Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IPSC - Връх в стрелбата или не...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

    Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
    Аз се чудя що за въпрос въобще ми задаваш при положение, че това за което питаш е част от IPSC и е задължителен елемент в повечето сцени, които се разиграват имайки се в предвид, че за да завършиш дадена сцеа... било тя средна, или дълга... са ти нужни изтрели от порядъка на над 15 до... 60, че и повече, ако щеш...

    Да, сменяме от движение пълнители, тичайки! И не познавам IPSC стрелец / състезател, който да ходи с по-малко от 4 лентовани пълнителя на колана...

    Сега доволен ли си от отговора ми?!
    Разбира се, че съм доволен- аз за това ти го зададох!
    Обаче сега идва трудната част- да се замислиш, защо аджеба IPSC не връх, а полянка в подножието на хълма.
    Защото в реалния живот това може да ти коства живота. Защо ли? Защото в един хубав момент ти си тръчкаш напред с празно оръжие- за това. И както все по-симпатичния ми чичо Вътко спомена, няма нормално живо същество, което да тича срещу куршумите!
    Така че бъди малко по-скромен! Скромността краси човека и IPSC стрелеца. Ако няма рима- удри ма!
    А и се казва и пише ПРЕДВИД. Не *в предвид*, не *на предвид*, не *из предвид* и прочие.
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 09-03-09, 21:46.

    Коментар


    • #77
      До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

      По принцип съм твърдо за IPSC като спорт,според мен възпитава добра оръжейна култура.Силно се надявам този спорт да донесе много успехи на България.Но да се твърди,че IPSC е единствен и универсален вариант за подготовка на стрелци е наивно.
      Например състезателите в IPSC започват всяка сцена след сигнал от таймер,така ден след ден години на ред,стига се до автоматизъм.Така рефлексите,които са придобили можеби не са най-полезните в стресова ситуация от реалния живот:чува изстрел-колега стреля:чува пиюкането на микровълновата печка-застрелва тъщата
      П.С. Между другото хората,които с доста труд и упоритост развиват IPSC в България са много уравновесени и умерени.
      Последно редактирано от том; 09-03-09, 23:17.

      Коментар


      • #78
        До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

        Еееееххх,ех,ех,ех...... така ми допада,този сайт.Толкова свястни момчета на едно място... ...тва Оберчето,тва Бъни,тва Жорката........евала. Пък и горе в кюшето младши участник пише.''Младши''-връща ме в младоста.Едно време се натискахме за саршинство,а пък сега обратното......хахахаха. Момчета темата ми се вижда разискана,освен ако не се включи още некое лъвче жадно за знания .Виж ако уговорите някоя игра,пейнбол,мейнбол,може да стане интересно.Ама да ме турите мен некаде на картечно гнездо,че много ме болат краката да търча.

        Коментар


        • #79
          До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Както ни канят на Динамична да пробваме ( аз ходих - не се запалих ), така казвайте кога и къде да се съберем на Цветни патрони и истинска престрелка ( Пеинтбол) . Да пробваме - може да се окаже добър вариант.
          Май Обера е вещ - казвай ни място и време !
          Хайде, Хайде, Хайде, Хайдеeeeee... ако ме искате де...
          [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
          [/I][/SIZE]

          Коментар


          • #80
            До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

            Ето малко повече инфо за организацията на играта:
            "Място: Изоставена махала близо до язовир Тополница
            Дата: 15.03.2009

            Час и място на срещата:
            11:00 на входа на село Церово – от София посока град Пазарджик

            Тръгва се по магистрала Тракия,отбивката се пада на разклона за Велинград-Церово.

            Храна и напитки: Ще има бира,вино,безалкохолни,сандвичи и скара .

            Цена за участници без своя екипировка- 40 лева (включва екипировка + 500бр топчета)
            Други цени :
            500бр топчета -30 лв
            допълнителна бутилка CO2 - 3 лв.;
            Такса за участие: няма

            Допускат се само играчи с топчета закупени от организатора ! Цените са единствено и само за конкретната дата."

            Мисиите ще са няколко и ще различни и зависи от това колко хора ще се съберат и как ще се разделят по отбори. Ще имаш опции да се "лекуваш" и т.н. При всички положения няма да ти се размине само с една синка освен ако не ти харесат кебапчетата
            Тръгвне от София: 9.30 на OMV Горубляне. Койте е без кола или пък има места в колата си нека пише да се комбинираме. Няма нужда да ходим с 100000000 автомобили да замърсяваме въздуха.

            Коментар


            • #81
              До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

              Това горното не го организирам аз. Може да го прочете в графата екстрмни спортове.

