Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    [QUOTE=abalon;1025252]Коя точно ситуация в живота не зависи от личностните качества и от момента? QUOTE]

    Всяка ситуация в живота зависи от личностните качества. То затова с бойни изкуства се занимават само некачествените личности (матряла), другите така или иначе са безсмъртни!

    Коментар


    • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      И тук става дума за бойни изкуства, а не за бойни спортове - двете са различни неща - все едно да имаш състезателно рисуване и свирене за точки и време и ... Пикасо или Паганини.
      Не разбрах примера ти. Би ли го пояснил? Кое е изкуство и кое спорт? Аз бих разграничил двете така - Бойните изкуства превърнати в спортни дисциплини и орамчени с правила се превръщат в бойни спортове.
      "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

      Коментар


      • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        При ножа нещата обикновено са 50:50 за нападателя и нападнатия, който все пак умее да се защитава. Затова е по-добре нож да не се вади. Много лесно се обръща срещу теб самия. Признавам, че опасност има и за защитаващия е и точно затова казвам че нещата са еднакво опасни и за двамата.

        Степента на подготовка на единия или другия би могла да наклони везните, но никога не в съотношение 100:0.
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от abalon Преглед на мнение
          Не разбрах примера ти. Би ли го пояснил? Кое е изкуство и кое спорт? Аз бих разграничил двете така - Бойните изкуства превърнати в спортни дисциплини и орамчени с правила се превръщат в бойни спортове.
          Ами разликата е като стрелба на стрелбище и реална престрелка - едното е спорт, а другото е "на живо", при спорта правилата са решаващия фактор, а при бойните изкуства ... кой ще си тръгне с по-малко поражения (а най-добре и двамата без поражения, което в спорта също го няма)
          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
          При ножа нещата обикновено са 50:50 за нападателя и нападнатия, който все пак умее да се защитава. Затова е по-добре нож да не се вади. Много лесно се обръща срещу теб самия. Признавам, че опасност има и за защитаващия е и точно затова казвам че нещата са еднакво опасни и за двамата.

          Степента на подготовка на единия или другия би могла да наклони везните, но никога не в съотношение 100:0.
          Нещата никога не са 100:0, но щом някой ти вади нож, то бъди сигурен, че също знае как да го ползва.
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
            При ножа нещата обикновено са 50:50 за нападателя и нападнатия, който все пак умее да се защитава. Затова е по-добре нож да не се вади. Много лесно се обръща срещу теб самия. Признавам, че опасност има и за защитаващия е и точно затова казвам че нещата са еднакво опасни и за двамата.

            Степента на подготовка на единия или другия би могла да наклони везните, но никога не в съотношение 100:0.
            Както се казва и да и не, но това пак е 50 на 50.
            Нож носят доста хора без да са тренирали да убиват с него, нито пък да го употребяват срещу хора. Често разколебанието на бучкаджията дава шанс на заплашения. Бях на едно място с музика преди години станах свидетел на това как момчето си извади ножа от ръката, преби собственика му и след това му го заби(ножа) в задника.
            Явно и ножа не е за всеки.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Въпрос не толкова на физическа сила и подготовка, а по скоро е до психиката на човека.На състезание или тренировка е едно, реалната схватка е нещо съвсем различно.
              На който по му стиска, той ще надвие.

              Коментар


              • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Нещата абсолютно клонят към 50:50 в статистически план. Не говоря за конкретни хора и конкретни случаи. Както този, който го вади може да е подготвен, така и жертвата може да се окаже, че е подготвена и съвсем не е жертва.

                Никога не знаеш на кого ще попаднеш!
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  един спрей и ножа губи своя ефект.
                  ...освен ако жертвата е изненадана и няма възможност да използва спрея
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                  Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                  In God we trust, all others must pay in advance.

                  Коментар


                  • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Колега... "Системата" тук(Бг) ли си я тренирал или в РъшА. Доста интерсно чудо е това. На принципа на някакви определни точки ли се цели? В 4.48 в третото клипче.... как го поваля с удар в рамената?

                    Решил съм, че ще пробвам Винг Чун-а, да видим какво ще го бъде. Но и С-мата ме заинтригува.

                    Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от Suzuki_Sj410 Преглед на мнение
                      Колега... "Системата" тук(Бг) ли си я тренирал или в РъшА. Доста интерсно чудо е това. На принципа на някакви определни точки ли се цели? В 4.48 в третото клипче.... как го поваля с удар в рамената?

                      Решил съм, че ще пробвам Винг Чун-а, да видим какво ще го бъде. Но и С-мата ме заинтригува.

                      Благодаря предварително.
                      "Система Кадочникова" - това е доколкото съм запознат пълното название.
                      Прилича ми на селектирани техники от Уинг-Чун, Айкидо, Бокс, Уличен бой и т.н. Което всъщност е хубавото ако наистина е така, защото капсулирането само в един стил винаги граничава. Даже Миямото Мусаши е казал в ръкописа си "Опознай повече оръжия. Да познаваш само едно оръжие, значи да не го познаваш добре".

