Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешително за оръжие?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Разрешително за оръжие?

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Недоказана необходимост не можеш да осъдиш . По презумпция ти си този, който трябва да доказва и евентуално дело би ти донесло само разходи...
    Точно затова, той не бива да посочва никаква необходимост, а да се позове на правото си! КОС, няма да могат да постановят "недоказана необходимост", а ще трябва да обосноват отказ да изпълнят правата му! В съда също няма да доказва необходимост, а ще им търси отговорност за неуважено законно право - те ще са тези, които ще трябва да доказват, че той няма такова!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #62
      Re: Разрешително за оръжие?

      Незнам сега как е, но аз имам 2 пистолета. И при двата като мотив съм писал само това "за охрана и за самоотбрана" нищо повече. Досега не съм имал никога проблеми. Отделно като ми излезе разрешителното за втори пистолет в едно друго районно след малко спречкване в полицията ми бяха взели първия, абсолютно незаконно. Върнаха ми първия след 4 месечно мотане, ведно с разрешението за закупуване на второто оръжие.
      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
      http://www.facebook.com/JeepBG
      LZ1GGC

      Коментар


      • #63
        От: Re: Разрешително за оръжие?

        Догодина по това време ще презаверявам разрешително за трети път.Сериозно се замислям да напиша ,че "К.Н.О.ми е необходимо по същите причини заявени от мен
        при издаването на разрешителното и последвалите две презаверки"

        Коментар


        • #64
          От: Разрешително за оръжие?

          И може да получиш отказ с резолюция "Недоказана необходимост" заради остроумието си....
          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Точно затова, той не бива да посочва никаква необходимост, а да се позове на правото си! КОС, няма да могат да постановят "недоказана необходимост", а ще трябва да обосноват отказ да изпълнят правата му! В съда също няма да доказва необходимост, а ще им търси отговорност за неуважено законно право - те ще са тези, които ще трябва да доказват, че той няма такова!
          Правото да притежаваш оръжие не поражда задължение някой да ти го осигури. Това право е условно и е обвързано с една камара законови изисквания, които правоносителя трябва да изпълни. И в съда въобще няма да се занимават с правата му, а ще гледат дали всички изисквания са изпълнени. И като се стигне до доказване на необходимост, както е по закон, пак се връща в изходно положение.
          Последно редактирано от kuzdov; 27-02-11, 01:51.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #65
            От: Разрешително за оръжие?

            Спи спокойно, бе момче. След няколко месеца все едно ще ти трябва медицинско, за правото да не ходиш с оръжие непрекъснато.

            Коментар


            • #66
              От: Разрешително за оръжие?

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              И може да получиш отказ с резолюция "Недоказана необходимост" заради остроумието си....

              Правото да притежаваш оръжие не поражда задължение някой да ти го осигури. Това право е условно и е обвързано с една камара законови изисквания, които правоносителя трябва да изпълни. И в съда въобще няма да се занимават с правата му, а ще гледат дали всички изисквания са изпълнени. И като се стигне до доказване на необходимост, както е по закон, пак се връща в изходно положение.
              "Камарата" изисквания са чисти формалности - Чисто съдебно минало, да не се води на отчет за психични проблеми и някой друг курс... Истинската цедка е именно субективното становище на КОС. А правото категорично поражда задължение да бъде осигурено - разбира се при липса на противоречия във споменатите условия, които както се вижда са абсолютно безпроблемни за удовлетворяване.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #67
                От: Разрешително за оръжие?

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                И може да получиш отказ с резолюция "Недоказана необходимост" заради остроумието си.....
                Абсолютно сте прав,но по скоро ще е"Отпаднала необходимост"

                Коментар


                • #68
                  От: Разрешително за оръжие?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  .... А правото категорично поражда задължение да бъде осигурено - разбира се при липса на противоречия във споменатите условия, които както се вижда са абсолютно безпроблемни за удовлетворяване.
                  Е, аз като имам право да притежавам яхта, вила на Хаваите, къща в Монако и т.н., що никой не поема задължение да ми ги осигури ...?
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #69
                    От: Разрешително за оръжие?

                    Омешваш понятията - надявам се, неволно, защото в противен случай би било чиста демагогия. Въпросните права, си ги имаш и никой не ти ги оспорва. Никъде не става въпрос, обаче, че някой има задължението да ти ги осигури финансово. В обсъжданият тук случай - никой не очаква КОС (или който и да било друг) да му закупи пистолета.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Разрешително за оръжие?

                      Въобще не става въпрос за демагогия, а за връзката право-задължение. Никой не оспорва правото да притежаваш нещо, отговаряйки на определени условия. Тезата ми е, че правото да притежаваш КНО е регламентирано със специален закон и не можеш да се позоваваш на конституционното право на собственост. Субективна или не, преценката за това е дадена на определено лице. И ако тръгнеш да го съдиш, в залата отново ще трябва да доказваш необходимост, но този път пред съдия. Който, ако случайно не ти е много добър приятел, едва ли ще изземе функциите на длъжностното лице и да постанови в твоя полза.....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #71
                        От: Разрешително за оръжие?

                        Toва длъжностно лице нали трябва да се обоснове в съда защо не е разрешил на еди кой си да има пищов. Все пак уж никой не е над закона.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Разрешително за оръжие?

                          Ей, всеки си ги тълкува тия закони, както му е на сгода.... Нищо не трябва да се обосновава. Достатъчно е само да заяви, че според него лицето няма нужда от оръжие. Тежестта на доказване лежи върху обвинението или жалещия в случая. Той ще трябва да докаже, че действително има нужда и отговаря на изискванията в закона.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #73
                            От: Разрешително за оръжие?

                            Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                            Toва длъжностно лице нали трябва да се обоснове в съда защо не е разрешил на еди кой си да има пищов. Все пак уж никой не е над закона.
                            Той вече със сигурност е разбрал, но вече е за спорта.

                            kuzdov, не става въпрос за конституционно право, а за правото осигурено от конкретният закон. При положение, че законовите условия (споменатите формалности) са изпълнени от твоя страна, никой няма основание да ти отказва правото. Няма нужда сам да се "набутваш", излагайки някакви допълнителни основания, като с това предоставяш възможност, те да бъдат счетени за незначещи.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Разрешително за оръжие?

                              Конкретният закон не дава никакво право, а регламентира начина за придобиване, носене, съхранение и употреба на ОО от физически и юридически лица ...
                              Чл. 1. (1) Този закон урежда контрола върху дейностите с взривните
                              вещества, огнестрелните оръжия и боеприпасите в Република България,
                              осъществявани от физически, юридически лица и търговци по смисъла на Търговския
                              закон.
                              Правата и задълженията на гражданите са регламентирани в КРБ.
                              Последно редактирано от kuzdov; 27-02-11, 19:48.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #75
                                От: Разрешително за оръжие?

                                Точно правото е рагламентирано там - само че вече става смешно. Дрънканици (писаници) заради самите дрънканици. Ти имаш правото да пишеш каквото си искаш. Питащият също - а и да реши какво от препоръчаното му върши работа.
                                Аз не вижам смисъл повече да се прелива от пусто в празно.
                                Поздрави!
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X