Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
    На дали Киокушин е най твърдият стил, но в сравнение с Шотокан,Карате-До,Вадорио и доста други е много по смислен според мен.Поне те учи да понасяш удари, нещо което повечето бойни изкуства и системи за самоотбрана пропускат, за да имат повече почитатели.И естествено създават лъжливо чувство за самоувереност на хората които ги практикуват.
    http://www.youtube.com/watch?v=zkP4TI7FSes
    Изобщо няма място за спор, че е най-твърдия стил не само в карате, а изобщо в източните бойни изкуства! Стила, като стил няма загуба никога и никъде в официално съревнование с друг стил през годините откакто съществува до днес! Може да е скучно за зяпачите в сравнение с много други стилове, но истината е, че е по-приложим стил от останалите " акробатики "... а за калявката... да не говорим, тя просто е ненадмината и недостижима в този стил, както вече всички отбелязахме и се съгласихме. Клипове иначе мога много да ти давам. Повече от половината клипове във Вбокс, касаещи този стил са все мои. Подбрани, и с подробно инфо под всеки клип който съм качвал. Както споменах и школата ни в БГ е с традиции, и сме сила в световен мащаб. Имаме действащи, Световни шампиони и многократни Европейски. Най-малкото от гледна точка на тези неща си заслужава да се тренира точно този стил в БГ, много повече от друг. Може да прегледате и разберете много за стила от профила ми във Вбокс... има почти всички големи и легендарни имена, състезатели и бойци от самото създаване на стила до днес -> http://vbox7.com/byuser:muri4ko?&page=1

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Там е работата, че не всеки вид БИ е подходящ за всеки човек. Затова има много и различни видове. Аз лично не харесвам киокушин, въпреки че го пробвах преди доста години. Не ми допада на физиката и виждането за БИ като цяло.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Калявките водят до сериозни здравословни проблеми в по-напреднала възраст. Матсутатсу Ояма е страдал много от артрит на стари години. Ако се видим някога ще ти покажа, какви буци имам по ръцете. Аз също започвам да усещам болки в китките. И то без да съм практикувал закалки тип "железни ръце", "желязна броня" и прочие в китайските БИ.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          И по ръцете и най вече по краката,все още не боли,да видим.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Калявките водят до сериозни здравословни проблеми в по-напреднала възраст. Матсутатсу Ояма е страдал много от артрит на стари години. Ако се видим някога ще ти покажа, какви буци имам по ръцете. Аз също започвам да усещам болки в китките. И то без да съм практикувал закалки тип "железни ръце", "желязна броня" и прочие в китайските БИ.
            Уважавам всякакви мнения (даже в подписа си съм го написал), ама то пък това ...думи нЕмам!
            Аз бих казал - "Който го е страх от мечки да не ходи в гората!". Със сигурност и балетистите на по-напреднала възраст страдат от професионални заболявания и ги мъчат стари травми, та по тая логика човек не трябва да се занимава с нищо.
            Иначе Матсутатсу Ояма (лека му пръст) е починал от рак на белия дроб без никога да е пушил, та може и това да е от Киокушин.
            Освен това, много хора страдат от артрит и дори не знаят какво е това спорт и тренировка, но все пак може би познават хора, които тренират Киокушин или без да знаят са имали контакти с такива и от там да са се заразили ..., знае ли човек!?

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            За мен пък Киокушин е най-тъпия стил Карате! Да блъскаш, като животно, за да станеш по-силен физически от противника си е тъпо. Там се набляга повече на сила отколкото на техника, ама винаги има по-голяма риба от теб и да разчиташ, че няма да я срещнеш е наивно.....
            Това пък въобще и коментар не заслужава!
            Поздрави!

