Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
    Четох, четох, от години сте писали и всеки си е написал мнението. Реших и аз да си напиша моето. Виждам, че повечето от по възрастните които са се занимавали дълго време, се изказват доста спортсменски и някак си достойно и доблестно, че е по-добре да не се влиза в бой и т.н. имайки увереността в себе си и като си знаят уменията и че може някой да пострада сериозно и някак си подсъзнателно сравняват всички останали със себе си, и като че ли има някакъв страх от самите бойни умения, та чак не ти се иска да ги ползваш. Други пък теоретици ми говорят за духовно извисяване и т.н. Аз лично смятам, че бойните изкуства трябва да се тренират за да се добие един здрав боен дух и смелост. А ако трябва да се нарани някой, последното което бих направил е да го бия. Но бойните техники са именно за да пребиеш другия и за да го нараниш, ако по някакъв начин попаднеш в бой. За айкидото прочетох някъде, че не го ползвали. Ще дам следния пример: всички знаете от кого се е учил Стивън Сегал, та той разказва, че когато е бил 16-17 годишен отива при сина на създателя на айкидо и му казва, че иска да учи. Оня го пита "Защо? Искаш да нараняваш хората ли?" Малкия Стивън му отговаря "Да". И оня го взима да го учи.
    Значи моят извод е, че айкидото, щом може да те нарани сериозно, значи за това е измислено. И в ситуация в която прецениш, че трябва да го използваш, го правиш и после си носиш последствията и толкоз. Аз ще знам айкидо и някой ще ми скочи и аз няма да му счупя поне една ръка, ами само ще го тръшкам нежно в продължение на 1 час, докато той се измори и се откаже, и реши, че аз съм по-добрия. И аз съм го превъзпитал и съм му дал пример и... УРА! Какъв романс. Бойните изкуства са измислени точно за това, за да пребиеш другия. Ако искаш да си разтягаш тялото тренирай йога. Четох, че сте писали и за ножовете. Има противодействие на ножа, ако оня е някакъв тъпак който ти го извади насреща ти все едно ти казва "Здравей, това сме аз и моя нож и сега ще те нападнем". Ако си имаш работа с истински ножар, който иска да те убие, вероятно ще разбереш че си наръган или заклан, чак когато е вече късно (да не дава господ), а да видиш самия нож е малко вероятно, да не говорим че може и ножаря да не видиш. Да се ползва нож за самозащита... ЕСТЕСТВЕНО, то и химикалка трябва да се ползва ако само тя е под ръка. Изключваме ситуацията при която сте двама дуелиращи се (може би по някакъв странен начин попаднали в средновековието или във Великата отечествена) останали без никакви други средства освен по един нож в ръка - тогава "Каквото сабя покаже" (не случаен израз). Такава ситуация е много рядка в цивилния живот, освен ако не сте някакъв дългогодишен майстор и горепосочения тъпак ви вади ножа си и Вие като уважаван и достоен човек също вадите своя... пак с ПРЕвъзпитателна цел. А духовното извисяване, може да се постигне по един милион начина, не е задължително да те млатят по залите за да се извисиш. Е може би ако си някво тъпо говедо, което няма капка акъл и освен от бой от друго не разбира. Който е такъв - веднага в най-близката зала да си поеме порцията духовно извисяване.
    Иначе като техника, основата е бокса, после кик бокса, блоковете от муай тай задължително и лактите също, в близка схватка борбата и самбото вършат най-добра работа. Това е моето скромно и кратко мнение.
    Точно така ,комбинация от много неща дето много болят и трябва да си поемеш последствията ако се наложи!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      За това става въпрос:



      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
        За това става въпрос:



        A Хон Гил Дон гледал ли си? Там прескачат 30 годишни борове и парализират с поглед ...
        П.П. Хореографията е ОК, но бая са го тренирали тоя танц, докато се синхронизират така, че да не пострада никой, но до колкото помня темата е за бойните изкуства, а не за модерен балет.
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          На 200% съм съгласен с Upi на тая китайка бих й се пуснал ще я сваля обратно на земята още в момента когато се опитва да подскочи.

          Коментар


          • От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
            На 200% съм съгласен с Upi на тая китайка бих й се пуснал ще я сваля обратно на земята още в момента когато се опитва да подскочи.
            Нагледах се на такива юнаци в Тайланд дето ги сваляха веднага Нещата в 90% от случаите излизаха твърде различни и болезнени.
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Бе то падането как да е важното да падна и да я затисна после квот излезе...
              Дроб, не са прей на неразбиращ

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                От 16-ти до 20 май в София, зала Арена Армеец ще се проведе Европейско първенство по таекуон-до ITF. На последните 2 европейски България все се класира на 2-ро място. Даже на последното бяхме с един златен медал по-малко от руснаците.