                      Коментар


                      • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                        Колега... "Системата" тук(Бг) ли си я тренирал или в РъшА. Доста интерсно чудо е това. На принципа на някакви определни точки ли се цели? В 4.48 в третото клипче.... как го поваля с удар в рамената?

                        Решил съм, че ще пробвам Винг Чун-а, да видим какво ще го бъде. Но и С-мата ме заинтригува.

                        Благодаря предварително.
                        Wing Tsun е добър избор.

                        Преди 6 - 7 години се занимавах редовно в школата на сифу Йосиф Хедер.
                        Бил съм и на семинари по WT с ГМ Кийт Керншпехт от EWTO.

                        Коментар


                        • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                          Колега... "Системата" тук(Бг) ли си я тренирал или в РъшА. Доста интерсно чудо е това. На принципа на някакви определни точки ли се цели? В 4.48 в третото клипче.... как го поваля с удар в рамената?

                          Решил съм, че ще пробвам Винг Чун-а, да видим какво ще го бъде. Но и С-мата ме заинтригува.

                          Благодаря предварително.
                          В Холандия съм я тренирал. Описваха ни го като бойно изкуство произлязло от единоборството в дервните Рус (малките княжества, които в последствие оформят Русия). Целта е да надвиеш противника в "реалния живот". Единственото правило (то май е само за състезанията) е да уважаваш противника. Използваш слабите му места (сгъвки, стави, ч.дроб...) за да му разрушиш структурата и да го извадиш от равновесие. Един от няколкото бойни техники, използвани при подготовката на частите Спецназ в Русия, заедно със Самбо. Това знам аз.
                          Иначе аз съм провел 10 тренировки (тоест нищо) докато си карах магистратурата. Беше доста забавно. Интелигентен спорт е. Няма сложни изпълнения. Гледа се възможно най-ефективно използване на силите и енергията. Ходил съм и на Джиу джитсу, което също е самоотбрана. Но там има толкова много техника, че докато я направиш в реална ситуация, можеш да си оплетеш ръцете и да ги завържеш на възел
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                          Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                          In God we trust, all others must pay in advance.

                          Коментар


                          • От: До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от Bravo Преглед на мнение
                            В Холандия съм я тренирал. Описваха ни го като бойно изкуство произлязло от единоборството в дервните Рус (малките княжества, които в последствие оформят Русия). Целта е да надвиеш противника в "реалния живот". Единственото правило (то май е само за състезанията) е да уважаваш противника. Използваш слабите му места (сгъвки, стави, ч.дроб...) за да му разрушиш структурата и да го извадиш от равновесие. Един от няколкото бойни техники, използвани при подготовката на частите Спецназ в Русия, заедно със Самбо. Това знам аз.
                            Иначе аз съм провел 10 тренировки (тоест нищо) докато си карах магистратурата. Беше доста забавно. Интелигентен спорт е. Няма сложни изпълнения. Гледа се възможно най-ефективно използване на силите и енергията. Ходил съм и на Джиу джитсу, което също е самоотбрана. Но там има толкова много техника, че докато я направиш в реална ситуация, можеш да си оплетеш ръцете и да ги завържеш на възел
                            Супер си е Джу Джутсото в основа в комбинация с чупещи завършващи удари на слаби места е меко казано убийствено с удар с юмрук се чупят с лекота 3;4до 5 керемиди съпоставено с нечия проста гаднярска тиква .Самбо;Кодокан Джудо;Джу джутсу все едно 70процента от битките завършват на земята важно е кой ще издържи повече и ще е по изобретателен! Всичко това е за здрави глави ;кокали и нерви и да се използва по предназначение когато си до стената и нямаш алтернатива единствено и само тогава!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Кадокан Джудо е спортната алтернатива на древните бойни техники джу-джи-цу, създадена от Джигоро Кано, като са махнати повечето, които може да убият или осакатят противника, напр. квадзу-гаке и др. Изучаването им до съвършенство става начин на живот.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                                Както се казва и да и не, но това пак е 50 на 50.
                                Нож носят доста хора без да са тренирали да убиват с него, нито пък да го употребяват срещу хора. Често разколебанието на бучкаджията дава шанс на заплашения. Бях на едно място с музика преди години станах свидетел на това как момчето си извади ножа от ръката, преби собственика му и след това му го заби(ножа) в задника.
                                Явно и ножа не е за всеки.
                                Имам един единствен случай с нож оказа се че е познат впоследствие но в тъмното шегата с нож не е потходяща резултата беше аз афектиран много бързо без да мисля въобще за дрехите едно раменно и долу със коляно върху трахеята му направо го душех добре че го познах. Ако беше непознат предполагам пак така щеше да стане само че може би щях да си имам още някой белег за спомен! От тогава ненавиждам ножове въпреки че много обичам да ги забивам в дървени мишени даже не и в живи дървета голям кеф голям фитнес!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X