Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
    http://www.youtube.com/watch?v=3nCNN5-cAf4

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Да .. темата съвсем закономерно заби в спортна посока. Малко е тъжно лично за мен, че тези две неща се бъркат и смесват толкова лесно и толкова често, но какво да се прави. Ето едно линкче от мен http://www.youtube.com/watch?v=BO1yfTfozhk и още едно http://www.youtube.com/watch?v=8L2YcwrfdeA ... все пак за изкуства си говорим, нали
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Това нещо като трета част на Ип Ман ли е?
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Да .. темата съвсем закономерно заби в спортна посока...
          Много ясно. След снимките и клиповете на всякакви неземни състезания.
          Практическата гледна точка винаги губи пред ефтиния ПР.
          При отваряне на темата се надявах да се включат опитни люде имащи гледна точка по въпроса от заглавието.
          Имаме налице обаче фотографи и копи-пейст мейкъри.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
            Имаме налице обаче фотографи и копи-пейст мейкъри.
            С това мисля, че става дума, за мен.
            Е, какво лошо има да изкоментираш разно състезание, като вземим напредвид колко добре са запознати някой хора с бойните изкуства или с някой който си мислят, че изобщо са запознати, а е обратното.
            Все пак ако правилно разбирам темата, БОЙНИ ИЗКУСТВА, ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?! - Нали някой неща трябва да имат гледна точка, кое, как и защо>!<

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Ти пък!
              Поста ми касае целокупното тенденцията за изместване на въпроса!
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Едно демо за това, какво може да научи човек, тренирайки таекуон-до.

                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Страхотна хореография. Напомнят ми по професионализма си на Нешка Робева. Много са ги тренирали тея сцени. Браво.
                  Между другото, въпреки повсеместното трошене на трески и клечки в бойните искуства, винаги ми е била интересна чисто философската трактовка на една такава демонстрация. Дали някой би могъл да даде обяснение? Съвсем сериозно питам...
                  Последно редактирано от upi; 01-10-13, 12:11.
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Философската трактовка се казва "сеир". Такива чамови тояжки и дъсчици съм пипал на живо. Аз също ще ги счупя без да съм тренирал шивари, а тоягата, както удрят със средната и част ще се счупи и от моя гръб. Виж, ако удряха с края на тоягата и тя беше букова или дрянова, тогава щях да се впечатля....
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Обикновено това се случва на прехвалените майстори на източни бойни изкуства(без да обиждам никой от практикуващите ги),които изнасят разни демонстрации наляво надясно.
                      vbox7.com/play:5ecee263

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Мда Винаги ми е било много смешно, когато някой се обяви за всеобщ победител и разхвърля някакви хора от 10 метра разстояние. Много ми е чудно, защо не го преметна и този младеж от далече, а го пуска толкова близка . Съвсем друг е въпроса, до колко "велико" е да разбиеш носа на леко побъркан старец (щото в случая точно това се случи). Всъщност не виждам защо просто не го заключи и да го остави да се предаде сам, а трябваше така да го маризи милия дядка. Все едно да потроша носа на "Батман" дето лети пред пазарчето, когато не си е пил хаповете, само за да покажа на минувачите, че не е истинския .
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          Философската трактовка се казва "сеир". Такива чамови тояжки и дъсчици съм пипал на живо. Аз също ще ги счупя без да съм тренирал шивари, а тоягата, както удрят със средната и част ще се счупи и от моя гръб. Виж, ако удряха с края на тоягата и тя беше букова или дрянова, тогава щях да се впечатля....
                          Е, добре де, това търговски трик ли е, или е начин да увеличиш популярността на БИ и по този начин да помогнеш на повече хора да намерят пътя си в тази посока, или пък се прави за да повдигне духа на трениращите, или на онези, които трябва да се чувстват по-сигурни до "демонстраторите" ... де да знам. Мен винаги са ме учили, че самохвалството и собственото надценяването са враг на военните и бойните искуства, но има воени паради, има демонстрации като тази и т.н. Така че повърхностното "сеир" не ми се струва много сериозно като отговор ..
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Демонстрациите са демонстрации. Те не претендират за философия и реалност. И въпреки това, за да изглеждат нещата добре, демонстриращите трябва да имат отлична техника. По отношение на техниките - всичко изглежда елементарно, когато ги изпълнява някой можещ. Не е така в действителност, обаче. Скачането на високо, надалеч, салта и т.н. не са просто акробатика, а са комбинирани с правилно изпълнени технически удари, които показват концентрация и прецизност в техническото изпълнение. Иначе няма никакъв шанс да се счупи 1 см дъска.

                            По отношение на силовия тест - ще ми се някой от пишещите тук да пробва да счупи 11 см дъска или 11 бр.х1 см. Ще ми бъде забавно. Аз за 25 години тренировки не мога да го направя. Истината не е само в силата - трябва също бързина и точност на изпълнението.

                            Чамовите летви - при тази дебелина и тегло (не са никак малки), идеята на демонстрацията е, че на ударения таекуондист му няма нищо, т.е. благодарение на концентрацията и уменията си, той понася удар, без да бъде наранен. Има и една друга демонстрация с едни копия, но не знам дали не съм я пускал вече тук.

                            Демонстрираните техники за самозащита, разбира се, са една демонстрация. Същите те, обаче, са реално приложими. Е, може би няма да изглеждат красиво, но със сигурност вършат работа. И това, което може също да се види - не е важно какво ренде си, а каква техника и бързина притежаваш.

                            И накрая да кажа, че в писмен вид всеки може да се нарече голям майстор, но за съжаление истината се вижда в залата, а не пред клавиатурата.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Ай сега глупости. Това ,че не си успял не значи ,че не може. И не обиждай пишещите. На шарлатански номера има кой да се връзва. Те за за публиката. Та какво каза, че си тренирал? Ако е това от клиповете бягай веднага да си искаш парите обратно. Ако е безплатно. Ок.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                                По отношение на силовия тест - ще ми се някой от пишещите тук да пробва да счупи 11 см дъска или 11 бр.х1 см. Ще ми бъде забавно. Аз за 25 години тренировки не мога да го направя. Истината не е само в силата - трябва също бързина и точност на изпълнението.
                                Интересно ти е да видиш някой от пишещите ... всъщност това ли е причината, че е интересно да се види ... Относно 25-те години тренировка ... подкрепям Пламен - искай си парите с лихвите, ако това си се опитвал да постигнеш и не си могъл.
                                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                                И накрая да кажа, че в писмен вид всеки може да се нарече голям майстор, но за съжаление истината се вижда в залата, а не пред клавиатурата.
                                Не - нищо подобно. В залата може да си шампион, а първия пияндурник да те напляска и да ти вземе кинтите пред НДК, ей тъй на, просто щото не знае, че си шампион, пък парите му трябват за още едно малко .
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X