Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електромагнитния импулс като оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електромагнитния импулс като оръжие

    Забелязвате ли, че вече военните действия са изцяло зависими от електрониката..
    Някъде бях чул за руска разработка "електромагнитен пулс", с някаква модификация на ядрен взрив, който осигурява достатъчно силно магнитно поле за да събере очите на електрониката...
    Ако това е вярно, за секунда ще оцелеят единствено компютрите на лампи..

  • #2
    Първоначално публикуван от Volk
    Забелязвате ли, че вече военните действия са изцяло зависими от електрониката..
    Някъде бях чул за руска разработка "електромагнитен пулс", с някаква модификация на ядрен взрив, който осигурява достатъчно силно магнитно поле за да събере очите на електрониката...
    Ако това е вярно, за секунда ще оцелеят единствено компютрите на лампи..
    това нали става само ако апаратурата е включена или греша

    Коментар


    • #3
      Това са т.нар. електромагнитни бочби. Имам разни схеми как се правят при любителски условия.

      Концертът на Любэ го имам, ако говориш за Рассея с гостуващите офицери от "Алфа".

      Коментар


      • #4
        Вълните се усукват около всеки соленоид, независимо дали е във верига, за пиезото не знам...

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от tatkobarba
          Опа - темата каква беше - откриването на позицията ...
          и мина покрай ЕМП ... Поне в Българската армия сме почти застраховани срещу Електромегнитни импулси ... поне допреди 3 години беше така
          сега се сетих
          Русия преди извесно време тази година се похвали че са разработили пето поколение ракети с атомни бойни глави който нямат електроника и не им пречи ЕМИ

          Коментар


          • #6
            То още противокорабната свръхзвукова Москит е с хидравличен компютър. На крайния участък от полета изобщо се изключва от външните канали за управление, лети към последното засечено място на целта и изпълнява серия случайни маневри. Ако ще на самолетоносача да има и 200 Вулкана - все тая, и случайно не могат да я свалят.
            Имам едни пневматични интегрални схеми от някви наркозно-дихателни апарати. Приличат на големите зарчета, вместо точките имат тръбички - щуцери. Някои имат от едната страна съчмичка - като се натисне всичко се нулира. Не е истина кво правят. Избягвам да ги разглеждам щото ми докарват комплекс за малоценност и дива завист че не съм ги измислил аз. Сигурно в ракетите са нещо такова ама с масло. Работното налягане е нещо към 260 атм, друго не знам. И не ща да знам за да не пукна от завист.

            Коментар


            • #7
              Стефане,

              преди години (1995) имах удоволствието да карам един Jaguar модел 1970-71.

              Нещото си имаше всичко, което имат сегашните коли - климатици, ABS, отопления. Замислям се дали имаше 1 или 2 airbag-а . Но, това, което ме покърти, беше хидравличния компютър на автоматичната скоростна кутия. Едни съчми, едни каналчета. При определени режими някаква съчма се намества и обезточва други канали, преместват се лостове - абе фантастика!

              Т.
              Good guys drive Land Rovers!

              Коментар


              • #8
                Забравеното изкуство на фината механика ... Ех.
                Веднъж разглеждах един плексигласов учебен мозък от руска операционна маса. Модела е от 40-те, тия бяха произвеждани през 50-те и 60-те. До ден днешен си работят. Предмета е колкото два пакета цигари, вътре има пластинки и осички. Дистанционен пулт с жила. Електрическа маслена помпа, аварийно - с педал. Това може да се чупи на не знам колко места и на всички страни. Почти като човешкото тяло. Мани.
                Сега само простотии и бинарни цифрови компютри. За мене - випиюща инженерна неграмотност. Квото и да стане - трескат още един компютър. Спрете бе тъпани, може само да трябва да затегнем гайката, кво става тука? Ама не, хилят се и носят още два компютъра. После се чудят че колата е буклук по рождение. Ми ква да е?

                Коментар


                • #9
                  До: Електромагнитния импулс като оръжие

                  Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                  Стефане,

                  преди години (1995) имах удоволствието да карам един Jaguar модел 1970-71.

                  Нещото си имаше всичко, което имат сегашните коли - климатици, ABS, отопления. Замислям се дали имаше 1 или 2 airbag-а . Но, това, което ме покърти, беше хидравличния компютър на автоматичната скоростна кутия. Едни съчми, едни каналчета. При определени режими някаква съчма се намества и обезточва други канали, преместват се лостове - абе фантастика!

                  Т.
                  АБС...70-та...Явно съм много назад...За първи път четох за АБС 77-78-ма,и то на експериментален етап. Първите ги монтираха на Мерцедеси и БМВ началото на 80-те по поръчка,срещу 3000 марки.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    До: Електромагнитния импулс като оръжие

                    Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                    АБС...70-та...Явно съм много назад...За първи път четох за АБС 77-78-ма,и то на експериментален етап. Първите ги монтираха на Мерцедеси и БМВ началото на 80-те по поръчка,срещу 3000 марки.
                    Тук говорят за 1950г. Не, че е е мястото за възможно най-достоверната информация, но е някакъв ориентир.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Електромагнитния импулс като оръжие

                      Тая работа с електромагнитните бомби май ще излезе партенка. Да, при ядрен взрив една значителна (в абсолютни мерки) част от енергията се излъчва в радиовълновия и СВЧ диапазон, даже май бяха намислили и начин да им се увеличи относителният дял. И какво - намесват се едни квадратични закони и развалят всичко.

                      Пак същата проклетия се намесва в идеята с по-малък генератор да опърлиш конкретна единица техника (МПС, компютър, комуникационно съоръжение...). Ама ставало отблизо (метри). За отдалече ставало с голяма антена, която трудно се носи, а и не стигало да се захрани от запалката.

                      quadra беше пуснал тука една такава тема. Общо взето, с магнетрон от микровълновата и сателитен леген, творчески разположени, ще спреш Голф3. Може и трайно. Голф2 ще прикиха, прикиха, па ще продължи. Циганското Жигули няма и да кихне (или поне не по тая причина). За класическите дизели - никакъв шанс.

                      Пък ролка домакинско фолио така накланяла шансовете, ...

                      Въпреки всичко това, пневмониката възникна. Даже познавам хора, правили дипломна работа с голяма бутилка сгъстен въздух и малки капилярчета. Хитра работа. Работи, ако не настояваш да е много умна или бързо да се препрограмира.

                      А, радиолампите - с тях микропроцесор не може да се направи. Не и практически, опитите са прекратени преди около 60 години окончателно. И да - издържат големи, но кратки електрически претоварвания. Толкова издържат и полевите транзистори.

                      Ако някой измисли начин за достатъчно мощен СВЧ импулс - преди техниката ще опука хората. По линия на пряката видимост.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X