                Всички са добре дошли. Входът не е скъп - 2 лв., но пък ще можете да видите спортисти от 35 европейски държави и най-вече твърде добре представящите се досега наши състезатели.
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                  A Хон Гил Дон гледал ли си? Там прескачат 30 годишни борове и парализират с поглед ...
                  ...а не за модерен балет.
                  Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                  На 200% съм съгласен с Upi на тая китайка бих й се пуснал ще я сваля обратно на земята...
                  Показвате изключително непознаване на стила, който е демонстриран. Ето ви пълен запис на демонстрацията:



                  P.S. И, Никола, повярвай на droba. Виждал съм подобна демонстрация на живо - поваленият даже не разбра какво му се случи.
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    P.S. И, Никола, повярвай на droba. Виждал съм подобна демонстрация на живо - поваленият даже не разбра какво му се случи.[/QUOTE]

                    В джудото и самбото на това му казват "летяща кръстачка" трудно се изпълнява, защото доброто изпълнение зависи от много подготвителни действия.

                    Виждал съм неуспешен опит за изпълнение на официален турнир, където този дето пробва го забиха с главата надолу Изглеждаше замаян

                    Коментар


                    • Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Да наистина демонстрирам непознаване на тоя стил, щото даже хабер си нямам какъв е.А тая хореография от клипа кво да коментирам просто.
                      Все пак не съм съвсем "бос" по отношение на разни бойни "спортове" ходил с приятели по залите да се млатим и като ми остане време продължавам да ходя.
                      Досега веднъж са успели да ми насинят окото и то, защото не очаквах оня да е толко пиян, че да реши да ми налита. А колкото до това как 40 килограма китайка ме сваля на земята незнам как ще стане освен с всичка сила да ме нарита в слабините.

                      Коментар


                      • От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                        Да наистина демонстрирам непознаване на тоя стил, щото даже хабер си нямам какъв е.А тая хореография от клипа кво да коментирам просто.
                        Все пак не съм съвсем "бос" по отношение на разни бойни "спортове" ходил с приятели по залите да се млатим и като ми остане време продължавам да ходя.
                        Досега веднъж са успели да ми насинят окото и то, защото не очаквах оня да е толко пиян, че да реши да ми налита. А колкото до това как 40 килограма китайка ме сваля на земята незнам как ще стане освен с всичка сила да ме нарита в слабините.
                        Ха-ха говориш глупости и то доста големи глупости, сигурно имаш роля в филма който беше правен в България - непобедимите 2

                        А до колкото клипа на Павлин Андреев, Българските състезатели по Кемпо за България, тяхната хореография е наподобяваща. Мога да кажа и да потвърдя, че бойните спортове в нашата родина са доста тачени. Имаме доста добри, бойци, спортни клубове, който представят нашата родина на доста добро ниво.

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Ето как моята дъщеря се представи на състезанието в Анталия с тази техника (златен медал ):

                          http://youtu.be/nbaFtSdNz_A
                          Three witches watch three Swatch watches.
                          Which witch watch which Swatch watch?

                          Коментар


                          • Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Да ясно глупости съм говорел, както и да е. Искаш да ми кажеш, че в пряк бой "по селскому" който и да е наточен 40-50 килограмов човек има шансове, аре да не е точно срещу мен, ама който и да е двуметров и 115-120 килограмов човек дето не е пълна "торба"? Боя ще трае точно 1-2 удара.
                            Аз мисля, че преди време Upi (не съм сигурен, че беше той) беше пуснал нещо като идейка за "боен клуб"(баш като от филма) и разни показни наживо, щото така пред компа не се придобива представа кво е да изтръшкам от метър и половина със засилка на тепиха.

                            Коментар


                            • Re: От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                              Ето как моята дъщеря се представи на състезанието в Анталия с тази техника (златен медал ):

                              http://youtu.be/nbaFtSdNz_A
                              Браво!

                              Коментар


                              • От: Re: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                                Да ясно глупости съм говорел, както и да е. Искаш да ми кажеш, че в пряк бой "по селскому" който и да е наточен 40-50 килограмов човек има шансове, аре да не е точно срещу мен, ама който и да е двуметров и 115-120 килограмов човек дето не е пълна "торба"? Боя ще трае точно 1-2 удара.
                                Аз мисля, че преди време Upi (не съм сигурен, че беше той) беше пуснал нещо като идейка за "боен клуб"(баш като от филма) и разни показни наживо, щото така пред компа не се придобива представа кво е да изтръшкам от метър и половина със засилка на тепиха.
                                Ники в боя всичко е техника, концентрация и психика, ти ако преценяваш възможностите си "по" - кой е по - едър от теб и кой е по - слаб,откажи се няма смисъл да тренираш. Отивай с приятели да се биеш.
                                ЗА ДА СЕ БИЕШ, ТРЯБВА ДА ИМАШ СЪРЦЕ, А НА МНОГО МАЛКО ХОРА ИМ СЕ ОТДАВА!
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                sergej, Браво на дъщеря ти, доста добре се представя. Надявам се за в бъдеще да представя доста отлично България пред света. Само успехи Ви желая и нагоре по - стълбичката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X