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Аз всички трениращи Киокушин, които познавам са вложили стотици часове във физическа подготовка( това имам впредвид под "блъскане") и имат по 2 сантиметра мъртва кожа върху кокалчетата на ръцете. Все едно ще имат за противници кафърски биволи а не хора. Техниките в Киокушин не ми се коментират, но любимата ми е този вертикалния, "чуков", ритник от горе надолу! Ако успееш да го направиш на някой в реален бой(стига да не е пиян или малоумен) ти обещавам, че ще запиша сина си да тренира Киокушин- карате.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Калявките водят до сериозни здравословни проблеми в по-напреднала възраст. Матсутатсу Ояма е страдал много от артрит на стари години. Ако се видим някога ще ти покажа, какви буци имам по ръцете. Аз също започвам да усещам болки в китките. И то без да съм практикувал закалки тип "железни ръце", "желязна броня" и прочие в китайските БИ.
                Няма силов спорт на Света в който тялото по един, или друг начин да не се амортизира! Така, че тези вметки са ненужни според мен. Въпроса е съвсем друг... а именно кое се е доказало през годините като наистина по-твърд и превъзхождащ останалите стилове.

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Хубаво мерите стиловете, но много е важен боеца - дух и смелост, както и трезва и бърза преценка. Защото така както ги описвате нещата излиза, че всеки тренирал Киокушин може да натупа всеки от друг спорт. А и затова състезанията са по стилове. Всеки стил си има критерии. Вие пишещите в тази тема сте доста по-запознати от мен. Но боеца е най-важен.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    Аз всички трениращи Киокушин, които познавам са вложили стотици часове във физическа подготовка( това имам впредвид под "блъскане") и имат по 2 сантиметра мъртва кожа върху кокалчетата на ръцете. Все едно ще имат за противници кафърски биволи а не хора. Техниките в Киокушин не ми се коментират, но любимата ми е този вертикалния, "чуков", ритник от горе надолу! Ако успееш да го направиш на някой в реален бой(стига да не е пиян или малоумен) ти обещавам, че ще запиша сина си да тренира Киокушин- карате.
                    Аз малко неудобно започвам да се чувствам, като някакъв защитник на Киокушин Карате, като че ли не се е доказал достатъчно като стил, ама айде още малко...
                    Ако някъде техниките са възможно най-близки до реалния бой от всички източни БИ, то е точно в Киокушин - http://www.youtube.com/watch?v=3FB8hPmsg28 .
                    Ето го като стил такъв какъвто го е създал Ояма - http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen . Сега това се нарича KUDO, но за мен е истинския Киокушин днес.
                    Ороши Какато се казва ритника, за който говориш и една от любимите техники от арсенала на Анди Хуг (лека му пръст и на него) - сега... колко това е близко до реалния бой... все си мисля - доста, па не знам... http://www.youtube.com/watch?v=v6Gn-BJr9Qs

                    П.П. Забравих да кажа, че пожелавам на сина ти (а и на теб) да е здрав и да тренира, без значение какво точно - важното е да е със сърце!

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                      Хубаво мерите стиловете, но много е важен боеца - дух и смелост, както и трезва и бърза преценка. Защото така както ги описвате нещата излиза, че всеки тренирал Киокушин може да натупа всеки от друг спорт. А и затова състезанията са по стилове. Всеки стил си има критерии. Вие пишещите в тази тема сте доста по-запознати от мен. Но боеца е най-важен.
                      Разбира се, че боеца и духа му са важни! Но тук не сравняваме това... а БОЙНИТЕ СТИЛОВЕ И ИЗКУСТВА, като база, школа, постижения през годините и прочие! Заглавието на темата е такова, и се отклонявате ненужно от темата в опитите си да развенчаете славата на едно и да утвърдите друго. Няма как да стане просто. Фактите и Историята е такава - Киокушин като стил е сгазил всичко по пътя си и няма загуба от друг стил в официални съревнования. Фактите са такива, каквито са, няма какво да се мъчим да си изсмукваме от пръстите нещо друго... и да изкривяваме темата от заглавието, като приказваме за бойците и духа им.

