.
                      Доколкото знам бялата звезда служи да се освети периметара а червена ,жълта служи за сигнал за различни маневри на воените корабите .
                      Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сигнални ракети 26мм

                        Братчеда като беше в военното,ми носеше отвреме на време ,едните бяха с връв,а другите се нядаваха на един текерлек на пушка.Вторите имаха много по голяма сила и бяха по безопасни.По оръжейните магазини неможе да няма,само ти трябва приставка за пушка помпа, ракетата и халусни патрони.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сигнални ракети 26мм

                          Ръчните сигнални ракети може би са най доброто решение от гледна точка на компактност и ефективност. За разлика от другите сигнални ракети при тях изхвърлянето на звездата става с помоща на реактивно двигателче което я извежда на определената височина. Тези сигнални средста са много ценни с това че не се нуждаят от допълнителни приспособления за изтрелване но са не по малко ефективни от 26-милиметровите на пример.
                          Незнам дали е чисто съвпадение че темата се разгоря седмица преди нова година но сигналните ракети не са увеселително средство. За целта има пре достатъчен избор от фойерверки на пазара така че похабяването на сигнални средства ми се вижда меко казано прахосническо.
                          Друг е въпроса дали сме "узрели" да ползваме такива средства когато се наложи и дали те въобще биха помогнали...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сигнални ракети 26мм

                            Ето една много добра статия по въпроса:
                            http://piro5.hit.bg/SIGNALNI_SREDSTVA.pdf

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сигнални ракети 26мм

                              Ракета Сигнален пиропатрон светещ изстрелва се с това Ракета Изстрелващо устройство за 15 мм сигнални патрони тип Писалка с халка и мисля има почти същия ефект.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X