Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Кои са твоите три?
    Айкидо, Годжу Рю, Винг Чун.

    Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
    Чудесен отговор. Благодаря.
    Очакван. Поне и аз така си отговарям, донякъде. Интересно ми беше дали има други възможни отговори.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      ......Защо не съществува универсално бойно изкуство или поне аз не го виждам
      ....
      Често си припомням колко сме нелогични човеците и от там възприятията ни. Моето поне е, че възприети като чисто спортни занимания бойните изкуства са неуниверсални защото и практивуващите ги са такива. В часта физически дадености и мироглед конкретно. Та ако се опитаме да го подредим като задача с цел постигане на един и същи резултат то променливата физически дадености предполага и променлива при техниките за употребата им иначе не бихме постигнали резултата. Не е отговор а само лични предположения от непрактикуващ нищо такова.
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение

        Усещането ми е, че ако всичко не приключи в рамките на първите 4-5 секунди, нещата отива до клинч" и/или на земя". Там се включват мечешките" дисциплини, които са ми неприятни, като вътрешно усещане. Далеч не казвам, че са непрактични, точно обратното.

        Приемам, че ако се концентрирам върху моята чи" и победя мен самия вероятно ще стана уникален". Нека допуснем обаче, че съм повърхностен, обикновен човек. Т.е. моля за не-философски, а чисто практически мнения.

        p.s. досещам се за едно универсално предимство", но трябва мноого ядене...
        Точно като се падне на земята и тогава започва истинският бой,и в боят на земя няма нищо мечешко,знаеш ли какво да правиш всичко става много леко и без усилия.
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          Айкидо, Годжу Рю, Винг Чун.



          Очакван. Поне и аз така си отговарям, донякъде. Интересно ми беше дали има други възможни отговори.
          Combat self system,от части Крав мага го покрива и е основа на първото,а то готви срещу специалисти.Тук при нас опираме до СРБ или мразеното от много тук ММА.Бойно джудо и Самбо също са вариант към някакъв универсал.Но нека не забравяме най-важното,в един двубой всичко е относително,с философия или без.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
            Айкидо, Годжу Рю, Винг Чун.
            Добре, ако погледнем при тия, които най-много се тепат, колко от техниките от изброените три се прилагат. Или при някакъв спецназ дали се прилагат. Имам предвид при бой с по-практическа насоченост. Тука нали оставяме настрана онази филосовската част, частта за изкуството. Аз например съм тренирал таекуон-до и кик-бокс. Ми каквото и да се говори за таекуондото, почти няма успешни утвърдени таекуондисти в смесените бойни изкуства. От кик-боксьорите има повече в тая категория. Тука преди време споменахме едно лице, тренирали сме заедно таекуондо, като той тренираше паралелно и джудо. След това се отдаде на бойното самбо и стана биткаджия, че и физиката му се промени по определен начин. Със сигурност първите две са го развили и обогатили, обаче истинския бой е започнал при третото. Нещо такова си мисля аз.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              от части Крав мага го покрива
              Ми крав мага май не е бойно изкуство в смисъла прокламиран примерно от Пламен Тенев, то май си е практически бой, разбира се система.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Добре, ако погледнем при тия, които най-много се тепат, колко от техниките от изброените три се прилагат. Или при някакъв спецназ дали се прилагат. Имам предвид при бой с по-практическа насоченост.
                Не знам, има ли изобщо такива Бойно самбо казваш, я да проверя за какво става въпрос... Гледах, „мечешка" дисциплина.
                Последно редактирано от emanuilis; 31-10-17, 20:44.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  Не знам, има ли изобщо такива Бойно самбо казваш, я да проверя за какво става въпрос...
                  ММА със кимоно грубо казано,даже и правилника е по агресивен позволено са ударите с глава и по слабините.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Бойно самбо казваш, я да проверя за какво става въпрос...
                    Самбо било самозащита без оръжие.

                    Бойно самбо предполага нападение без оръжие.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Гледах, „мечешка" дисциплина.
                      Не съм сигурен какво точно се има предвид под "мечешки". Но също и от средите на борците има много корави биткаджии.От каратетата май най-корави и реализирани в търсения смисъл са киокушинкайците.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Имам предвид „клинч"-ове и „земя".
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Абе дърпане, бутане, скубане...Не си е работа.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Мхм. Прегръщане на потни мъже, също...
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              Мхм. Прегръщане на потни мъже, също...
                              Да де, ама си е част от пътя на боеца Ставаш корав
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Правила, агресивно, правилник, успешно, ефективно, универсално...боя започва!
                                Боя започва, приятели и колеги не тогава, като ти счупят бутилката в главата на дискотеката или като те нападнат в тъмна уличка с цел грабеж. Боя те чака още като се запишеш да учиш, как да се биеш. Още от тогава вътрешно накак те тегли да се навреш между шамарите. И ще стане, все някой път.
                                Трупането на умения е за баланс, баланс на егото, зависта, некорекноста и всичкото куцо нещо дето сме си ние на саме. Нарциса пред огледалото. Без публика, без правила, без предупреждение. Най-неочакваните и дръзки нападения си ги причиняваме сами на себе си. И няма на кой да се сърдиш.
                                Защо искате да биете хората и респективно, защо мислите, че някой иска да ви бие. Друг е опонента, ей там отсреща в отражението. Лукав, прикрит и коварен.
                                А?
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X