Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Не е късно да започнеш, дори да си на 80. Познанията и уменията за първи дан може да си изградиш (вземеш, откраднеш) за една година. Може и за по-малко, а може и никога да не се справиш. Въпросът е в отношението ти.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Покрепа+1!Имаш ли елемантарна физическа подготовка, никакъв проблем да се захванеш отново с тренировки-направи го, няма да съжаляваш!Успех на Малкия ,на подкрепящите го и на тебе!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Единствена корекция, не е пътя на бушидо, а БУДО. Бушидото е забранено със имперски закон.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Днес беше пълен провал за тренировката на малкия. Силно се беше вкопчил в мен и ми повтаряше че не му се ходи. Успях да го убедя само да отидем да гледаме както и направихме. Виждам го, че има желание, но се срамува или просто днес не му беше ден. Днес поговорихме малко и ми сподели, че само днес искал да е почивка и следващия път, ще тренира.
          По повод на това дали аз искам да тренирам - да искам, но в група не ми се нрави. И аз ли съм срамежлив незнам или си мисля, че с много хора не се научава незнам. 100% бих се навил да тренирам, само ако има индивидуално убочение за което незнам как, ще стане. Мисля, че ако един човек наистина има желание да тренира само индивидуалното убочение би му дало най-голям стимул.
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            В началото е така, после по-добре да има повече хора за да можеш да правиш спаринг с различни противници... продуктивно е. Като за начало най-добре да се приведеш в добра физическа форма, а не да ходиш скован там. Дълги разгрявки, малко силови упражнения, основните нали, лицеви, коремни... кофи ако има къде и набирания. Реално разгрявката е най-важна и е добре да не се претупва. Като не си тренирал никога или изобщо, тя ти стига в началото. Води до готин тонус за деня също така. Същото важи и за детето, та можете заедно да го правите. Добре е и на тренировки да се ходи вече минал разгрявка, дори и да има включена на място, не е същото като да си отделил 1 час да се разбрееш. Също така е добре да се мисли за разтягания и раздвижвания, които най-добре можеш да прихванеш и получиш от йога практики, а дихателните упражнания също са много важни и съществени. Ето ти по 1-3 часа всеки ден неща, които можеш да правиш сам и/или с детето и жената, които ще те отворят и към тренировки с група. Нормално е да се правят до тук изброените всеки ден за да може тялото да е в добра форма, да раздвижиш енергиите, да отшушиш затапванията. След това можеш да усвояваш ключове, удъри и какво ли още не, но без това има опасност от травми. А и къде ти ще идеш скован да те мятат, трябва да се почувстваш добре за де не те е срам /по-скоро тялото го е страх от рязката промяна м/у ежедневната ленност и концентрирани движения/. Но все пак е строго индивидуално...