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                        Аз малко неудобно започвам да се чувствам, като някакъв защитник на Киокушин Карате, като че ли не се е доказал достатъчно като стил, ама айде още малко...
                        Ако някъде техниките са възможно най-близки до реалния бой от всички източни БИ, то е точно в Киокушин - http://www.youtube.com/watch?v=3FB8hPmsg28 .
                        Ето го като стил такъв какъвто го е създал Ояма - http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen . Сега това се нарича KUDO, но за мен е истинския Киокушин днес.
                        Ороши Какато се казва ритника, за който говориш и една от любимите техники от арсенала на Анди Хуг (лека му пръст и на него) - сега... колко това е близко до реалния бой... все си мисля - доста, па не знам... http://www.youtube.com/watch?v=v6Gn-BJr9Qs

                        П.П. Забравих да кажа, че пожелавам на сина ти (а и на теб) да е здрав и да тренира, без значение какво точно - важното е да е със сърце!

                        Създателя на Кудо е Азума Такаши! Който всъщност е ученик на Ояма и разработва Кудо по поръчка на самия Ояма! Идеята е била да се вкарат и удари към главата с ръце. Самия Ояма казва, че Кудо е завършения вид на Киокушин но тъй, като вече има наложен правилник и стила е доста популяризиран... няма да приеме да се изменят правилниците и новата система удари към главата да се прилагат по официални състезания. Така се основава и Кудо в последствие от Азума Такаши.
                        Относно Анди и неговия кик... няма нужда от коментар. Той е един напълно завършен боец и легенда не в Киокушин и К1, а в бойните стилове, изкуства и спортове изобщо! В интерес на истината нашия Валери Димитров ( настоящия 3 кратен Световен шампион и 12 кратен Европейски на Шин федерация... използва също адски много Ороши Какато, и често го сравняват с Анди лека му пръст!

                        П.С: можеше да подбереш далеч по-добри клипове м/у другото! По-горе бях посочил и моя профил във Вбокс, където над 50% от клиповете в сайта касаещи Анди и Киокушин са качвани все от мен. Подбрал съм почти всички наистина големи имена и документирани на видео, паметни моменти от самия Ояма до днес.

                        Старите бойци и легендарни имена в стила са били ебати и рендетата м/у другото... в онея години буквално са се изтрепвали. Ето някои наистина големи имена от първите ученици на Ояма, наложили имената си в този стил и създали по-късно много други стилове, ползвайки за основа Киокушин -> http://vbox7.com/play:b4e67707 ... и споменатия от теб Азума Такаши го има в клипа.
                        Последно редактирано от LORDA83; 09-05-13, 18:57.

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
                          Създателя на Кудо е Азума Такаши! Който всъщност е ученик на Ояма и разработва Кудо по поръчка на самия Ояма! Идеята е била да се вкарат и удари към главата с ръце. Самия Ояма казва, че Кудо е завършения вид на Киокушин но тъй, като вече има наложен правилник и стила е доста популяризиран... няма да приеме да се изменят правилниците и новата система удари към главата да се прилагат по официални състезания. Така се основава и Кудо в последствие от Азума Такаши.
                          Относно Анди и неговия кик... няма нужда от коментар. Той е един напълно завършен боец и легенда не в Киокушин и К1, а в бойните стилове, изкуства и спортове изобщо! В интерес на истината нашия Валери Димитров ( настоящия 3 кратен Световен шампион и 12 кратен Европейски на Шин федерация... използва също адски много Ороши Какато, и често го сравняват с Анди лека му пръст!

                          П.С: можеше да подбереш далеч по-добри клипове м/у другото! По-горе бях посочил и моя профил във Вбокс, където над 50% от клиповете в сайта касаещи Анди и Киокушин са качвани все от мен. Подбрал съм почти всички наистина големи имена и документирани на видео, паметни моменти от самия Ояма до днес.

