Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се прави с непотребно оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво се прави с непотребно оръжие

    Да повдигна темата.
    В пост 14 Любо Димитров описа начин на действие. (28 март) Оттогава и до днес вероятно чака удостоверението. Та какво да я правя? Друг мераклия, за замяна с въздухарка Хатсан или да си я купи, има ли?
    Ето и снимка, че предишните ги няма:
    Прикачени файлове
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #17
      От: Какво се прави с непотребно оръжие

      Ако можеш да дадеш малко по-подробни данни:колко мм е патронната кутия-70 или 76,колко см е цевта,има ли язви в цевта,с какъв фиксиран шок е или е сменяем,какъв е пич-а на приклада-за левичар или за десничар.Ако е неутрален е точно по надлъжната ос.Колко е вместимостта на магазина и ако може малко повече снимчици от различни ракурси и в разглобено състояние.Обстоятелствен съм защото проявявам сериозен интерес,сори че късно съм видял темата.Между впрочем може да продължим раэговора на лични или по мейла- mihov_1969@abv.bg 0888123562
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #18
        От: Какво се прави с непотребно оръжие

        Също така напиши и цена, нямам въздухарки за замяна!
        LZ1PER

        Коментар


        • #19
          От: Какво се прави с непотребно оръжие

          Абе аз имам една въздухарка за замяна ,но няма да я хареса- ИЖ-38 4,5 Кал купена от Чехословакия 82 год,с нея се учих да ловувам,но това е друга тема.Иначе забележката е уместна за което благодаря на модератора.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #20
            От: Какво се прави с непотребно оръжие

            Много усложнихте нещата.
            Пушката е на десетина изстрела. Не е ползвана, тъй че отпадат въпроси и отговори за състояние. Патронна кутия 76, цев 505мм, магазин от дългите и в зависимост от патроните (личи на снимката), няма шокове, мисля неутрален приклад...Не знам какво друго. Ако интересът продължава ще правя снимки.
            Колкото до цена...Не искам да говоря за цена, защото пари не ми трябват. Като взема някакви пари, със сигурност няма да си купя Хасан - директно са изпити и изядени. Ако някой даде Хасана...Няма къде да ходя!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #21
              От: Какво се прави с непотребно оръжие

              Тази пушка въобще може ли да се регистрира като ловно оръжие като въпроса ми е към всички съфорумници.Мисля че цевта трябва да над 51 см,ако не лъжа.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #22
                От: Какво се прави с непотребно оръжие

                Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
                ... Стига да не е регистрирана помпата, като охранително оръжие и цевта, да е над 51см. ...
                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Много усложнихте нещата. ... цев 505мм, ...

                Вероятно нещата се усложняват от подчертаното.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Какво се прави с непотребно оръжие

                  Впрочем бях чул ,че Арсенал-Казанлък правели едни шокове 100-тина мм и така прескачали законодателствато.Но за да реша да взема пушката,която ще използвам за лов ,това трябва да е направено от предишния собственик защото няма да мине задължителния преглед на оръжието при смяна на собственика.Иначе пушката е хубава.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво се прави с непотребно оръжие

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    Тази пушка въобще може ли да се регистрира като ловно оръжие
                    Регистрирана е като ловна и досега минава прегледите без проблем, но какво ще бъде по-нататък... В България всичко е възможно или невъзможно. Зависи от гледната точка на институциите.
                    Какво пречи да си вземеш шока и да го сложиш преди да ходиш на преглед?!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво се прави с непотребно оръжие

                      Преди време купих една помпа ей така между другото, просто да виси вкъщи. Та тя е така направена, била е охранителна с къса цев и цевта е наставена така, че да може да се мине за ловно. Ако на някой му е интересно как е направено, мога да я снимам. Предполагам, че и на тази не е проблем да се направи. На моята просто е направена резба от пред накрая на цевта, следва муфа и още 10-15 см нова цев със резба. Муфата просто съединява двете парчета. Стрелял съм с нея с магнум патрони няма никакъв проблем. А иначе за прегледите, надали някой ще се заяде за това, там гледат номера и по бързо да попълнят документите.
                      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                      http://www.facebook.com/JeepBG
                      LZ1GGC

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво се прави с непотребно оръжие

                        Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                        Преди време купих една помпа ей така между другото, просто да виси вкъщи. Та тя е така направена, била е охранителна с къса цев и цевта е наставена така, че да може да се мине за ловно. Ако на някой му е интересно как е направено, мога да я снимам. Предполагам, че и на тази не е проблем да се направи. На моята просто е направена резба от пред накрая на цевта, следва муфа и още 10-15 см нова цев със резба. Муфата просто съединява двете парчета. Стрелял съм с нея с магнум патрони няма никакъв проблем. А иначе за прегледите, надали някой ще се заяде за това, там гледат номера и по бързо да попълнят документите.
                        Не знам при Вас как са от служба "КОС" ,но при нас този ансамбъл който цитираш няма как да се узакони.Имахме подобни консрукции и косаджиите не ги разрешиха докото не станат неразглобяемо съединение.А относно това дали аз трябва да го правя това допълнение към консрукцията ,правилника е категоричен-продавача минава прегледа на оръжието.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво се прави с непотребно оръжие

                          Не знаех за това изискване, но нали писах, че съм я минавал три пъти на преглед и не е имало проблем. При положение, че вашите КОС-аджии са "по-особени", защо смяташ, че като я мина аз, ще си уреден?
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво се прави с непотребно оръжие

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            Регистрирана е като ловна и досега минава прегледите без проблем, но какво ще бъде по-нататък...
                            То е ясно - ако тази дискусия се чете и от КОСаджии, от догодина за заверка на ловното оръжие ще ни искат да си носим и ролетка, или заверка на цевите в лаборатория за мерки и теглилки.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X