Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
    Ами ако не броиш стрелбата за бойно изкуство, за какво го броиш? Тогава може би отпадат и стрелбата с лък, ползването на копия ... мечовете, ножовете, токувиж отпаднат и ръкавите и ноктите (ЗАБРАВИ ЗЪБИТЕ) .
    Мдаа... Ако отпаднат и хоп - качваме се на ринга с меки ръкавички и ударите под кръста са забранени и т.н. Върнахме се отначало.
    Значи броим и стрелбата. И вместо да хабим години в ядене на шамари от някой сенсей, сифу, тренер или подобен, просто прескачаме до най-близкия магазин, купуваме си макаренко и вече сме почти майстори в боя.
    Все пак си мисля, че стрелбата си е за отделна тема, тъй като най-висшето за момента бойно изкуство си иска по специално обсъждане. А и тя темата си я има, казва се снайперска стрелба.
    Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Не, не мисля, че трябва да отделяш нещата. Те просто са комплексни. Стреляш докато имаш патрони, после бягаш, докато има накъде, после меча, ножа, камъка, ритника, юмруци, колене и лакти, рамене и хвърляния, бой на земята, чупене, задушаване, отхапване и така, докато мърдаш.... после ... зависи колко си бил добър в медитациите и подготовката за после, което също си е към философията и лигията на бойните изкуства
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        За това се казва карате-до. Демек пътя на празната ръка. С боси крака и голи ръце... Оправяй се.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Eто за това става въпрос: http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvait...&if_height=284
          Таг има долу от старата тема "Баба самурай учи военни на бойни изкуства"
          "77-годишната японка Кейко обучава военните от известните италиански парашутни части Folgore в град Ливорно на бойни изкуства, съобщава ПронтоСофия.

          Дребничката и на пръв поглед невинна баба самурай е жив пример за това как в бойните изкуства силата и физическите дадености са важни само в известен смисъл.

          Японската пенсионерка, която живее от дълго време в Италия, поваля на килима за секунди и без проблеми едрите си ученици от военните части.

          Тя е тяхната преподавателка по джудо, карате, киокушин, айкидо, ушу.

          Кейко е родена в Осака през 1931 в семейството на самураи. Още от малка тя започва да се учи на айкидо - японското бойно изкуство, смятано като начин за хармонизиране на енергията.

          „Всичко, което знам, съм го научила от великия самурай Уешиба Кисомару. В живота няма невъзможни неща“, казва на италианските си ученици Кейко.

          Бригадата Folgore е една от най-важните части на италианските военни сили. Тя е съставена от доброволци на постоянна и непостоянна служба."

          Излиза обаче, че тая баба ще я утепат тука мутрите...

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Тя темата си е хубава, ама се набъркаха нещата......
            По принцип си има "разделение на целите" на всяко бойно изкуство (бойна техника).
            1. Ако ти трябва тотално решение на проблемите - стрелбата е изкуството.
            Не с многото патрони тип "американски уестърн". Говорим за умерено ползване на оръжието.
            Примерите сте ги изброили по-горе.
            2. Ако ти трябва само извоюване на територия - трябват ти живи свидетели на това "колко си силен" и там други техники, неубиващи са на мода. Бруслито е валиден в такъв случай.
            3. Ако ти трябва да доказваш колко си напреднал в "тънкостите на живота" - медитация, философия и т.н - тогава започваш с Айкидо и други ефектни техники.
            Тогава "бабата" е гуруто.
            4. Ако искаш да вкараш деца в правия път (на спорта) - тогава всяко изкуство е на мода.
            И според мен точно това е истината - младото поколение да израства здраво практикувайки бойни техники.
            Не за да убива или осакатява (което се прави в днешно време)........ за жалост новините са всеки ден......
            5. Дори се говори за "мисловни удари"... от разстояние........, ама да не минавам във фантастиката...... за сега.

            Та изкуството е широко понятие. Хубаво е да го знае човек, но е приложимо САМО спрямо конкретна ситуация.
            За това може и бокса да се окаже достатъчен (с ограничените си, но тежки и ефективни удари).
            Та - за каква ситуация ще си мислим като разглеждаме "за какво става въпрос".

