Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
    А колкото до това как 40 килограма китайка ме сваля на земята незнам как ще стане освен с всичка сила да ме нарита в слабините.
    Имай предвид, че тая го пази ....

    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Прав си, ама цялата работа тръгна от "народните танци" на китайците. Имах неблагоразумието да отида на карате като съм бил 8 клас може би. Преди това около три години активна занимавка с бокс и бой с познати в махалата. Незнам защо, ама в крайна сметка реших, че няма да се занимавам с биткаджийства на 19 съм пък почти нямам става дето не "щрака" докато се пораздвижа сутрин...
      Последно редактирано от Никола; 14-05-12, 13:58.

      Коментар


      • Re: От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Имай предвид, че тая го пази ..../QUOTE]
        Е да тук може да се каже, че равностойни и тоя, ако не се лигавеше щеше да е съвсем като истинско.

        Коментар


        • От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
          Показвате изключително непознаване на стила, който е демонстриран...
          WOW! - Ето този ефект предизвикаха в мен като ги гледам. За съжаление не съм сигурен, че с хореография можеш да се отбраняваш...

          Това ми прилича на Виетнамски балет в Париж. Красиво, но няма да ти помогне ако ти се наложи.

          На всички ни е ясно, че в истинския бой няма нищо красиво, точно обратното - има кръв и болка.

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          Имай предвид, че тая го пази ...
          Не знам дали тя го пази, обаче противника и е меко казано смешен. Лично мен, тази китайка или каквато е там не ме впечатлява с нищо.

          Коментар


          • Re: От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
            WOW! - Ето този ефект предизвикаха в мен като ги гледам. За съжаление не съм сигурен, че с хореография можеш да се отбраняваш...

            Това ми прилича на Виетнамски балет в Париж. Красиво, но няма да ти помогне ако ти се наложи.

            На всички ни е ясно, че в истинския бой няма нищо красиво, точно обратното - има кръв и болка.



            Не знам дали тя го пази, обаче противника и е меко казано смешен. Лично мен, тази китайка или каквато е там не ме впечатлява с нищо.
            Ее да има един човек дето мисли като мене.

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Когато човек се е занимавал с бойни изкуства и има представа от тези неща, не е необходимо дори да се замисля като гледа подобни клипове.

              Коментар


              • От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                ... в истинския бой няма нищо красиво, точно обратното - има кръв и болка.
                Колега, извинявай, няма да споря по темата с клипчето, но от горното ти изказване и последния ти пост смея да твърдя, че ти НЕ си се занимавал с бойни изкуства.
                Може би си се занимавал с някакъв вид бой, но не и с изкуства.

                Начинът на живот, отношението към останалите хора, към природата и към живота въобще е нещото, което отличава бойните изкуства от бойните спортове. По това, което пишеш не си личи да имаш отношение към изброените.
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  От това, че моето мнение е различно от твоето ли съдиш за мен? Всички ли трябва да харесваме едни и същи неща и понеже аз не се прехласвам по въпросните клипчета, това непременно означава, че нямам отношение и не разбирам - правилно ли те разбрах?

                  Моите уважения към твоите познания в тази област, но не съди прибързано.

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Не друже, изрично посочих, че клипа няма значение.
                    Нямам намерение да споря, а и няма смисъл. Тези неща не се учат чрез форуми в интернет.
                    Един съвет само - недей да говориш за бой, кръв и болка, когато става дума за бойни изкуства. Идеята е съвсем различна и няма нищо общо с това.
                    И "когато човек се е занимавал с бойни изкуства и има представа от тези неща", то клипчетата едва ли му правят впечатление. Това е за публиката.

