Обява

Свий
Няма добавени обяви.

заплатата в БНА - как беше това

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
    Мл. сержант ,командир на танк. 12лв. за длъжност и 2.50лв. за звание.

    Благодаря,
    Колко е имало за останалите екипажа - механик-водач, мерач

    Здравейте,
    имаше за класификация клас допълнително лева? 1,-клас, 2.-клас, 3.-клас
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-03-19, 18:58.

    Коментар


    • #47
      От: заплатата в БНА - как беше това

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      ... Ясно, че ти е неприятно дето не сте си свършили работата, ама последните набори преди да я закрият сме силно негативно настроени.
      Момче, ще отнесеш накрая един "до живот без право на замяна" за тъпо спамене! Това, в което си "служил", та опищя света, не е армия. Ни народна, ни друга. Просто някаква разпадаща се структура на умирачка.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: заплатата в БНА - как беше това

        Първоначално публикуван от Орел28 Преглед на мнение
        Благодаря,
        Колко е имало за останалите екипажа - механик-водач, мерач

        Здравейте,
        имаше за класификация клас допълнително лева? 1,-клас, 2.-клас, 3.-клас
        Не си спомням точно, че беше преди 200 години баси.
        Аз бях мерач, на Т-72, еврейтор, и вземахме 1,5 или 2 лева.
        Върти ми се 1,5 като по-вероятна сума, по-ясно ми се е запечатала в спомените, но пък тези 2 лева дето ги споменават по-горе май също ги има из спомените ми.

        Това 1988-1990. Последния набор който служихме две години. Баси каръка, ама няма какво.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #49
          От: заплатата в БНА - как беше това

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Това 1988-1990. Последния набор който служихме две години. Баси каръка, ама няма какво.

          И ти ли тогава бре!?Инак като рейнжър 1,50 като порастнах до капрал 2,00лв и цели три като младсержант.

          P.S.За парите само се разписвахме на майката на ротата.Задължително се покриваха някакви вечни липси.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #50
            От: заплатата в БНА - как беше това

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение

            Ти си бил истински баровец! 2005-та МРЗ-то беше сто кинта, а кутия Виктори 1,20.
            ПП.Забравих да напиша, че съм служил във ВВС(точно от което се интересуваше колегата).Наистина въпроса му е за БНА, но какво пречи да сравним авоарите.
            През 2005 г., цената на кутия цигари ,,Виктори" беше 1,60 /ЕДИН ЛЕВ И ШЕСТДЕСЕТ СТОТИНКИ/! Такава им беше цената, някъде от 2002г. Помня много добре, защото тогава, в четвърти курс, покрай гадните изпити започнах да пуша по 2 кутии на ден, а 2005 г. бех студентче четвъртокурсник, пушех само такива цигари /синьо ,,Виктори"/...
            Последно редактирано от andreiS40; 19-03-19, 21:21.
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • #51
              От: заплатата в БНА - как беше това

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Само депутатите вземат читави заплати, и само за държавна службица искат "отслужил". За някоя тлъста хранилка ще да се е борил, читав висшист с 2 висши. Саможертва по самурайски

              Вече ти бе отговорено- трябвало е да служи, за да се провре като военен прокурор! А военните магистрати, откакто я няма наборната армия - ЖИВОТ ЖИВЕЯТ и ПЕСНИ ПЕЯТ! МНого блага работа /разбирай отлично платена служба и малко, да не кажа никакво натоварване/!
              Последно редактирано от andreiS40; 19-03-19, 21:22.
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • #52
                От: заплатата в БНА - как беше това

                Пролетта и лятото на 1997-ма като млад сержант 11500 недененоминирани левчета.
                Кутия цигари мелник май беше 600-700лева.
                Това в БА (уточнението е за Терзиев)
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • #53
                  От: заплатата в БНА - как беше това

                  Ако помня правилно през 1997 за едни 12 лв. като матрос.При получаването и задължително се минаваше през лавката за един сладолед Boss.
                  В новобранския ни удържаха пари за някакви липси.В бойното поделение не.

                  Коментар


                  • #54
                    От: заплатата в БНА - как беше това

                    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                    Вече ти бе отговорено- трябвало е да служи, за да се провре като военен прокурор! А военните магистрати, откакто я няма наборната армия - ЖИВОТ ЖИВЕЯТ и ПЕСНИ ПЕЯТ! МНого блага работа /разбирай отлично платена служба и малко, да не кажа никакво натоварване/!
                    Е армията и полицията бяха половината от трудещите се. Как да са били айляци, това да не ти е днес?
                    Последно редактирано от veskov; 19-03-19, 23:06.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #55
                      От: заплатата в БНА - как беше това

                      Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                      Коста, 32 хиляди усмивки не беше ли в Плевен?
                      Може и да бъркам, де!
                      Или да сте били филиал, нещо?!
                      30к усмивки е дисципа
                      Бъркаш се , охранявал съм го
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #56
                        От: заплатата в БНА - как беше това

                        Септември '90 до Март' 92 г. НШЗО (като излизах май вече беше само ШЗО) - 6 лвПо частите - Казанлък 26990 - 27 лв.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #57
                          От: заплатата в БНА - как беше това

                          РТВ към ВВС 1984-1986г. редник леФ и половина.

                          Коментар


                          • #58
                            От: заплатата в БНА - как беше това

                            Плюете по спам-а на Терзиев, ама погледнете заглавието на темата : иде реч не за БА , а за БНА.

                            (..друг въпрос е пък (от любопитство) защо един чужденец се е заинтересувал от заплатите в армията по живково време ?!)
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #59
                              От: заплатата в БНА - как беше това

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Плюете по спам-а на Терзиев, ама погледнете заглавието на темата : иде реч не за БА , а за БНА.

                              (..друг въпрос е пък (от любопитство) защо един чужденец се е заинтересувал от заплатите в армията по живково време ?!)
                              Освен това, като се говори за заплата на военни, такавата (по същество формална) на разни редници, ефрейтори и пр. срочнослужещи, съвсем не е първото, за което бих се сетил. Съответно и си мисля, че не това е въпроса.
                              А защо реши, че питащият не е българин?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #60
                                От: заплатата в БНА - как беше това

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                ...Освен това, като се говори за заплата на военни, такавата (по същество формална) на разни редници, ефрейтори и пр. срочнослужещи, съвсем не е първото, за което бих се сетил. Съответно и си мисля, че не това е въпроса.
                                ...
                                А , въпросът е достатъчно ясен ( за който е прочел първия пост в темата ) :
                                Първоначално публикуван от Орел28 Преглед на мнение
                                ....Интересувам се от заплата българската народна армия.
                                Познавам редник с 1,50 лева и ефрейтор 2,00 лева
                                как е това за останалите, по звание и длъжност.
                                (за войници, сержанти и офицери.)...
                                ПП.
                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                ...А защо реши, че питащият не е българин?..
                                Имайки предвид словореда му - или е използван "гоогле" преводач , или питащият е италианско или румънско говорящ .С уговорката , че под "румънско" имам предвид съвременната форма на използване на исконния български в днешна Румъния ( че иначе ше се намеси Търтея , респ. Гагич и уйде коня у рЯката)
                                Последно редактирано от Vlado_Ts; 20-03-19, 11:12.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X