Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Някой да говори за подценяване?Реалноста е такава Но е по-добре да тренираш,отколкото да се силиш на масата с кебапите,че ако те набара някой,не могат да те спасят.

    поздрави

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Всеки си отговаря за подготовката!А па некой ,ако иска приключение да заповяда,мога и адрес да дам ,не съм голословен имам разностранен тренинг,но не с кебапите!Не помня някой при битка да ми е помагал,по скоро обратно!Реалността има много лица,но явно не си се сблъсквал с нея сериозно!Чупа по 5,6 керемиди с гол юмрук и без никакви протектори нито по ръката ,нито по керемидите/при такъв удар може да счупиш и череп,ама на теория/,но не мога да кажа ,че мога да приключа битка с няколко удара,лекомислено ще е ,всичко е относително при една битка!Ако искаш да си говориме и за кебапи ,но в друга тема!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Ако махнем останалото, излиза едно. Трябва здрав... Врат . Не дебел, мутренски... А шаолински, висял на хамута, Конански, мускули и жили... Повечето същина е в подготовката, а тя е по-скоро еведневностна... освен ежедневна и свързана с бита, носене на вода, зърно, дърва, биене на зърно с пръсти и юмруци, много от оръжията... При всички бойни изкуства имаме подобна история, свързана с бита и социалните течения. Днес насилието е казармизирано и ако не си военен или полицай, остават само спортовете и бойните изкуства за потапяне в подобна на бойна ситуация, без да е незаконно, като кръчмарксите побоища, които са без правила, по-истинни са, но водят до сериозни проблеми, травми, а често и смърт... От там всичко е въпрос на избор, дали искаш да те убият, дори случайно, дали искаш ти да убиваш или искаш да доминираш ситуацията и да спираш насилието в зародиш, да избягваш да раняваш и причинаваш щети, но да пазиш слабите и да помагаш на онеправданите...

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          Митко още един съвет,не зе занимавай с това изкуство.На улицата няма да викаш да ги плашиш.Като психология е ок,но до там.
          Вие, колега, какви познания имате по Винг - Чун, та давате такъв категоричен съвет? Ако нямате конкретни примери или лични впечатления, мнението Ви увисва много "лековато"!
          Колега Д.Д., в Хасково има школа по Винг - Чун, част от българското подразделение на ЕВТО/Европейска Винг Чун Организация/. Смея да твърдя, че в България няма друга такава организация от школи по въпросната самоотбрана - с разработена методика за обучение, със почти ежемесечни семинари, и няколко пъти годишно международни такива. Август в гр. Китен имаше такъв, и имах честта 4 дни да се уча от водещи европейски майстори. Пробвай, няма да съжаляваш!
          "Make love, not war!"

          Коментар


          • Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Мите, ходи на ММА и ги ритай и блъскай докато ти омръзне. Пък като станеш шампион в категорията си ще почерпиш.
            Честно казано става ми смешно като започнете да говорите за разни "хореографни спортове", вътрешния мир на човек и прочие филосовски въпроси. Ако някой е решил да ти поотупа прахоляка на улицата далеч няма да тръгне да вика и да кряка насреща ти, ами просто ще те цапардоса с нещо твърдо...
            А за това какво да тренират децата според мен е най-добре като за начало борба. Стила няма значение, повечко тичане и борене с аверчетата от школата, а не някой като му замахне да търчи да търси закрила от големите.

            Коментар


            • От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
              Мите, ходи на ММА и ги ритай и блъскай докато ти омръзне. .
              За борбата съм ЗА, с двете ръце, защото съм я тренирал.Но това с ритането докато ти омръзне нещо не ми се нрави. По тая логика няма какво да се ангажираш с ходения по зали и т.н., направо излизаш на улицата и почваш, докато не си намериш майстора.
              MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
              (А1+)
              О877ООО98О

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Не знам дали ще ви заинтригува, но интервюто с този уважаван от мен човек си заслужава да се прочете:
                http://www.bulgaria-weekly.com/the-w...wing-tsun.html
                "Make love, not war!"

                Коментар


                • Re: От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Е не го приемай толкова буквално де, просто за да можеш да ги биеш, първо трябва яко да те натупат и да свикнеш да се пазиш, а не да се правиш на Рамбо по улиците и после да ходиш с разбит нос.
                  Както и да е тва е беше закачка към Митко...

                  Коментар


                  • От: Re: От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                    ...Честно казано става ми смешно като започнете да говорите за разни "хореографни спортове", вътрешния мир на човек и прочие филосовски въпроси. Ако някой е решил да ти поотупа прахоляка на улицата далеч няма да тръгне да вика и да кряка насреща ти, ами просто ще те цапардоса с нещо твърдо...
                    А за това какво да тренират децата според мен е най-добре като за начало борба. Стила няма значение, повечко тичане и борене с аверчетата от школата, а не някой като му замахне да търчи да търси закрила от големите.
                    Бе то смехът е здраве/ако не е диагноза/, ма тук за друго иде реч! Младостта донякъде те оправдава/ако това на аватара си ти, си по - малък от сина ми/, но много повърхностно гледаш на нещата. Ако няма какво да добавиш по темата, по - добре не пиши..., че много хора четат!

