Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стрелбище в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стрелбище в София

    Здравейте на всички любители на КНО!!!
    Надявам се съм уцелил мястото на темата,защото от скоро влизам в този раздел на форума.Ако не се извинявам!!!
    Искам да Ви задам няколко въпроса относно столичните стрелбища.НО преди това малко предистория:-От година ми се върти в главата идеята за стрелби с КНО.Искам да усетя тръпката,за която всички тук говорят.Поради стечение на няколко обстоятелства (някои от тях неясни за мен ) вчера майка ми ме попита къде може да отиде да пострелят с нейна колежка.Естествено аз останах-.
    Въпросите ми са:
    1.Къде в София има стрелбище,с добър и търпелив инструктор?
    2.Тук нещата вече стават сложни-в кое стрелбище мога да вляза,при положение,че нямам пълнолетие?
    Това е всичко,което искам да знам.Моля Ви ако няма какво да кажете по темата (по скоро по втория въпрос)- по добре се въздържайте.Неслучайно задавам въпроса си в този форум!

  • #2
    До: Стрелбище в София

    За непълнолетен си доста отворен!

    Води майка си и приятелката и във ВИПа - в Дървеница, могат да избират купища пушкала...и общо взето само там...

    И карай по-кротко в този форум, че тук такива с условия не са много на почит!

    Коментар


    • #3
      До: Стрелбище в София

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      За непълнолетен си доста отворен!

      Води майка си и приятелката и във ВИПа - в Дървеница, могат да избират купища пушкала...и общо взето само там...

      И карай по-кротко в този форум, че тук такива с условия не са много на почит!

      Volk,извинявам се.В никакъв случай не съм искал да прозвучи така.Просто няма смисъл десет човека да напишат- "малък си",нали?Фактите са си факти,аз съм наясно,че нямам право по закон,но все пак питам.Няма да съм първият!
      Здраве да е....

      Коментар


      • #4
        До: Стрелбище в София

        Понеделник във ВИПа се води нещо като клубен ден и от 16 часа има намаление на цените на боеприпасите има даже и една млада жена инструкторка стига да имате късмета да я уцелите на работа.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          До: Стрелбище в София

          Волк ти е писал най-доброто . Ето адреса :
          http://www.vipgunscenter.com/contacts.htm
          Тук ще може да разгледате и магазините ...... има какво да се види .
          Ето и друго :
          http://www.oragie.com/strelbishta.htm
          А ето и къде можеш да пробваш Динамична стрелба (I P S C )
          http://www.utcspartak.com/index.php?...d=25&Itemid=28
          И в трите има кафенце за зрителите .
          Приятна стрелба !

          Първоначално публикуван от kros Преглед на мнение
          Volk,извинявам се.В никакъв случай не съм искал да прозвучи така.Просто няма смисъл десет човека да напишат- "малък си",нали?Фактите са си факти,аз съм наясно,че нямам право по закон,но все пак питам.Няма да съм първият!
          Здраве да е....
          За какво си малък ?
          Спортната стрелба започва да се тренира от 11-12 годишна възраст . Ти по-голям ли си ?
          Нямаш право на оръжие и т.н. , но да стреляш в клуб по стрелба не е проблем .
          Даже можеш и състезател да се запалиш да станеш . Сега ти е времето .....
          ( еееехххх...-защо старите могат , а не искат - а младите искат , а не могат ............)

          Коментар


          • #6
            До: Стрелбище в София

            Благодаря Ви много за разбирането.Горе-долу ги знам стрелбищата.Влизал съм във ВИПа.
            @bgbul Харесва ми ентусиазма ти,но не това е целта.Имам различни интереси от тренирането на каквато и да е стрелба.За всичките й ползи и начина на трениране съм проучвал преди време.Тази възраст съм я подминал .Малък съм,защото мога само с въздушни оръжия да се занимавам дори на стрелбище.Поне това ми бе казано от треньори в Лиляна Димитрова (ако не се лъжа).А мен идеята ми е просто да пострелям с КНО за удоволствие.И главно исках мнение,дали няма да ме изритат като куче от някое стрелбище.....Когато отида с родител,към кого да се обърна и как,за да ме пуснат.

            Впрочем под непълнолетен съм на 16 (външният си вид няма да коментирам )

            Коментар


            • #7
              До: Стрелбище в София

              Първоначално публикуван от kros Преглед на мнение
              Благодаря Ви много за разбирането.Горе-долу ги знам стрелбищата.Влизал съм във ВИПа.
              @bgbul Харесва ми ентусиазма ти,но не това е целта.Имам различни интереси от тренирането на каквато и да е стрелба.За всичките й ползи и начина на трениране съм проучвал преди време.Тази възраст съм я подминал .Малък съм,защото мога само с въздушни оръжия да се занимавам дори на стрелбище.Поне това ми бе казано от треньори в Лиляна Димитрова (ако не се лъжа).А мен идеята ми е просто да пострелям с КНО за удоволствие.И главно исках мнение,дали няма да ме изритат като куче от някое стрелбище.....Когато отида с родител,към кого да се обърна и как,за да ме пуснат.