                          Старите бойци и легендарни имена в стила са били ебати и рендетата м/у другото... в онея години буквално са се изтрепвали. Ето някои наистина големи имена от първите ученици на Ояма, наложили имената си в този стил и създали по-късно много други стилове, ползвайки за основа Киокушин -> http://vbox7.com/play:b4e67707 ... и споменатия от теб Азума Такаши го има в клипа.
                          Всичко, което си казал е точно така. С едно малко, но важно уточнение (може би просто не си се изразил правилно) - Ояма възлага на Такаши Азума (първото му име е Такаши, а в българския език е възприето първо да се казва "малкото" име и след това презиме и фамилия) да създаде не КУДО, а състезателен правилник за провеждане на официални състезания по Киокушин, защото наистина в началото буквално са се "изтрепвали" по състезанията в Япония и на Ояма му е било ясно, че в този си вид стила не е много подходящ за популяризация на запад (Европа и САЩ).
                          Но преди Азума да представи в готов вид своя вариант за правилник, вече е проведено Първото Световно Първенство по Киокушин и Ояма отказва да прави промени в начина на провеждане на състезания, в току що "прохождащия" извън Япония стил.
                          Не знам доколко далновидно е било това решение от негова страна, защото наистина Киокушин във вида си днес е загубил доста от онова, което е бил, създавайки го. И единствената причина за това, е начина на провеждане на състезанията (самия правилник, който изключва ударите с ръце в главата, граплинг, хвърляния, ключове и т.н. - неща, които са част от Киокушин).
                          Между другото Такаши Азума е единствения ученик на Ояма (Учи Деши), който получава личната му "благословия" да създаде собствен стил - Дайдо Джуко Карате До. Но заради липсата на Ката в стила, федерацията по Карате в Япония отказва да го регистрира като стил карате и затова по късно Азума го преименува в КУДО.
                          Наистина, за мен, в наши дни ТОВА е истинското Киокушин Карате на Матсутатсу Ояма - такова каквото го е създал. Сравнително от скоро това БИ започна да се "изнася" извън Япония, като допреди това е смятан за "елитарен стил", дори в родината си и не всеки е имал достъп до него. В България през 2007 година се проведе Европейско първество.
                          Последно редактирано от radikyokushin; 09-05-13, 21:57.

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            (y)

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Кудо не мога да коментирам, защото нямам наблюдения. Може и да е добро. Но това последното клипче с легендарните имена го пускайте някъде другаде, защото тук аудиторията има представа от БИ и хореография. Особено там, дето единият майстор хваща самурайски меч във въздуха с гори ръце, и после в друга сценка натупва с голи ръце войн с меч Тренирал съм малко фехтовка(европейска) и искам да ви кажа, че боецът с голи ръце 99% ще стане на филийки.
                              Относно успехите на Киокушин- в К1 и ММА освен Анди Хук се сещам само за Глоуб Фейтоса, но може да има и още някой. А колко са самбистите и с бразилското жиужицу, кикбоксьорите и тайбоксьорите?
                              Най успелият боец в К1 е Семи Шилт(Шотокан)- вярно, че има уникални физически дадености, но все пак....
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Закономерно при практикуването на източни бойни изкуства се стига до момента на мерене на пишки т.е.състезания и други подобни мероприятия. Масовия проблем е, че киокушина си играят по своите превила, а те се отричат от останалите. Най- общо казано, при дадения стил се удрят както и колкото могат без глава с ръка, а при другите се прави с контрол и се атакува всичко що мърда или стърчи. Имам предвид спортните правилници на различните версии на световните шампионати по карате.
                                За таеквондо, кунфу и айкидо не споменавам, защото ми идват малко сюреалистични за да ги наричам бойни.
                                Та играта между стиловете е игра в центъра. Няма доминиращ ( най-добър) стил. Просто при киокушина подготовката за спаринг по правилник доминира над задълбоченото усвояване на останалите елементи от тренировките.
                                Кихон, ката, кумите. Три елемента съставляващи цялостното занимание по карате.
                                В този ред на мисли, кое е по за предпочитане, да си ренде и да те притесняват само другите рендета или да си тих убиец маскиран като обикновен пешеходец.
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X