Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от Bobkata Преглед на мнение
    За мен всичко е до самия човек. Аз за толкова години тренировки,така и не успях да направя гладко мъжки шпагат (статично) - което разбира се ми пречеше,докато хора трениращи 2 месеца го правеха без да се замислят.
    И аз неможах да направя пълен шпагат за 9 г. но това не ми попречи да събера всички възможни титли и отличия в България.....по няколко пъти....
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Мнение на Bobkata За мен всичко е до самия човек. Аз за толкова години тренировки,така и не успях да направя гладко мъжки шпагат (статично) - което разбира се ми пречеше,докато хора трениращи 2 месеца го правеха без да се замислят.
      Колега, не е ли по - добре човек да е разтегнат в удар?
      Познавам хора, които без проблем правят мъжки и женски шпагат, но в спаринг за съжаление не могат да направят силен удар примерно в главата на противника.

      Коментар


      • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Аз също така и не успях за 20 години тренировки да направя шпагат.
        Твърде късно започнах - на 18. Но детето успя бързо.

        Да, съгласен съм, че гъвкавостта не е гаранция за сила. Тя просто помага за по-чисто изпълнение на основните техники. За спаринга съвсем други неща играят важната роля.

        Но пак ще повторя - гъвкавостта е нещо, което много помага за добрата форма на всеки човек, за здраве и за усещане за лекота. Тези неща никога не съм ги усещал напълно, но поне съм се докоснал до тях.
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Мдааа, за разтягането е по-добре да се занимава човек с йога.
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Не прекалявайте с гъвкавоста аз лично макар и малко пресилено мога да кажа че не съм срещал боец който да е много гъвкав........и обратно знам за 2 момчета които правеха мъжки шпагат с 3 педи отрицателен които ходят от години по доктори с проблем по ставите .....липсата на гъвкавост също е (разтегливо) понятие.....с 63 см...обиколка на бедрото при 1.80 см височина с чист мускул как се прави шпагат на 0......същото важи и при футболистите......които имат силно развита мускулатура в бедрата а инъче за нашия спорт са като трупове смешници
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
              Аз също така и не успях за 20 години тренировки да направя шпагат.
              Твърде късно започнах - на 18. Но детето успя бързо.

              Да, съгласен съм, че гъвкавостта не е гаранция за сила. Тя просто помага за по-чисто изпълнение на основните техники. За спаринга съвсем други неща играят важната роля.

              Но пак ще повторя - гъвкавостта е нещо, което много помага за добрата форма на всеки човек, за здраве и за усещане за лекота. Тези неща никога не съм ги усещал напълно, но поне съм се докоснал до тях.
              Има разлика между ''статичния'' и ''динамичния'' стречинг.
              Едно е да разтягаш седнал на земята, друго е да разтягаш в спаринг или с чувал.
              Относно гъвкавостта - според мен да си гъвкав не винаги означава да си във форма.
              Мнението ми е базирано на личен опит.

              Коментар


              • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                Има разлика между ''статичния'' и ''динамичния'' стречинг.
                Едно е да разтягаш седнал на земята, друго е да разтягаш в спаринг или с чувал.
                Относно гъвкавостта - според мен да си гъвкав не винаги означава да си във форма.
                Мнението ми е базирано на личен опит.
                Точно така,и за мен също има разлика. За това и писах,че не мога да правя статичен шпагат. Разбира се е най-добре да имаш добър динамичен стречинг (който е обвързан със статичния,но при добра тренировка може да е много по-голям от него-както в моя случай) и сила (не само физическа,но и добра "експлозивност").
                Общо взето съм съгласен с мнението,че гъвкавостта не винаги означава да си във форма,пък и както казаха по-горе-който иска да е гъвкав-има курсове по йога
                Иначе както казах винаги съм усещал липсата на достатъчна разтегливост в ТКД,но не ми е пречило да печеля спаринги Няколко дни преди да прекъсна тренировки,на един "приятелски" спаринг леко ступах тогавашния републикански и то в една категория над мен
                Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                Коментар


                • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Аз като бях студент тренирах малко Система. Преди да се запиша на това бойно изкуство не го бях чувал, но останах приятно изненадан от простотата му, ефективността му и приложението в релния живот.
                  Един от неговите закони само ще цитирам: "Блокадата е загуба на енергия". В Системата има избягване и отклоняване на удари, няма блокада.
                  Спортът възниква в Русия, Древна Рус, и е самоотбрана. Има и психическа част - за да не се плашим при нападение.
                  Ето малко клипчета. Естествено, аз съм ходил на 10 тренировки и чак толкова не го владея, но съм много надъхан. Просто тук, в България няма такъв спорт. Иначе е доста разпространен навсякъде по света. Аз докато бях студент в Холадния го тренирах.





                  Последно редактирано от Bravo; 02-02-10, 15:07.
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                  Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                  In God we trust, all others must pay in advance.

