Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Всичко си зависи от детето. Ако има интерес, грехота е да го спираш. Ако няма - за бой си ако го запишеш.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Бе то интерес има, ама идва от филмчетата за Батман, Супермен и Бен-Тен
      Не знам след 1-2 години как ще е. Затова засега на плуване да укрепне малко ...

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Програми за деца наистина има и е добре да се запишат, за да се научат на дисциплина, да станат от стола с компютъра и да се чувстват здрави физически. След 5-6 годишна възраст, когато започнат да контролират тялото си и да могат да изпълняват някакви инструкции е съвсем подходящо да се запишат. След 12 вече се изгражда и техниката.

        Говоря за таекуон-до ITF, където доказано имаме една неголяма, но отлична школа. Няколко пъти сме втори на ЕП и четвърти на СП.

        За черни колани преди 16 годишна възраст е несериозно да се говори поради ред причини.





        Всеки може да си пише каквото си поиска. Все пак имаме свобода на словото. Лошото е, когато хората вярват на глупости, но това няма как да се избегне.

        В крайна сметка всеки открива в БИ това, което иска да открие.
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Малкия го подготвям със защитни техники /еднообразно изпълняване на блокове и отбивания с ръце и крака най -напред с възгланица след това с крайници с леки удари/за събуждане на рефлекси и интуиция от предучилищна възраст,след това с елементарни техники за извеждане от равновесие,аз съм 85кг. и е ясно ,че няма как да сме равностойни като килограми,просто да усети начина и принципа и мога да кажа откровенно ,че има страхотни резултати!Вече няколко месеца е в Централен Полицейски Клуб по Таекуон-до скоро и се справя добре ,защото вече си има начално изграждане /рефлекторно/ и сенсея казва ,че всичко му идва отръки с лекота,вече правят раднорита,някои деца са като попивателни!В къщи обаче си се занимаваме и със странични неща извън Таекуон-до ,наблягам на гадни и подли удари, клинчове и хвърляния,дето в залата я ги научил ,я не ,а за улицата дано не му се наложи ,но трябва да е подготвен доколкото е възможно!Оценявам чак късно в годините собствените си страдания в детско -юношеските си години ,когато това беше забранено за простолюдието, само батковците милиционери от махалата ни занимаваха с тия неща и първото вдъхновение ми дойде ,когато в училищен регламентиран двубой/след това нерегламентиран/взех "титлата" на възпитаник титуляр карате -до към МВР,след това дойде увлечение по бокс,джудо като през всичките години не съм пропускал всяка възможност за плуване.Бяхме една група момчета ,дето откарахме до по късни години и си бяхме като нерегламентиран клуб!От всякакви подобни занимания има полза,важен е правилният подход особенно при най- малките-морал,етика.Някои неща трябва да откриваме сами,даже и по- късно,когато движенията тръгнат като изблик,даже импровизирайки, с лекота и без мисъл и трябва да се спреш преди да стане фатално!На някои Колеги предполагам ,че им е познато това "чувство"-на постоянна готовност за действие,но не е параноя,просто си пружина, дори със рязко събуждане от сън!Чудна работа и не отшумява поне засега до 46г.,натам незнам ,как ще е !
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Плуването е голяма сила, развива гъвкавост, сила, добри мускули и най-вече дишането, което се явява основата на всеки боен похват. Който контролира дишането, той печели. Точка, аз казах, Хау/г/...