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
              Днес беше пълен провал за тренировката на малкия. Силно се беше вкопчил в мен и ми повтаряше че не му се ходи. Успях да го убедя само да отидем да гледаме както и направихме. Виждам го, че има желание, но се срамува или просто днес не му беше ден. Днес поговорихме малко и ми сподели, че само днес искал да е почивка и следващия път, ще тренира.
              По повод на това дали аз искам да тренирам - да искам, но в група не ми се нрави. И аз ли съм срамежлив незнам или си мисля, че с много хора не се научава незнам. 100% бих се навил да тренирам, само ако има индивидуално убочение за което незнам как, ще стане. Мисля, че ако един човек наистина има желание да тренира само индивидуалното убочение би му дало най-голям стимул.
              Ще се получат нещата с малкия ,ако му поясниш и го стимулираш,обясни му причините заради които е добре да тренира/разбира се не
              ,заради Батман и Спайдърмен /.Моя също на тези години не изгаряше от ентусиазъм ,въпреки,че се занимавах аз с него ,в къщи,но му представях нещата като игра и постепенно се отприщи,докато не почна да побеждава по големи от него в двора на ливадата,а след като се записа на Таекуон-до вече осъзна ,че всичко има смисъл.Единствения проблем е ,че преди няколоко дена ме попита ,като почне състезанията дали може да хвърля противниците с хватки от джудо , самбо или въобще по друг начин/то не че има кой знае какви разлики/,като разбира се по този въпрос сме говорили ,но му идвало отвътре.От малък свикне ли,няма да има проблеми,елементарни игри за развиване на рефлекси,например с възглавница,блокове с ръце и крака,възглавницата постепенно ставаше по тежка ,но и рефлексите и движенията по безкомпромисни и инстиктивни.Сега вече искренно се радвам като го гледам как си стяга екипа за тренировки,като голям човек, с някакъв респект и уважение!Успех не се отказвайте!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Според мен най-съвършения боен спорт е ММА.Най-близкия спорт до него е бойното самбо.Изграждането на един състезател е свързано с овладяване на различни техники - граплинг,страйкинг и т.н.За едно дете основите на спортната култура трябва да започнат да се изграждат след 6-7 годишна възраст като постепенно трабва да достигнат до сериозни физически натоварвания на възраст 15-16 годишна възраст!Идеална е основата, която дават олимпийските спортове борба(двата стила) и джудо както и не олимпийския(за съжаление) самбо!Тези спортове са добре развити у нас с традиции от много време.Имат добри школи в много градове!Според мен децата трябва да се занимават определено с тези спортове в ранна възраст за да получат необходимата физическа подготовка и дисциплина!
                За спортове като бокс и кик-бокс(май-тай) тренировките трябва да започнат не по-рано от 12-14г.Доказано е че по-трудно е овладяването на граплинга в напреднала възраст - над 22 години отколкото страйкинга!За 2-3 години достигането на прилични боксови умения от възрастен не е трудно,докато сериозните постижения в борбата и джудото се достигат единствено при тренировки започнали в по-ранни години!Тренирал съм самбо и джудо , като се записах да тренирам на 17 години(преди това щанги и лостове) и въпреки това ми бе трудно в началото защото изоставах от момчетата започнали по-рано основно с техниките за които се изисква гъвкавост.До достигането ми на по-високо ниво компенсирах с физическа сила и упоритост.Имам приятели боксьори и кик-боксьори,които за година две в залата станаха републикански шампиони .
                Синът ми е на 2 години и съм решил да го насоча към класическата борба за начало .Това вероятно ще стане като стане поне на 6 години - до тогава клекове,лицеви опори,преси и разходки сред природата.След време ако има сърце и желание момчето и реши да смени спорта,най-добре за него ще е бокс или бойно самбо.

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  +1!!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Ето един дядо(бивш боксьор),как се оправя в ситуацията:

                    http://vbox7.com/play:a009e12542

                    поздрави

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Всичко си е до конкретния човек! До неговата отдаденост, постоянство и възможности!
                      Но... ако трябва да говорим конкретно за стилове в Източните бойни изкуства... подчертавам ИЗКУСТВА, то... за мен лично има точно едно, което превъзхожда по твърдост, приложимост и прочие всички останали, а именно - Киокушин! По-твърд стил от него няма. Да не говорим, че в БГ Киокушин школата е с традиции и Световна сила! Един от малкото стилове е в БГ, които си заслужава изобщо човек да тренира.

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        За мен пък Киокушин е най-тъпия стил Карате! Да блъскаш, като животно, за да станеш по-силен физически от противника си е тъпо. Там се набляга повече на сила отколкото на техника, ама винаги има по-голяма риба от теб и да разчиташ, че няма да я срещнеш е наивно.....
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Пак АЗ
                          Преди три дни се върнахме от Турция:
                          Сара - 3 златни, 1бронз
                          Алекс - 2 бронзи

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0627.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5480529
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0628.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5480530
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0629.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5480531
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0630.jpg
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5480532
                          Three witches watch three Swatch watches.
                          Which witch watch which Swatch watch?

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Браво! Честито! Само така и в бъдеще.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              И там си има техничари! Въпрос на личен избор и стил на водене на боя е!
                              А в това, че се " блъскат като животни " няма нищо общо! напротив! Точно това е наложило стила като най-твъртия в историята на Източните бойни изкуства изобщо! Такава зверска калявка може да ти е единствено и само предимство!

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                На дали Киокушин е най твърдият стил, но в сравнение с Шотокан,Карате-До,Вадорио и доста други е много по смислен според мен.Поне те учи да понасяш удари, нещо което повечето бойни изкуства и системи за самоотбрана пропускат, за да имат повече почитатели.И естествено създават лъжливо чувство за самоувереност на хората които ги практикуват.
                                http://www.youtube.com/watch?v=zkP4TI7FSes

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X