Обер, виждам че не ти е чужда материята, я дай малко инфо какво става при попадане на куршума във вода, т.е. в какъв диапазон има поразяващ ефект и какви са тия щуротии дето имало огнестрелно оръжие за стрелба под вода, респективно какво ще стане ако треснеш с Калашника при изцяло потопено оръжие!?
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Изстрел под вода, специални оръжия
Свий
X
-
Доста отдавна четох,имаше и картинка на руска разработка
на оръжие за стрелба под вода.Ама дали и доколко е вярно...
Калашник изцяло потопен във вода гърми но за последно.
Номера е ти да не си под водата също защото и на теб ти е
за последно.Звук в плътна среда-нали се сещаш.Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
Селска фурна аспух нема. Пак същият.
В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки
-
На теория, водният стълб пред куршума оказва голямо съпротивление, поради което доста скача максималното налягане и коефициентът на преоразмеряване са оказва недостатъчен, т.е. цевта гръмва. На практика, много огнестрели оръжия гърмят под вода. Разни идиоти постоянно експериментират. Братята американци даже имат разни клубове, където с Г17, 19 и прочее стрелят под вода до 3 м дълбочина. Според производителя, това е абсолютно забранено и веднага пада гаранцията при такива изпълнения, обаче хората гърмят и не им пука.
Каква е далекобойността е друг въпрос, но за няколко метра да не си им на пътя. По принцип, колкото е по-плътна средата, толкова по-нисък трябва да е балистичният коефициента, т.е. по-голяма напречна плътност - повече маса за единица площ и по-бавна загуба на скоростта. За целта руснаците имат разни огнестрелни подводни истории, обаче това за мен са си мощни харпуни. Ако проектилът е с постоянна тяга, може да кара доста дълго, че и бързо. Тук идва ред на кавитационната теория с респективните руски торпеда, които са си свръхзвукови (става дума за скоростта на звука във вода) подводни ракети.
Коментар
-
Това за въртенето на водата е пълна глупост. Все едно да изследваме влиянието на гравитацията на Алфа Кентавър върху движението на автомобилите. Влияние безспорно има, но можем да го намеримв около 99-ия значещ знак ;-)
Същата работа е да търсим магнетизъм или Кориолис в турбуленцията на чешмяната вода. За големите въздушни маси става, ама чак пък такава екстраполация до сифона...
http://en.wikipedia.org/wiki/Coriolis_force
http://www.newton.dep.anl.gov/askasc...0/phy00689.htm
Пък и Еквадор далеч не се намира насред пътя между северния и южния магнитен пояс, за да "прекрачваш разделителната линия". Отделно, губи ми се влиянието на полюсите върху водните потоци...
Коментар
-
Първоначално публикуван от СтефанИма подводен четирицевен пистолет и подводен автомат. Не помня, мисля че на 40 метра дълбочина далекобойността беше 30 м, на по-плитко е повече, във въздуха 100 м. Куршумите са 10 сантиметрови стрели ей заради тия работи дето ги писа Щурмфюрера. Потопени са изцяло в гилзите, изхвърля ги бутало, което и запушва гилзата след изстрела за да не избягат барутните газове от нея. Така си и остава под налягане докато изстине. Какво става после не знам, не съм виждал(((
А 10-сантиметровите стречики са пробвани и на сухо - във Виетнам..
Ако улучи - къса крака, но улучва рядко защото от листенце тръгва където му хрумне...
Когато са създавали първите артилериийски технологични решения /прадядовците на фауст-патрона/ е имало идея на две успоредно поставени оръдия да се закачат върховете на снарядите с верига и като гръмнат, веригата между снарядите да "окоси" пехотата, проблема бил, че никога не могли да ръмнат едновременно и първия след излитането се усуквал с веригата около второто оръдие!
Ей, добре че не сме били войници тогава!
Коментар
-
Навремето ги разглеждахме тези руски технологии, където гилзата с буталото играят ролята и на камера и на цев. Всичко е много хубаво, само дето тези играчки са за неколкократна употреба. Импулсът от удара на буталото разказва играта на системата. Общо взето, стреляш и хвърляш. В това отношение "Винторезът" е истинско оръжие. Вярно, че е къде по-обемист, ама подтискането на звука си има цена - или габарити, или ресурс. Пък какво става с гилзата след изстиването ли? Пак си стои под високо налягане. Доколкото сме се чудили, не е направена да изпуска.
Иначе тая идея с веригата не е нищо ново. Още преди 7 века са правили гюллета с разглобяема на две черупка и верига, която ги свързва. Ползвали са се във флотската артилерия за отнасяне на платната на врежеските кораби. Против пехота е по-добре да се ползва т. нар. картеч - вместо снаряд, болтове и гайки, който дупчат наред. Оттам идва и името на появилата се по-късно картечница.
Тая работа става и в днешно време. Взимаш 13/0, разпробиваш ги на бавни обороти и ги връзваш на тройки с хирургичен конец или нещо арамидно. Подреждаш ги в патрона и при всеки изстрел имаш 3 въртележки, които отнасят всичко по пътя. В Латинска Америка пък са ги връзвали и 12-те на една линия и така са си разчиствали пътя, когато не е ставало с мачетета.
Стрелите са изцяло отделна тема. Много са интересни пулсациите на временните кухини и появата на резонас при попадение на 2 подкалибрени стрелички в тялото. Вътрешните разкасвания са все едно е минал влак отгоре. Само че тази тема е доста гадна и не е за тук.
Коментар
-
А по наште земи на това му викат ...
Боже, в устата ми е и не мога да го кажа, думата ми избяга. Хайдутите още са слагали по два куршума отлети с телче което ги свързва в шишанетата и са се кефели как срязва заптието. Като лети пищи особено, не свири като единичен куршум. От там му е и името.
А па след боя при Измаил Суворов е разстрелял в гръб половината бягаща турска армия със собствените им гюлета с вериги, с които се канели да връзват после пленниците.
Обаче все едно всичко е откраднато преди нас) Автомата на Никонов, едно от изделията Абакан е днешния аналог на това. Първите два изстрела са със скорострелност нещо към 2 000 изстрела в минута, практически в цевта има едновременно три куршума, после тръгва с нормалната, 550 - 600. Обаче все едно в целта имаш две попадения практически на едно и също място с някви микросекунди разлика. И в дланта да те удари - все тая, няма те. Нервната система се изключва от такъв сложен удар и вълната която тръгва по пихтията.
Тука идва въпроса не как да го направиш, а дали искаш. Крайно хуманните американци смятат че не трябва да се убива, трябва да се произвеждат инвалиди. В боя всеки ранен ангажира още двама, после в тила - още 10 души, и деморализира населението на противната страна с броя на осакатените. Ние сме прости хора - щом е вдигнал ръка на децата ти и на дома ти - смърт. Пък ти избирай какви сложни боеприпаси ти трябват. Във всеки случай, до колкото ми е известно отношението към американските пленници навсякъде е еднакво брутално.
Хм. Когато китайците преди няколко години обявиха че продават на който иска колкото му трябват лазерни пушки, няколко страни ги предупредиха че в случай на използването им ще употребят ядрено оръжие срещу армията и цивилни обекти на КНР.
Коментар
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Коментар