              Впрочем под непълнолетен съм на 16 (външният си вид няма да коментирам )
              Не е гол ентусиазъм . И аз съм бил на 15 и ми се е искало да погърмя с някакво оръжие . И - ме заведоха в стрелбище - с треньор ( най-добрия човек , който съм виждал - чужд говоря , а не моя кръв)
              И този треньор ми даде да пострелям с каквото си избера . И както искам да пробвам . Така и стана . Пробвах и .....последваха 15 години яки тренировки . Истински , а не като сега - пестеливи , щото е скъпо . Без ограничения и много хубави емоции за моята възраст .
              Та - като те гледам как пишеш - малко ме навяха спомени .
              Снимай как си стрелял и се похвали тука .Може и някой талант да се окажеш ?
              Извинявай за досадата - просто болна тема !

              Коментар


              • #8
                До: Стрелбище в София

                Радвам се,че ме разбираш.Още повече се радвам,че не ме отсвирихте,а даже напратив-срещнах изключителна любезност.
                @bgbul -Много ще се радвам ако продължиш "да досаждаш" .Само някои да знае къде мога да отида и как точно да станат нещата-ще ви разцелувам честно... .Ако примерно се разходя утре до ВИПа с родител,какви са шансовете ми за успех?

                Коментар


                • #9
                  До: Стрелбище в София

                  Първоначално публикуван от kros Преглед на мнение
                  Радвам се,че ме разбираш.Още повече се радвам,че не ме отсвирихте,а даже напратив-срещнах изключителна любезност.
                  @bgbul -Много ще се радвам ако продължиш "да досаждаш" .Само някои да знае къде мога да отида и как точно да станат нещата-ще ви разцелувам честно... .Ако примерно се разходя утре до ВИПа с родител,какви са шансовете ми за успех?
                  Напълно реални !
                  Не наблягай на възраста .
                  Наблегни на желанието и подкрепата на родител .
                  Още повече е неделя . Успех !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Стрелбище в София

                    Първоначално публикуван от kros Преглед на мнение
                    Малък съм,защото мога само с въздушни оръжия да се занимавам дори на стрелбище.Поне това ми бе казано от треньори в Лиляна Димитрова (ако не се лъжа).
                    Предполагам че това са ти го казали не на лиляната а на герена но това е без значение. Противно на очакванията на хората спортната стрелба е изключително тежък и физически натоварващ спорт и е изграден върху доста тежка методика за обучение. Нормално е да се започва с пневматични оръжия с такива са започнали Таньо Киряков Весела Лечева и всички други имена в тоя спорт просто такава е методиката в цял свят първо трябва да изградиш определени навици в елементите на стойката и определено ниво на физическа подготовка. Едно просто упражнение можеш да си направиш в къщи едно пълно с вода шише 1.5 литра си изправи ръката и го подръж десетина секунди после го пусни. Гарантирам ти че след десетото вдигане ръката ще ти трепери вече а стрелковата дисциплина е 60 истрела. Отиди постреляй с бойно то няма нищо общо със спортното и ако все пак нещо те зачовърка отвътре все още имам познати и приятели останали от едно време в тоя спорт.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стрелбище в София

                      Аз така и не разбрах в кое стрелбище мога да вляза,при положение,че нямам пълнолетие, а да и дали може да съм без родител защото няма как да дойде с мен .....
                      Моля Ви ако някои знае да ми кажете !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стрелбище в София

                        Първоначално публикуван от rumen vasilev Преглед на мнение
                        Аз така и не разбрах в кое стрелбище мога да вляза,при положение,че нямам пълнолетие, а да и дали може да съм без родител защото няма как да дойде с мен .....
                        Моля Ви ако някои знае да ми кажете !

                        В никое...
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стрелбище в София

                          Искаш да кажеш в никое без пълнолетен придружител, може би... Защото иначе няма пречка след като се попълни декларацията.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            Изрових тази тема В петък един приятел отива да си изстреля 50 броя патрони с пистолета понеже му изтича другия месец разрешителното . Първо отива на Герена там го записват за другата сряда . После в някакво друго там за четвъртък Към обяд ми се обажда на мен и го пратих направо във ВИПа . Там никакви проблеми 8 лева преглед на оръжието и веднага в стрелбището . Толкова ли са заети стрелбищата в тая София ? От как изгоря лиляната ходя само във ВИПа защото ми е най близко до нас и никога не е имало проблеми . Повече от едно кафе време не ми се е налагало да чакам . Около нова година трябваше да пуснат след основен ремонт стрелбището на лиляната ама дали са го пуснали незнам.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              За изстрелване на задължителните 50 патрона е така на Герена, записват групи. Предполагам им е по-лесно, като се добави и необходимата бумащина за пред КОС-аджиите. Колкото до натоварване, съвсем често без записан час е трудно да се влезе. На ВИП се опитах миналата година да вляза без записан час да си прострелям ред дот-а и не стана, трябваше да чакам 2-3 часа. И това посред работен ден.

                              Коментар


                              • sek.1
                                sek.1 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Бумащина ама им носи едни сигурни пари .

                              • MFr
                                MFr коментира
                                Редактиране на коментар
                                Е без пари ли да я пишат???

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X