                  Коментар


                  • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Мдаа - Всеки който казва, че може да те научи на техники за самоотбрана срещу нож с голи ръце, за мен е малко префърцунен и не е виждал железен нож, а само дървени . Предложи му една напълно безобидна игра - хващаш (ти или някой напълно неподготвен, но нахъсан) една четка намазана с червена водна боя. Целта ти е въпреки скоростта и техниката му, да го намажеш по китките и по смъртоносните места. Ще останеш изненадан, колко "окървавен" и изпозаклан ще остане "специалиста" след една такава игричка. Сега си представи, ако нападателя с нож знае много добре, какво прави ....
                    Аз лично много се забавлявам с тази игра всеки път, когато някой започне да "хвали" голата ръка срещу ножа ...
                    Има ли нож, трябва да имаш поне камък или сопа, за да е поне малко изравнен старта.
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                      Мдаа - Всеки който казва, че може да те научи на техники за самоотбрана срещу нож с голи ръце, за мен е малко префърцунен и не е виждал железен нож, а само дървени . Предложи му една напълно безобидна игра - хващаш (ти или някой напълно неподготвен, но нахъсан) една четка намазана с червена водна боя. Целта ти е въпреки скоростта и техниката му, да го намажеш по китките и по смъртоносните места. Ще останеш изненадан, колко "окървавен" и изпозаклан ще остане "специалиста" след една такава игричка. Сега си представи, ако нападателя с нож знае много добре, какво прави ....
                      Аз лично много се забавлявам с тази игра всеки път, когато някой започне да "хвали" голата ръка срещу ножа ...
                      Има ли нож, трябва да имаш поне камък или сопа, за да е поне малко изравнен старта.
                      Щом този с четката с боя ще е нахъсан, може ли и противника му също да е нахъсан, пък после ще видим, кой ще е оцветен и кой наистина ще е поторшен?! Искам да кажа, че при такава "битка" този с "ножа" няма от какво да се притеснява и той ще се впусне да боядисва с всички сили, но... Но, ако другият боец е добре мотивиран дори и да рискува една надялкана ръка, то "ножара" може да има счупена глава?! При подобна тренировъчна ситуация боеца без ножа има психологическа пречка да удря така, както трябва за да не направи трявми, а другият боец няма притеснение, защото четката няма да нарни противника, а ще му донесе "победа". За това печели по-често бояджията в бутафорната ти схватка!
                      Не ме разбирайте криво, уважавам филипинските стилове/арнис, кали, ескрима.../, но не се заблуждавайте, че противника ви ще си държи ръцете в джобовете докато вие го мушкате. Това, че ни си попадал на сериозен противник не бива да е причина да го отричаш, на базата на шопският принцип - те такова животно нема!
                      Нямам намерение да обидя никого, само опитах да внеса друг поглед на ситуацията!
                      "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

                      Коментар


                      • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от abalon Преглед на мнение
                        Щом този с четката с боя ще е нахъсан, може ли и противника му също да е нахъсан, пък после ще видим, кой ще е оцветен и кой наистина ще е поторшен?! Искам да кажа, че при такава "битка" този с "ножа" няма от какво да се притеснява и той ще се впусне да боядисва с всички сили, но... Но, ако другият боец е добре мотивиран дори и да рискува една надялкана ръка, то "ножара" може да има счупена глава?! При подобна тренировъчна ситуация боеца без ножа има психологическа пречка да удря така, както трябва за да не направи трявми, а другият боец няма притеснение, защото четката няма да нарни противника, а ще му донесе "победа". За това печели по-често бояджията в бутафорната ти схватка!
                        Не ме разбирайте криво, уважавам филипинските стилове/арнис, кали, ескрима.../, но не се заблуждавайте, че противника ви ще си държи ръцете в джобовете докато вие го мушкате. Това, че ни си попадал на сериозен противник не бива да е причина да го отричаш, на базата на шопският принцип - те такова животно нема!
                        Нямам намерение да обидя никого, само опитах да внеса друг поглед на ситуацията!

                        Абе прав си, но говориш за ситуация в която всичко зависи от момента и от личните качества на участниците а не за система или техника. Ами я ти си представи, че тоя с ножа и без нож е "по" от другия. Система, която тренира самозащита от смъртоносно оръжие с голи ръце е концептуално сбъркана. Все едно да тренираш самозащита от ядрено оръжие с АК-47. Може и да се получава понякога, но неможе да е "система".
                        Последно редактирано от Kamen13; 02-02-10, 19:28.

                        Коментар


                        • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          То по тази логика трябва всички да ходим въоръжени. Спортовете за самоотбрана, най-вече Системата, са на първо място - спорт - оформят физика и психика. Няма боен спорт, който да подготвя човек да се самозащити във всички нападения.
                          Според специалсити, по-голямата част от нападателите (тези, които нападат случайни хора за грабеж, за гъзария по дискотеките или изнасилване) са агресивни, но не особено координирани. В повечето случаи те са по-изплашени от жертвата (защото жертвата може да е 'някой'). И ако жертвата не се уплаши и избегне 2-3 удара на нападателя, вероятността нападателят да се откаже е значителна.
                          Така, че спортовете за самоотбрана са определено ефективни, макар и не на 100%.
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                          Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                          In God we trust, all others must pay in advance.

                          Коментар


                          • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от Bravo Преглед на мнение
                            То по тази логика трябва всички да ходим въоръжени. .
                            Да, с акъл (а съдейки от клипа и с въженце за простиране)! Аз лично нямам нищо против, който иска да си тренира самоотбрана с голи ръце срещу нож

                            Коментар


                            • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
                              Абе прав си, но говориш за ситуация в която всичко зависи от момента и от личните качества на участниците а не за система или техника. Ами я ти си представи, че тоя с ножа и без нож е "по" от другия. Система, която тренира самозащита от смъртоносно оръжие с голи ръце е концептуално сбъркана. Все едно да тренираш самозащита от ядрено оръжие с АК-47. Може и да се получава понякога, но неможе да е "система".
                              Коя точно ситуация в живота не зависи от личностните качества и от момента? Ситемата или техниките в нея, колкото и да са съвършенни, също са резултат и следствие от личностните качества и момента. Няма непобедими системи и бойци! Не твърдя, че срещу въоръжен противник има ефективни защити и техники, но не твърдя /като колегата/ и, че всеки който е грабнал нож неперменно е победител от схватката.
                              "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

                              Коментар


                              • До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                И тук става дума за бойни изкуства, а не за бойни спортове - двете са различни неща - все едно да имаш състезателно рисуване и свирене за точки и време и ... Пикасо или Паганини.
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X