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              ...Колеги предполагам ,че им е познато това "чувство"-на постоянна готовност за действие,но не е параноя,просто си пружина, дори със рязко събуждане от сън!Чудна работа и не отшумява поне засега до 46г.,натам незнам ,как ще е !
              Ако ти пречи пробвай със салатка, ракийка и меки баджаци. Гаранция, че ще ти мине.
              Това е майтап!
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                По празници и това го има в нормата/без това няма как/,а за меките баджаци си абсолютно прав- големо разсейване и приятно/любимо/ разхищение на енергия-то хора от желязо няма-човещинка!То ще требва да се разхлабваме вече,а стига толко тормоз,ще подържаме само тонус и удоволствия,преди 3,4г спрех вечерните лицеви ,известно време ми липсваха ,но в последно време нещо не се сещам!УВО!!!!
                Последно редактирано от faster; 09-01-13, 22:13.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Ето го и резултата от вчера след няма и 3 месеца тренировки в залата и помощни занимания в къщи!Сенсеите наистина се оказаха добри!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26012013281.jpg
Прегледи:1
Размер:136.7 КБ
ID:5448051Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26012013282.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5448052Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26012013283.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5448053Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26012013284.jpg
Прегледи:1
Размер:53.5 КБ
ID:5448062Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26012013285.jpg
Прегледи:1
Размер:80.0 КБ
ID:5448063Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26012013286.jpg
Прегледи:1
Размер:72.1 КБ
ID:5448064Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26012013287.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5448065Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26012013288.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:5448066Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27012013289.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5448059Честито на всички малки бойци !
                  Прикачени файлове
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Браво!
                    Да ти е жив и здрав и много успехи !!!
                    Three witches watch three Swatch watches.
                    Which witch watch which Swatch watch?

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Искам само да поясня, че степен 10 гуп се дава на всеки, който започне да тренира таекуон-до ITF. За нея не се полагат изпити и не се дават сертификати, както и не би следвало да се плаща. Освен това искам да поясня, че в България има една единствена легитимна ITF организация и тя е регистрирана и лицензирана от Министерството на спорта - това е Българска федерация по таекуон-до ITF. Не искам да ви разочаровам, но това, което правят мога да си го направя и аз в задния двор със същия успех.

                      Не дръжте на това, което ви казах. Нека детето се учи и да тренира редовно - бумажките нямат никаква стойност, а и за какво ли са му...
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Важно е детето да се радва
                        Three witches watch three Swatch watches.
                        Which witch watch which Swatch watch?

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Бумагите имат единствено мотивационна стойност при децата,тази степен е нищо,но децата излизат уверени и по-мотивирани след комисията/личеше на всички/и най вече спокойни и опознали що за животно е взимане на колан,защото много от тях се притесняват!Сенсеите са бивши инструктори по Карате -до и са с много медали и стаж ,както и като състезатели,така и като инструктори!В разговор с тях си припомнихме преди години как се взимаха степени в Карате ,Джудо,Самбо и въобще,трябваше да минат най-малко 8-12месеца и много упоритост за да те допуснат до степен!Незнам как с влизането в клуб и хоп колан!При тези треньори поне не е така,подготвиха си възпитаниците ,пресяха ги и тогава на комисия,както според мен е редно!Успех на всички трениращи малчугани и благодаря за пожеланията към сина ми!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            И аз да се похваля малко
                            Сара е на 11г. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01-28-2013 003.jpg
Прегледи:1
Размер:126.9 КБ
ID:5448253 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01-28-2013 006.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5448254

                            Алекс е на 13г. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01-28-2013 004.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5448255 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01-28-2013 007.jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5448256
                            Three witches watch three Swatch watches.
                            Which witch watch which Swatch watch?

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Браво!!Успех!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Незнам как с влизането в клуб и хоп колан!При тези треньори поне не е така,подготвиха си възпитаниците ,пресяха ги и тогава на комисия,както според мен е редно!Успех на всички трениращи малчугани и благодаря за пожеланията към сина ми!
                                Колега, не знам дали ме разбра. В таекуон-до ITF изпит за 10 гуп НЯМА! Така е по устава на Межународната федерация ITF. Никой не е дал право на местно ниво да се измислят правила. А за даването на колани - точно подобни "сенсеи" (те така ли се наричат?) по таекуон-до дават колани, които нямат стойност, защото са нелегитимни. В този смисъл бойното изкуство е обърнато на бизнес и измама. Както и да е - казах вече, че не е важно бумагата, а датето да спортува - било то и на двора с другите деца. Всичко това се опитах да го обясня още преди да дадете детето си в този клуб, но вие си знаете най-добре.

                                Сергей, поздравления за постиженията! Това твои деца ли са?
                                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X