              Коментар


              • #82
                До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                Ето малко повече инфо за организацията на играта:
                "Място: Изоставена махала близо до язовир Тополница
                Дата: 15.03.2009

                Час и място на срещата:
                11:00 на входа на село Церово – от София посока град Пазарджик

                Тръгва се по магистрала Тракия,отбивката се пада на разклона за Велинград-Церово.

                Храна и напитки: Ще има бира,вино,безалкохолни,сандвичи и скара .

                Цена за участници без своя екипировка- 40 лева (включва екипировка + 500бр топчета)
                Други цени :
                500бр топчета -30 лв
                допълнителна бутилка CO2 - 3 лв.;
                Такса за участие: няма

                Допускат се само играчи с топчета закупени от организатора ! Цените са единствено и само за конкретната дата."

                Мисиите ще са няколко и ще различни и зависи от това колко хора ще се съберат и как ще се разделят по отбори. Ще имаш опции да се "лекуваш" и т.н. При всички положения няма да ти се размине само с една синка освен ако не ти харесат кебапчетата
                Тръгвне от София: 9.30 на OMV Горубляне. Койте е без кола или пък има места в колата си нека пише да се комбинираме. Няма нужда да ходим с 100000000 автомобили да замърсяваме въздуха.
                По точно и ясно от това - здраве му кажи !
                Ако съм в БГ съм там ! Браво на организаторите.

                Коментар


                • #83
                  До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  Нали щеше да има тук Календара на състезанията по Динамична стрелба, за да може, който иска да отиде да участва или поне гледайки да почерпи опит. Хайде колеги, сложете го тук, това е важна и полезна информация.
                  Хайде наистина, някой от практиците да даде инфо!

                  Коментар


                  • #84
                    До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                    Първоначално публикуван от bgbul
                    Пусни пак календара в тази тема :
                    До: IPSC - Връх в стрелбата или не.
                    http://www.thegunman-bg.com/forum/fi...c_2009_235.pdf

                    Не схванах каква ти е идеята, но щом си казал...
                    Това е основния календар за годината, но ще търпи леки изменения предполагам, а и ще има поне още толкова турнири в БГ, които не са обявено за момента.

                    Коментар


                    • #85
                      От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                      Едно от нещата които не разбирам в IPSC е защо мишените са "скрити" зад мрежа?Така още от старта могат да се видят,участващите знаят къде са мишените още преди да достигнат позицията за стрелба.Признавам си,че не разбирам много от този спорт и няма да се сърдя ако на някой му се види глупав въпроса ми.Все пак бих се записал ако имаше клуб близо до мен.

                      Коментар


                      • #86
                        От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                        В ИПСЦ броя на сцените, вида и разположението на мишените по тях са известни много преди провеждането на самото състезание - предварително се публикува схема на всяка сцена с минимален брой изстрели, стартово положение, метод на оценяване и т.н.

                        Отделно, непосредствено преди стрелба по сцената се прави т.нар. "брифинг" (инструктаж).
                        На него съдийте на сцената внимателно обясняват основните правила и зони за безопасност, показват се всички мишени, демонстрира се активирането на махала и др. приспособления.
                        Всеки стрелец "прохожда" сцената няколко пъти без оръжие - обикаля из нея и си създава тактиката за изпълнението й.

                        От горното следва, че е напълно безсмислено да има непрозрачни прегради, тъй като по сцената няма нищо скрито и неясно.
                        Това се прави главно в името на безопасността - никой не желае стресирани и изненадани състезатели с огнестрелно оръжие в ръка.

                        Тук е и поредната разлика между спорта ИПСЦ и тактико-приложната стрелба.

                        Предизвикателството в спорта е бързата и точна стрелба, но най-вече изпълнението трябва да е безопасно както за стрелеца, така и за околните.

                        Коментар


                        • #87
                          От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                          Предполагах че е нещо за безопасността но не бях сигурен.Благодаря Vimpel!

