Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Аз нещо не разбирам - какво пречат битките в бойните изкуства?
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Аз нещо не разбирам - какво пречат битките в бойните изкуства?
      Ако са реални битките, рязко ще се редуцира броя на практикуващите. Да пояснявам ли?
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Да пояснявам ли?
        Не. И то що иначе са измислени ограниченията. А сигурно си практикувал с ограничения, та нереални и фалшиви ли ти се струват?
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Не. И то що иначе са измислени ограниченията. А сигурно си практикувал с ограничения, та нереални и фалшиви ли ти се струват?
          Не съм сигурен, че разбрах правилно! Но правилата в правилниците са, за да се регулира фактора, който води до тежки травми. Значи, тренираш нещо за да причиниш бърза и тежка травма (демидж в комп игри), получаваш правила, които те ограничават до ниво “бърз папагал”. Смислен правилниик? Смислени и разумни ограничения стоящи вместо алтернативата да отрежеш някой на верев с катаната, ако има нужда, няма нужда?
          Нуждата е измислила правилниците при бойните разни работи. Нужда от комерс и реклама. Защото гладиаторите са измислени преди 3000 г. И нищо по-зрелищно не е измисляно до сега.
          Хляб и зрелища!
          А някога нуждата е била друга. Обикновено оцеляване!
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Ще споделя, само малко време да ми остане, че ми е лудница.

            Кунг-фу наистина има много стилове, но те са възникнали на по-късен етап. Ще опитам да разкажа и да пусна снимки. Историята е интересна.
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              В парковете медитират и правят тай-чи!Чакаме да пишеш.......,пресни новини и впечатления!За създаването има доста истории,коя истина ,коя мит!Само в този стил обаче има бойци със супер фантасмагорични способности,като при едни други митологични,система на еди кой? си"безконтактного боя".
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Т.е. "Made in China". Продуктите "Made in Japan" се ползват с друга репутация. За бойните стилове, не знам...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Различен? поглед върху двукомпонентното общуване.
                  Контрол и без контакт...
                  https://www.facebook.com/karate.bong...6082951145947/
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                    Днес се върнах от Китай и Хонконг...

                    Знаете ли как е възникнало кунг-фу? Знаете ли какво правят сутрин и вечер хората в парковете в Китай и Хонконг? Жокер - не се бият.
                    Традиционното китайско кунг-фу си е просто медотика за предаване на бойни умения и се е развивало в Китай по 3 линии - военните (по разбираеми причини), бандитите и охранителите, които пазят от бандитите. С измислянето на огнестрелните оръжия по целия свят, нуждата да притежаваш бойни умения разко намалява и това води до западането на бойните искуства. Що се касае до "Съвременното кунг - фу", съм чувал, че е създадено от едни хора, които са усетили, че могат да изкарат хубави парички от тая работа, продавайки фантасмагории.

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Малко не ми хареса последния пост.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Съдържа доза истина. „Клубната индустрия" също работи. На мен лично ми казаха, че ТРЯБВА да си взема и нося „клубна" тениска още на втората тренировка по Винг Чун. По време на заниманията по Айкидо редовно се прокламира задължителното ходене по семинари и т.н.

                        Не възнамерявам да нося безплатна реклама на който и да е върху мен, но... ТРЯБВАЛО.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Психопат. Доказващ се убивайки едър рогат добитък. Кому е нужно Нека си цепи камъни в гората.
                          Ояма от доста време нищо не цепи.
                          Кому е нужно ? Ами на изследователите на човешките възможности , най-малко.

                          ..а това че го определяш като психопат говори , че хич не го харесваш . Но не си единствен . Доста хора не го харесват. Нито него , нито практикуващите Киокушин . Що ли ?!
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Просветли ме, „що"

                            „Тричането" също е вид психопатия, ако се търси аналог.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              Просветли ме, „що"

                              „Тричането" също е вид психопатия, ако се търси аналог.
                              Говорите (пишете) неща, от които очевидно си нямате грам понятие. То, просветлението не идва "просто така" .

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Или поне не в тази насока.

                                p.s. „встрани" от актуалната Тема: за момента достатъчно ми е „просветнало" да усетя, че всяко бойно изкуство е „универсално" единствено в... неговото си „доджо". Е, за такова „просветление" се налага човек да си махне „капаците" и да започне да ходи малко по земята.
                                Последно редактирано от emanuilis; 16-11-17, 17:20.
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X