                    Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                    Е не го приемай толкова буквално де, просто за да можеш да ги биеш, първо трябва яко да те натупат и да свикнеш да се пазиш, а не да се правиш на Рамбо по улиците и после да ходиш с разбит нос.
                    Наистина имаш много какво да научиш, но то е по желание! Съжалявам за спама!
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      При мен май ще да е диагноза смехът.
                      Аз съм ходил по тукашните школи и съм гледал доста "демонстрации". И за себе съм наредил "бойните изкуства" някъде след спортните танци в графата какво искам да тренирам.
                      Без да ми се сърдите.
                      П.П. Трийте ме, ако ви изглеждам ненамясто в темата.

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Танцувай, Ники , танцувай. Смехът е нещо прекрасно, както и танците.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                          ...
                          Честно казано става ми смешно като започнете да говорите за разни "хореографни спортове", вътрешния мир на човек и прочие филосовски въпроси. Ако някой е решил да ти поотупа прахоляка на улицата далеч няма да тръгне да вика и да кряка насреща ти, ами просто ще те цапардоса с нещо твърдо...
                          ...
                          Напълно си прав @Никола, бойните изкуства са се образували като такива (изкуства), щото някои малоумници, който не са си поплювали много-много са начесли дупетата на доста отворковци и са се получили легенди.
                          О доста време твърдя, че дълбоката философия и преподаването Й е шарлатанско упражнение за неуките.
                          Комерсиализацията на БИ е ярко доказателство за това. Състезанията също.
                          С "убиващи" техники се получават точки, който получи повече е победител. Еврика, имаме заместител на картофеното пюре.
                          Единствено искам да ти нанеса една поразяваща критика.
                          -Не се присмивай на тези, който практикуват традиционни бойни изкуства.
                          Всеки, който има желание да намери своя път залужава, ако не уважение, то поне поощрение!
                          Нали?
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • Re: От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            Напълно си прав @Никола, бойните изкуства са се образували като такива (изкуства), щото някои малоумници, който не са си поплювали много-много са начесли дупетата на доста отворковци и са се получили легенди.
                            О доста време твърдя, че дълбоката философия и преподаването Й е шарлатанско упражнение за неуките.
                            Комерсиализацията на БИ е ярко доказателство за това. Състезанията също.
                            С "убиващи" техники се получават точки, който получи повече е победител. Еврика, имаме заместител на картофеното пюре.
                            Единствено искам да ти нанеса една поразяваща критика.
                            -Не се присмивай на тези, който практикуват традиционни бойни изкуства.
                            Всеки, който има желание да намери своя път залужава, ако не уважение, то поне поощрение!
                            Нали?
                            А! Ето това е приказка! Аз нямам намерение да се надсмивам над никого, просто не ме кефи да ми казват: "Ти па кво разбираш!"
                            При свободните боеве много бързо си проличава кой стил е хореография и кой костотрошачка.

                            Коментар


                            • От: Re: От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Няма БИ костотрошачка. Такова не съществува просто.
                              А иначе - то целия ни живот е хореография.
                              Някой ден ще разбереш, че стиловете не се делят на хореография и костотрошачки, но засега ти е рано.
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • От: Re: От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Бойни изкуства /БИ/, както някога така и днес са комерсиални! Винаги нещо е струвало за да се научиш и да ги упражняваш, мога да си послужа с пример, който е широко разпространен, а именно филма "Айкидо", филма "Ип Ман" и т.н. това са автобиографични филми до някаква степен. Твърдя най-отговорно, че навсякъде по света за да тренираш бойно изкуство се е плащало и се плаща! Днес това се нарича професионализъм и ако човек не е професионалист т.е., не прави професионално заниманието си, то значи отделя време за някаква друга професия за да се изхранва, което снижава до голяма степен изкуството му и майсторството му. Във всички спортове има професионална и аматьорска лига, в аматьорската се спортува за здраве и удоволствие и най-вече, като хоби т.е. не си изкарват хляба с това. Друга е темата, че от преди години, когато спорта бе държавна политика, ние бяхме свикнали да не плащаме за това и сега ни е криво, но днес дори на фитнес да отидеш за да ползваш уредите само, струва пари, абонаменти, карти... Нормално е да е така и не виждам защо някой хора смятат, че да обявиш едно изкуство за комерсиално е лошо, напротив там има професионалисти, които си вършат работата всекидневно и отговорно иначе ще са гладни!
                                Относно философията на БИ и твърденията, че преподаването и е шарлатанство, показва само едно дълбоко непознаване на БИ и огромно невежество и незрялост. За бойната философия и стратегия е писано още от Сун Дзъ с разпространението на будизма се свързва и разпространението на БИ, философията на Конфуции е близка на много майстори от изтока, които до днес ние следваме. Не може да учиш хора на бойни техники и стратегии без да имат морални норми и ценностна система т.е., философията е спойката между тялото и духът на боеца!
                                Относно думичката изкуство, която често използваме то най-общо казано, това е творческа изява на духа и светоусещането на твореца! Ако липсва тази философска мярка, то няма изкуство а само зрелище и спорт, в което превърнахме БИ за жалост!

                                П.П. Простете намесата ми, принципно се водя от максимата да не налагам възгледите и позицията си, но струва ми се посоката на темата стрмоглаво падна под нулата и не се въздържах!
                                "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X