                          Коментар


                          • #88
                            От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                            Първоначално публикуван от Barrett Преглед на мнение
                            Едно от нещата които не разбирам в IPSC е защо мишените са "скрити" зад мрежа?Така още от старта могат да се видят,участващите знаят къде са мишените още преди да достигнат позицията за стрелба.Признавам си,че не разбирам много от този спорт и няма да се сърдя ако на някой му се види глупав въпроса ми.Все пак бих се записал ако имаше клуб близо до мен.
                            Ти от кой край си ? Пиши в профила за ориентация.
                            Освен това което колегата е казал - важна е безопасността (както във всеки спорт ), но и публиката да вижда всичко също е важно. Така се популяризира спорта - като стане видим и комерсиален . Та това е по-важното за мрежите, защото състезателите дали са мрежи или непрозрачни прегради много-много не ги бърка. За тях маханиката на изстрела е толкова заучена, че са като струни на полосата (на терена ).
                            И точно поради ВИДИМАТА част на екшъна тази стрелба набира популярност за разлика от спортната срелба . Там нищо не виждаш, освен на монитора напоследък .
                            За да си правиш динамична стрелба ти трябва безопасен терен , мерак и оръжие. (и финанси ....). Нареждаш си мишени както на клиповете , пускаш си хронометъра и си джиткаш колкото ти стига акъла. Ако си с акъл - ще разбереш колко си добър и ще прецениш искаш ли да си спортист в тази дисциплина. Ще отидеш на едно-две състезаиня (тренировки) за сверяване на знания и умения и си вече спортист. На какво ниво ...... сверяването ще покаже.
                            Успех !
                            Ако искаш снимай един клип с твоите умения и възможности и ни го покажи. Да се покефим и ние с теб.
                            И знай: Лош стрелец няма . Важното е да ти доставя удоволствие .
                            Последно редактирано от bgbul; 13-01-11, 10:24.

                            Коментар


                            • #89
                              От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Ти от кой край си ? Пиши в профила за ориентация.
                              Освен това което колегата е казал - важна е безопасността (както във всеки спорт ), но и публиката да вижда всичко също е важно. Така се популяризира спорта - като стане видим и комерсиален . Та това е по-важното за мрежите, защото състезателите дали са мрежи или непрозрачни прегради много-много не ги бърка. За тях маханиката на изстрела е толкова заучена, че са като струни на полосата (на терена ).
                              И точно поради ВИДИМАТА част на екшъна тази стрелба набира популярност за разлика от спортната срелба . Там нищо не виждаш, освен на монитора напоследък .
                              За да си правиш динамична стрелба ти трябва безопасен терен , мерак и оръжие. (и финанси ....). Нареждаш си мишени както на клиповете , пускаш си хронометъра и си джиткаш колкото ти стига акъла. Ако си с акъл - ще разбереш колко си добър и ще прецениш искаш ли да си спортист в тази дисциплина. Ще отидеш на едно-две състезаиня (тренировки) за сверяване на знания и умения и си вече спортист. На какво ниво ...... сверяването ще покаже.
                              Успех !
                              Ако искаш снимай един клип с твоите умения и възможности и ни го покажи. Да се покефим и ние с теб.
                              И знай: Лош стрелец няма . Важното е да ти доставя удоволствие .
                              Аз съм от Дупница.
                              Сам да си правя динамична стрелба не бих посмял,от трите неща изброени го има само мерака.От КОС ми отказаха разрешително,а и да имах незнам дали щях да рискувам да ми го отнемат.Интерсно ми е как ще се представя,с оръжието горе долу се справям.Нямам много опит,но пак ги събирам в мишена N4 от 25 метра.Клип да направя няма как да стане.Чух че пак може да отворят стрелбището в Дупница но незнам дали е вярно,то не работи от години.

                              Коментар


                              • #90
                                От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                                Първоначално публикуван от Barrett Преглед на мнение
                                Аз съм от Дупница.
                                Сам да си правя динамична стрелба не бих посмял,от трите неща изброени го има само мерака.От КОС ми отказаха разрешително,а и да имах незнам дали щях да рискувам да ми го отнемат.Интерсно ми е как ще се представя,с оръжието горе долу се справям.Нямам много опит,но пак ги събирам в мишена N4 от 25 метра.Клип да направя няма как да стане.Чух че пак може да отворят стрелбището в Дупница но незнам дали е вярно,то не работи от години.
                                Когато идваш в Пловдив - обади се. Ще те заведа на стрелбище, ще си избереш оръжие и боеприпаси. Ще си постреляш на воля, ще те снимам за спомен и ....... ще разбереш какво е спортна стрелба, какво е динамична. Защо има динамична като спорт, но я няма като олимпийски спорт и други подробности.
                                На колко си години ? Щом сам не би посмял - значи си млад ......
                                Имаме във форума колега от Дупница . Неговия син е стрелец и ти е близо. И знае "местните" възможности ...... ще ти кажа кой е след малко......
                                Ето го : vladstudio - влез в неговия профил, виж тел. или в ефир го помоли за помощ и си готов (според мен )
                                Последно редактирано от bgbul; 16-01-11, 09:27.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X