Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Щеше да е печално, ако не беше смешно.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Преди 1 седмица малкия получи първото кимоно,след първият вътрешен двубой с малко по-голям от него противник и равен резултат!Много се кефи и има коренна промяна в него -дисциплина ,натренираност,рефлекс.Занимаваме се и в къщи,но с хвърляния,блокажи и ключове.Много добре сам се опитва да импровизира между джудо техники и теакуон-до.Има преценка кога е време за удари и кога за ключове и хвърляния до партер.Да тренираш и да имаш двубои с по-силни от тебе е супер подготовка,това е безценна практика.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Преди 1 седмица малкия получи първото кимоно,след първият вътрешен двубой с малко по-голям от него противник и равен резултат!Много се кефи и има коренна промяна в него -дисциплина ,натренираност,рефлекс.Занимаваме се и в къщи,но с хвърляния,блокажи и ключове.Много добре сам се опитва да импровизира между джудо техники и теакуон-до.Има преценка кога е време за удари и кога за ключове и хвърляния до партер.Да тренираш и да имаш двубои с по-силни от тебе е супер подготовка,това е безценна практика.
        Супер, много ме израдва . Да и за мен това е идеята, както и при играта на шах, само борбата с по-силен противник води до развитие. Също и комбинацията от стилове и умения е ключова... Малките имат нужда от това, а не от седене пред тв-то или компа...

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Да порасне още малко ,да поработиме върху моралните аспекти ,ще почваме блокажи и ключове с душене и разни кофти точки, това не е за всеки!Най-важна за момента е упоритоста,защото идват постепенно нещата от които боли,травми ,счупени носове и така нататък!Сенсея им от ЦПК по Таекуон-до ги подготвя психически и за шивари,задачата в къщи е да изградиме юмруците и пръстите, твърди и точни по старите методи, удари в пясък и пясъчен чувал,пачки от вестници, прикрепени на вертикална дъска , за захват-държане на пясъчни торбички колкото може да се издържи!Има доста стари керемиди за ликвидиране!Абе въобще трудна работа,съпоставимо и с липсата на време!Благодаря за съпричастността и Весели Празници!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Морала и опита ми се чини, започва и се образува с броя на разбитите муцуни. Т.е. след достигане на критичната маса (бройка) се постига равновесие, мир в душата и пълна липса на сприхавост...ма как да го набиеш в главата на подрастващия.
            И на мен навремето мама ме учеше да броя до десет, но обикновено стигах до две-три преди да ме ушамарят. Не бива да се брои.
            Моя даскал ( Садашиге Като) казваше: Практиис, моор практиис, но спик!
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Да Ви споделя и аз един мой проблем или въпрос, а пък да видим какви ще са вашите отговори.
              Решил съм, Януари месец 2013 година, да започна да тренирам малко по - сериозно бойният спорт.
              Мога да избирам между Бокс и ММА. Тренирал съм преди Кик-бокс около 7-8 месеца, после спрях за известен период от време, че трябваше малко да поработя.
              А сега вече мисля да се занимавам малко повечко, все едно ще си говоря с някой на "ти".
              Какво ще ме посъветвате да направя, да започна да тренирам ММА или Бокс. Аз съм 70%, за ММА. Харесва ми всичко в този бих казал, стил. Има ключове, удари и можеш да прилагаш всичко което е близко до шах и мат. А защо се спирам, да не тренирам ММА. Защото тук в моя роден град Хасково, сигурно тренират около или над 50 човека и се чудя, дали изобщо ще ми обърнат внимание кой знае колко. (а до като не отида, не мога да разбера)
              Защо бокс? Бокса е един много смислен бой за мен. Тъй като аз се смятам, за много пъргав, а и преди съм тренирал кик бокс, виждам, че тялото ми се справя.Нанасям удари, защитавам се от удари и бих казал, че за мен съм си бърз. Тук има един клуб в които тренират около 20 човека. Харесва ми това, че там треньорите обръщат голямо внимание на човек. Къде са му грешките, как да ги поправи, как е правилно.
              Какво ще кажете, БОКС или ММА?