                    Не се обиждай! Пожелавам ти да разбереш за какво говоря.
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Много хубава темичка се беше заформила преди да започне копи & пейст, както и спорта "спам".
                      По мое мнение темата се изчерпа преди няколко месеца. Типично за тукашните млади екземпляри е, че не четат темите от зараждането им, както и много много не умуват върху основните тези.
                      Всичко друго съм искал да постигна в тази тема но не и ученически преразкази по картинки.
                      Лично за себе си заключвам темата!
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Mдаа, поизпуснал съм 1-2 страници коментари, но относно демонстрацията на хореография, обсъждана по-горе, мога да обясня няколко неща, както и защо смятам, че това е за зрители и нелепо.
                        Първо, тая кака премина през поне 3 дистанции, без да има каквато и да е реакция от партньора, освен подготовката му за "мятане" в правилната посока. В реална ситуация с нищо неразбиращ човек, който никога не се е занимавал с каквото и да е, естествената му реакция ще е да се дръпне назад и/или да се свие, като и двете движения обезсмислят на 100% показаната техника. При положение, че човек е тренирал .. било то и таебо, още в дистанция "крак", ще има един елементарен стоп ритник, който, както на всички е известно, ще обезсмисли на 100% показаната техника. Ако пък е леко пийнал и има забавени реакции и проспи този етап, едно просто и почти адекватно разпъване на двете ръце напред в посоката на каката, обезсмислят на 100% показаната техника. Ако и това е проспано, то един лакет в политащия и почти стигнал крак,не само ще обезсмислят показаната техника, но и ще парализират кракът на съответната кака, което ще е последната грижа на падащата на глава отсамосебе си в този момент балерина. ОК - да речем, че противникът е бил с гръб и че всички други обстоятелства благориятстват случването на едно такова изпълнение, то всеки един нормален човек би се стегнал, при което не само че техниката няма да стане както е в клипчето, но залагам 100 лева срещу когото и да е, че контузиите на каката ще са повече от тези на "жертвата" на опасната техника. Не е лошо да допълня, че ако тая кака се метне на врата на бате Здравко, той дори няма да се наклони на някъде - просто ще се зачуди "защо сега тая ми виси на вратът".. Да - техниката наистина е опасно, но за този, който я изпълнява. И нека опростим още малко нещата - нека партньорът е наясно с това, което трябва да направи. В реална демонстрация на тази техника в кварталната градинка, при приземяването на тая кака, шансът да се контузи на някой ръб на изскочила плочка или бордюрче, или счупено стъкло недай боже, са огромни.
                        Дали е възможно в реална ситуация това?? възможно е, колкото и моята витара да харчи под 5/100 градско. Все пак да не забравяме, че ако махнем въздуха и всички пътища по които се движа са наклонени надолу, такъв резултат е постижим ....

                        П.П. Относно майсторите на бойни изкуства, които се изказват пренебрежително към възрастта на някого, както и безпочвеното обобщаване, само посебеси показва непознаване на основната философия на бойните изкуства.
                        П.П.П. Изкуствата са едно, бойните изкуства са част от това едно, както и танците и хореографията са част от него, но друга част.
                        Относно непознаването на стила - това дали познавам различните видове перпетуум мобиле не може да ме накара да повярвам в работата на което и да е от тях. Има неща, които са ясни и неща, които са неясни. Демонстрацията от клипчето е от първите неща - ясно е!
                        Последно редактирано от upi; 17-05-12, 12:44.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Конкретно за клипа,наистина ги излови.Ако коментираш и началото ще може някой да разбере,дали е пиянски бой на виетнамци,или ...А Пламен да не бъде недоволен от темата-всеки от участниците изказва мнението си по въпроса за бойните изкуства.За някои от тях то няма да претърпи развитие.И балерините и гимнастичките ги боли при разтягане,но от удар с юмрук е по-болезнено.Та накратко:В определена ситуация има по-добре владеещ съответните техники,които причиняват болка,или...А как влияят на мисленето и поведението-значи темата няма да се затвори
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                            Не друже, изрично посочих, че клипа няма значение.
                            Нямам намерение да споря, а и няма смисъл. Тези неща не се учат чрез форуми в интернет.
                            Един съвет само - недей да говориш за бой, кръв и болка, когато става дума за бойни изкуства. Идеята е съвсем различна и няма нищо общо с това.
                            И "когато човек се е занимавал с бойни изкуства и има представа от тези неща", то клипчетата едва ли му правят впечатление. Това е за публиката.

                            Не се обиждай! Пожелавам ти да разбереш за какво говоря.
                            Аз също се надявах да разбереш за какво говоря..., но не е необходимо да превръщаме темата в спор.

                            Само бих искал да вметна, че не съм се учил чрез форуми в интернет.
                            Ако се върнеш по-назад в темата и прочетеш други мои мнения, може да разбереш, че не случайно пиша в тази тема.

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              ОК, извинявай тогава.
                              Стана ми малко странно и затова реагирах.

                              Заповядай в събота и неделя (ако си в София) от 9:30 до 13:00 и от 16:00 до 19:00 в зала "Арена Армеец" да гледаш финалите на ЕП по таекуон-до. Потърси Стас на входа - фотографите или туристическите агенти ме познават и ще ме извикат. Ще се радвам да се запознаем и да коментираме на живо бойните изкуства.
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                                ОК, извинявай тогава.
                                Стана ми малко странно и затова реагирах.

                                Заповядай в събота и неделя (ако си в София) от 9:30 до 13:00 и от 16:00 до 19:00 в зала "Арена Армеец" да гледаш финалите на ЕП по таекуон-до. Потърси Стас на входа - фотографите или туристическите агенти ме познават и ще ме извикат. Ще се радвам да се запознаем и да коментираме на живо бойните изкуства.
                                Колега, това вече е отговор в духа на бойните изкуства.

                                В София съм, но ще работя в събота. Може би в неделя ще имам възможност да посетя финалите на ЕП и тогава ще се радвам да се запознаем.
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X