Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Храната в българската армия днес ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Храната в българската армия днес ?

    Доживяхме ли най после след толкова години членство в НАТО нещо такова ? https://www.youtube.com/watch?v=JkTl...D1%82SoLiD%27a Щото народната мъдрост празна раница не пази граница е много актуална в днешно време . По мое време (1988 - 1990) старшината ти хвърляше 3 консерви и един хляб на ден и се оправяш както можеш Изключваме и американците с техните над 30 различни MRE . Там е обяснимо голяма армия в която има представители на всички основни световни религии и етноси та щеш нещеш храненето е съобразено с това . Всички служили по онова време помним легендарния армейски боб и способния да прогони с миризмата си всеки агресор дълбоко замразен коч от 1968 година . Нещо променило ли се е ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    Има по-надолу една тема преди пет години почната, дето първият пост е пак с трите консерви и един хляб, хаха. Ако имаш време за губене, може да я попрегледаш, трийсе страници размисли и страсти.
    Промяна към по-добро, казват - няма.

    Коментар


    • #3
      Ма то имаме ли армия,не я ли затриха последните 20 и кусур години?

      Коментар


      • #4
        Абе те сега са кетъринг, избират си от менюто какво да им докарат. Складовете с консерви ги разпродадоха.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
          Абе те сега са кетъринг, избират си от менюто какво да им докарат. Складовете с консерви ги разпродадоха.
          За самата армия нямам представа, но гвардейският оркестър наистина ползва кетъринг услуги
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            В по големите формирования,има столова,в която със заявка от предния ден и заплащане се храниш-ако искаш разбира се.Който не иска на столовата,а и на повечето места няма столови,си носи храна от вкъщи или излиза в обедната почивка и яде хамбургери и дюнери.Храненето от ''старшината с консервите'' още го има но е по време на занятия на големите полигони-Корен,Ново Село,Сливница.Не ме питайте от къде знам.
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • коко келеша
              коко келеша коментира
              Редактиране на коментар
              Що, още ли събират запасняци ?!?!

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Запасняци не ама и тая армия която я има в момента трябва да се храни в полеви условия .

          • #7
            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Има по-надолу една тема преди пет години почната, дето първият пост е пак с трите консерви и един хляб, хаха. Ако имаш време за губене, може да я попрегледаш, трийсе страници размисли и страсти.
            Промяна към по-добро, казват - няма.
            Ето я
            https://offroad-bulgaria.com/forum/%...81%D0%BA%D0%B8 За съжаление явно подобрение към по добро няма .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #8
              Най малката армия в НАТО Латвия : https://www.youtube.com/watch?v=JkTl...D1%82SoLiD%27a
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #9
                На който не му харесва храната в армията може да се преквалифицира и да се ориентира към друг вид работа, например в селското стопанство.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #10
                  Аз десет години обядвах в столовата на МО1 и МО2. Когато разбрах за системата с кетъринга резко смених професията. Равносметката : 16 години по-късно съм натежал около 20 килограма.
                  FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е то там е армейската аристокрация .

                  • krassitch
                    krassitch коментира
                    Редактиране на коментар
                    Странно, виждам постоянно и лелки, които едва ли се хранят на кетъринг.Някои са натежали и повече от 20 кг...

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X