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Всичко зависи от школата,при твоя случай Бокс.Иначе ще си губиш времето,и ще бъдеш чувал на някой без да знаеш и научиш нищо.

                поздрави

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Митко, ММА не мисля че е спорт а свободен бой. Така че си се запиши на някакъв боен спорт по твои избор и ако решиш че си достатъчно подготвен за ММА можеш да се включиш и в тези битки.Там само с един усвоен стил ще е трудно,но това е друга бира.
                  Поздрави и Успех!
                  MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                  (А1+)
                  О877ООО98О

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Аз бих те посъветвал да си продължиш с кик-бокс. Защо ти е да сменяш, след като си се занимавал вече с него?!
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                      Аз бих те посъветвал да си продължиш с кик-бокс. Защо ти е да сменяш, след като си се занимавал вече с него?!
                      Вече няма кик-бокс в Хасково. Исках да се преместя в Пловдив да работя и да тренирам кик-бокс в една школа, но не можах да си намеря работа. Сега тук с един колега от форума си писахме на Лс и началото на Януари ще отида да се запиша да тренирам - Wing Tsun.

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Правилно... Аз пък нямам с кой да тренирам и силно се замислям за wooden dummy... Все пак преди тренировките е добре да се усвои и то добре, адекватна система за разгряване и да се влезе във форма. Например с тичане, лицеви, коремни, набирания и кофи... поне ... та няма да се размина само с дъмито... пък и чувал си трябва...

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Митко още един съвет,не зе занимавай с това изкуство.На улицата няма да викаш да ги плашиш.Като психология е ок,но до там.При условие че в Хасково имате добра боксова школа,не се занимваи с други.Още повече си тренирал контактен спорт,няма да ти е трудно да тренираш и бокс.

                          поздрави

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                            Вече няма кик-бокс в Хасково. Исках да се преместя в Пловдив да работя и да тренирам кик-бокс в една школа, но не можах да си намеря работа. Сега тук с един колега от форума си писахме на Лс и началото на Януари ще отида да се запиша да тренирам - Wing Tsun.
                            Направо си за Бойно самбо,което автоматично те праща в ММА!Бокса е страхотен,но 70% от битките свършват на земята , а там с бокса не си в свои води!В ММА това би трябвало да ти направи впечатление,ключове ,блокажи на стави,душене, и от време на време някой удар къде ефективен,къде не/поради дистанциите/!В крайна сметка избора си е твой,каквото и да избереш ще ти е от полза-несъмнено!От време на време е така за раздвижване си правя бой сянка,дори и 15 минути ми стигат за да се чуствам перфектно,за щракащи кокали от претоварвания е чудо!Успех и дерзай! /в спорта е истината/
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Завършва на земетя в 5% от всички случай.Обикновенно този които знае какво прави,за 5сек му е напълнил пазвата с шамари

                              поздрави

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Ако е некой льольо от улицата,може даже и по- бързо!!Още с първото или най-много от второто замахване при твойто подценяване ,може и да правиш треактория за среща със земята ,много е лошо да те изтресе некой като чувал в земята,бая хора деянат на удари ,а ръката може и да ти увисне след необмислена и надценена атака за бърза победа,тия 5% ги разказвай на дечурлигата от махалата!Тук говориме за натренираност,така че лесни победи може и да няма!Грешка номер едно-никога не подценявай противника независимо ,как изглежда,настрой се за труден противник ,така ще дадеш повече от себе си и най -важното е ,че няма да бъдеш изненадан ,с това си една крачка напред,останалото зависи от това ,какво можеш и как,ако противника е брутален, дали с бруталност можеш да отговориш и ти -дали ти стиска,на болшинството не!Весели празници!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X