            Аз се моля НИКОГА да не ми се налага да ползвам пистолет за защита.
            Просто защото владея това изкуство до дъното и знам колко е хубаво да го знаеш, но да не ти се налага да го практикуваш на живо.
            И затова не искам разрешително за оръжие ........

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              БИ са пирамида. Правилна с върха на високото. Като такава в основата е физическата сила ( плуване, тичане, фитнес) после приомите ( бокс, борба, синтетичните системи за самоотбрана), после идва на ред на задълбочаването в традиционните военни стилове без оръжие, градацията е при айкидо, а най горе седи онова върховно умение да побеждаваш без удар. Без нищо да правиш. Дори без да побеждаваш!!
              Просто покой. Пълен зен, когато езерото на емоцията и разума застине в огледална повърхност.

              За съжаление етажите от пирамидата са силно разместени по комерсиални подбуди. Няма пирамида, има биачи, теоретици, шарлатани и печалбари.
              Всеки започва с рекламата на най-добрия стил, и упорито си защитава собственото вярване, ама айкидото е велико, ама ти знаеш ли какво е това, един айкидист бие трима таеквондисти, а шотоканец бие двама от кунгфуто, киокушина са изроди и бият всички на ред, а една мутра ги преби и двамата в една кръчма, обаче го заклаха с нож, ножаря пък едни от Перник го втръбиха зад ъгъла, а тях ги застреля непълнолетен с карабината на мама...

              На първия открит турнир в София през 1989-та на КИБИ "Хан Аспарух" имах отбор от мои ученици. Сега са вече 2-ри 3-ти данове и това не означава нищо. Пълно нищо. И аз съм нищо.
              Мразя карате и бойните изкуства. Но завинаги ще са част от мен. Една добра част.

              великия Ояма бил питан:
              - Сънът ми е на 14 години, кой е най-добрия стил за начало?
              -НЕКА ДА ЗАПОЧНЕ С ПЛУВАНЕ!

              Велик отговор, нали?
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Единственото уточнение към горния ти пост е, че може би при теб градацията е при айкидо. За мен айкидо е далеч от там
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Ето я истинската пирамида, за която говори Пламен:

                  http://mmabg.com/index.php?action=news-read&id=2990

                  Духът наистина побеждава материята!

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Много хубава статия.

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      За любителите, който иска да гледа нещо атрактивно:
                      http://www.abctaekwon-do.com/index.p...t=news&nid=151

                      Съжалявам, че се сетих да го пусна в последния момент, но който няма какво да прави в този снежен ден вече има алтернатива. В малката зала Армеец ще бъде. Има някакъв символичен като цена вход.

                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        На някой да му се намира този диск "http://y4mma.ru/diski/osnovnoj-kurs.html"
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Здравейте, колеги! На мен, също са ми интересни азиатските бойни изкуства. В началото "се започна", с впечатленията от филмите за "Манастира Шао Лин". След това, докато учех във ВВТУ-то / 1989-1992г/, макар и за кратко/около 3 години/, имах възможността да тренирам стила - Фей Ин/ Реещ Орел/ , който спада към т.нар. вътрешни стилове в кунг-фу. Школата в София е създадена от Герман Винокуров/ветеран от Афганистан, тренирал при последния наследник от рода майстори, практикуващи този стил/. Почти всички удари използвани във Фей Ин, целят поразяване на виталните точки по човешкото тяло. Стилът изключително ми допадна и хареса, но след като се уволнихме и се прибрах във Варна, се наложи да прекъсна тренировките. За съжаление, големите разстояния/София-Варна/ и факта , че само и единствено в София съществува школата, си казаха думата и прекъснах тренировките. Школата, в момента май е "разделена на две"/едната се води от Тихомир - http://fei-in.com/ , който ни беше инструктор тогава, а другата май от Красимир-другия инструктор http://cobrabg.com/opit_za_letene.php /, но продължава да е само в София.
                          Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Случката с Благой Иванов е много показателна за това, че оръжието дава качествено предимство. Един изключителен боец(побеждавал Фьодор Емилианенко) срещу бандюга с нож, в масов бой, в кръчма! Кофти!!
                            Дано Багата се оправи и продължи да се състезава!
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Taka e!
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Дръж се Бага съотборниците ти те чакат!Трафиканта да му мисли!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X