Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Моят първи учител пък казваше обратното, най-бързия и сигурен начин да си го отнесеш е да бягаш. И си е трудно да се бориш с тоя инстинкт, но те прави по-слаб реално. Най-сигурен начин да останеш невредим е превенцията, да не се забъркваш в ситуации. Вече скочил в лайната или си го отнасяш смирено или се бориш със зъби и нокти, тва с бягането е за страхливци и дисциплините от спорта дето го изискват, в БИ има стилове с много акробатика и без такава или умерено, но бягането е само за физическа форма , а може и плуване, даже по-добре...

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      28 страници и нещо не разбрах за какво е темата, особено в последните постове? Що не и смените името?
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Няма нужда от смяна на заглавието. Акцентирай на въпросителната в края.
        Вълнувал съм се от идеята за Бойните изкуства. Смятам, че идеята е опорочена.
        Много удобно се използва "БИ"-бойни изкуства,без да е ясно, че става въпрос за "ИБИ"-Източни Бойни Изкуства.
        Шарлатаните са сред нас, а техните последователи дори поустват в темата.
        Въпроса продължава да е актуален.
        За какво става въпрос?
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
          Оркестърът свири туш!

          Най-добрият начин да останеш невредим е ... да бягаш бързо!
          Ето - тук е заровено кучето... В погрешно възприетия пацифизъм, който е следствие от цялата работа, а не причина! Ако за един практикуващ БИ най-добрия начин да не яде бой, попадайки в такава ситуация, е да избяга, то за какви БИ си говорим въобще..?!! Ами ходете практикувайте лека атлетика и не се самозалъгвайте, че се занимавате с БИ, ако ви учат да стоите с гръб към противника си, па макар и бягайки от него, защото в основата на всяко БИ стои единоборството! То е в основата на нещата. За да пребориш себе си, трябва да пребориш противника си, защото е казано:

          - Кой път следва воина?!
          - Воина следва пътя на смъртта...

          Така са се омешали нещата в главите ви, че намирисват на чалга!!
          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 12-02-13, 12:41.

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Марто, Насов, много буквално четете думите. Затова писах, че оркестърът свири .... и т.н.
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Аз да питам като невежа - къде видяхте изкуство в боя, че и бойни изкуства чак?
              Боят си е бой и непозволени удари няма, има само победители и победени. Изкуство може да е танцът, гимнастиката или акробатиката,фигурното пързаляне, може би и други, ма бокс, източни заучени хватки за справяне с противник на тепиха или класиката - борба - това си е бой с правила, не изкуство. Някога е имало мирни състезания с бойна насоченост - копие, фехтовка, мятане на диск или чук, стрелба с лък или прашка, но май никой не ги е наричал изкуство. Даже и класиката - борбата. Сега ако трябва да има такива проверки на бойните умения, то трябва да са нещо като стрелба с ракети по противник без пряка видимост по указания отгоре. Или отстрел на движещи се мишени от укритие. Останалото е просто спорт, в което няма нищо лошо, впрочем.

              А най-добрият начин да останеш невредим, според мен, е да изпревариш противника. Сега - ще бягаш ли, ще удариш ли пръв - каквото трябва според зависи и според противника.

              п.п. Източни или западни бойни изкуства не съм тренирал - играл съм в танцов състав за народни танци от първи до седми клас. На някой може да му се вижда лесно, но да знаете, че хич не беше лесно и безболезнено. За протокола - и бой съм ял, не по точки.

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Аз излизам от темата окончателно..... усппех.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Аз, така, да питам... Като невеж...
                  Подходяща ли е комбинацията...
                  Сега тренирам усилено Фитнес.... Мисля да го съчетая с Бокс+Мулайтай/не знам дали го пиша правилно/
                  Състезания не искам, искам да усвоя удари и хватки/не толкова/....????
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Муай тай по-скоро. Зависи как го тренираш фитнеса. А инак всевъзможни комбинации са възможни.

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Нека започнем с многоточията - какво искаш да кажеш с тях? По повод многото въпросителни една след друга - и една стига.
                      Второ - фитнеса не е спорт, независимо какво си мислят някои хора. И аз съм ходил на фитнес в определени моменти с определена цел, но тя в никакъв случай не е спортна.
                      Бокс + Муай-тай не е лоша комбинация, но за съжаление за второто нямаме в момента подходящ треньор у нас.
                      Състезанието е начин да провериш какво си научил. Ако не се пуснеш да се състезаваш, няма как да разбереш докъде си стигнал.

                      И най-накрая - тренирането на някакъв спорт не е самоцел. Помисли си какво искаш, какво търсиш и дали така ще го намериш.
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                        Нека започнем с многоточията - какво искаш да кажеш с тях? По повод многото въпросителни една след друга - и една стига.
                        Второ - фитнеса не е спорт, независимо какво си мислят някои хора. И аз съм ходил на фитнес в определени моменти с определена цел, но тя в никакъв случай не е спортна.
                        Бокс + Муай-тай не е лоша комбинация, но за съжаление за второто нямаме в момента подходящ треньор у нас.
                        Състезанието е начин да провериш какво си научил. Ако не се пуснеш да се състезаваш, няма как да разбереш докъде си стигнал.

                        И най-накрая - тренирането на някакъв спорт не е самоцел. Помисли си какво искаш, какво търсиш и дали така ще го намериш.
                        Извинявай, че ти пречат повечето "..." и "????"
                        Ами това което искам, мисля, че ще го постигна с тренирането на тези две изкуства...
                        Мерси все пак, за отговорите... Има къде да проверя дали съм го усвоил, винаги има поле за изява.....
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          На това поле внимавай да не стане, като с Багата!
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Днес беше първия час на моя малкия(5годишен) по айкидо. Силно се надявам да не е и последния. Давам си сметка, че моето желание той да тренира е доста голямо. Не знам защо навремето аз имах голям мерак, но нашите така и не ми обърнаха внимание. Тренирах като малък 4 месеца карате и толкова. Купувах си книги за тренировки по айкидо и от там ми е останала една любов по този спорт. Сега с възможността малкия да тренира се връщам назад във времето с едни спомени...
                            Я кажете на 31 години късно ли е за баща му да започне да тренира айкидо и ако може някой запознат да ми каже за приблизително колко време се тренира за всичките "кю" до взимане на 1-ви дан...
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                              Днес беше първия час на моя малкия(5годишен) по айкидо. Силно се надявам да не е и последния. Давам си сметка, че моето желание той да тренира е доста голямо. Не знам защо навремето аз имах голям мерак, но нашите така и не ми обърнаха внимание. Тренирах като малък 4 месеца карате и толкова. Купувах си книги за тренировки по айкидо и от там ми е останала една любов по този спорт. Сега с възможността малкия да тренира се връщам назад във времето с едни спомени...
                              Я кажете на 31 години късно ли е за баща му да започне да тренира айкидо и ако може някой запознат да ми каже за приблизително колко време се тренира за всичките "кю" до взимане на 1-ви дан...
                              Най-после, някакъв пост по темата!

                              Най-напред поздравления за ентусиазма на малкия, а и на теб !
                              Никога не е късно да започнеш да тренираш. Някой го правят и на значително по-напреднала възраст. Важното е желанието, правилната нагласа и мотивацията.
                              И недей да мислиш за Кю-та и Дан-ове. Това никога не трябва да е самоцел при тренировките. Не знам в Айкидо колко време е нужно за 1-ви Дан - в Киокушин на мен ми трябваха 15-тина години. Но това е много относително. Някои го постигат за половината от това време, на някой пък не им стига и цял живот тренировки.
                              Особено важно е при малките, мотивацията за тренировки по никакъв начин да не е свързана със степените. Представиси как ще го накараш да ходи да тренира, ако му кажеш че ще му трябват 15 години, за да върже черния колан - за него това е цяла вечност. В неговите представи всичко трябва да се случва в рамките на дни, дори месец ще му се види много.
                              Най-важното при най-малките е да задържиш интереса им към това, което правят, защото при тях интересите се променят буквално всеки ден. Днеска иска да е нинджа, утре футболист, после Батман...
                              Много деца съм видял да влизат надъхани в залата и много да си тръгват след по-малко от месец. За мен най-важното е да успееш да запалиш огъня в сърцето му, но това е и най-трудното, когато говорим за дете на 5-6 годишна възраст.
                              Пожелавам ви успех по дългия и труден път на Буши-до!

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Напълно подкрепям казаното от Ради. Най-важното е да се запази интереса. За всичко останало има време.
                                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X