Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    ...
    Като някой са го побъркали пред очите ти ти опита ли се да направиш нещо?
    Единственото, дето ме научиха в казармата:
    "Не е важно всички да са добре. Важно е ти да си добре. " Иначе сериозно - мислиш ли, че един новобранец може да спаси всички като Брус Уилис? Разказах на шапките какво се случва, они се пулиха и цъкаха. И нищо не промениха.
    Лъжеш! Ако беше изкарал 2 години служба в боен полк, дето да те спукват от полеви занятия, при които да търчиш по баирите с картечница или СПГ на рамо, щеше да опищиш орталъка
    По принцип съм против военното робство. Независимо с РПГ или писарушка на компа. Да лишиш мъжкото население от всякакви Конституционни права и да го дадеш в пълна зависимост от напълно непознати - ами то робството май е забранено навсякъде по света, и има защо.
    Всъщност повечето робовладелци са си гледали робите да са загладили косъм, щото хем повече струват, хем повече работят. Аз смъкнах близо 10 кг. в "армията", а по принцип съм си малко килограми, т.е. смъкнах ги нездравословно. Войникът се гледа като орташко магаре.

    п.с. Почти всички шапки при нас бяха с наднормено тегло.
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 11-08-18, 13:30.

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Единственото, дето ме научиха в казармата:
      "Не е важно всички да са добре. Важно е ти да си добре. " Иначе сериозно - мислиш ли, че един новобранец може да спаси всички като Брус Уилис? Разказах на шапките какво се случва, они се пулиха и цъкаха. И нищо не промениха.
      По принцип съм против военното робство. Независимо с РПГ или писарушка на компа. Да лишиш мъжкото население от всякакви Конституционни права и да го дадеш в пълна зависимост от напълно непознати - ами то робството май е забранено навсякъде по света, и има защо.
      Всъщност повечето робовладелци са си гледали робите да са загладили косъм, щото хем повече струват, хем повече работят. Аз смъкнах близо 10 кг. в "армията", а по принцип съм си малко килограми, т.е. смъкнах ги нездравословно. Войникът се гледа като орташко магаре.
      МладеШ , много бъркаш и грешиш като изтъкваш какви права имаш по Конституция . Имаш и задължения , по Устав е същото , ако си изпълняваш съвестно и точно задълженията имаш право да си търсиш и правата . Търсенето и отстояването само на правата води до кучи гъз . Не случайно по-горе споменаха за гонката по Устав . По-лоша няма , защото винаги задълженията са повече и по-тежки дори по Конституция . Аз вече свикнах с идеята че си мрънкач и че все някой друг ти е виновен . Пробвай да си промениш нагласата и подхода към света и може да почустваш промяната .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: Казармата!

        [QUOTE=Vlado_Ts;3354950]
        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        .... гаврите ги правеха срочнослужещи по собствена инициатива и в отсъствието на "шапкари"..../QUOTE]

        Фактът си е факт : гаврите се се случваха в поделения , в които офицерите допускаха това да се случи .




        Бавачка - не . Но войската си имаше "шапкар" точно 24/7 . Което е и едно от задълженията на офицерите .
        А задължение също така на офицерството е като получи поредния "набор" , вкаран насила в армията (въпреки че "от всяко дърво свирка не става ) , освен да го научи на съответните бойни умения ( според разбиранията си) , също така да го опази жив и след 2 год. да го върне в нормалния живот . Без да оставя върху хората травмиращ отпечатък за цял живот .

        Държата си е много хубава. Проблемът на тая държава са хората. Предполагам важало е и за казармата.
        От писаното в тема оставам с чувство, че истонските извращения в казармата са се появили към края на комунизма и началото на демокрацията.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
          МладеШ , много бъркаш и грешиш като изтъкваш какви права имаш по Конституция . Имаш и задължения , по Устав е същото , ако си изпълняваш съвестно и точно задълженията имаш право да си търсиш и правата . Търсенето и отстояването само на правата води до кучи гъз . Не случайно по-горе споменаха за гонката по Устав . По-лоша няма , защото винаги задълженията са повече и по-тежки дори по Конституция . Аз вече свикнах с идеята че си мрънкач и че все някой друг ти е виновен . Пробвай да си промениш нагласата и подхода към света и може да почустваш промяната .
          На военнослужещия временно му се ограничават Конституционните права, и му се отнема личната карта. Поне на фактите не се сърди, че и акъли да ми даваш.
          Гонка по Устав не знам на какво викате и какви са тия легенди. Аз лично набирах разписанията за занятията, и дори едно не видях да се направи както е написано. 90% от тях НЕ бяха чанч. Уставът ти пази някои войнишки права, като например след наряд да не те закачат на другия ден. И да не получаваш заповеди и гаври от равни на твоя чин, старите демек.
          Ама не би. Уставът е военен закон, а неуставни отношения е каквото в цивилизацията казваме на "беззаконие".

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            На военнослужещия временно му се ограничават Конституционните права, и му се отнема личната карта. Поне на фактите не се сърди, че и акъли да ми даваш.
            Гонка по Устав не знам на какво викате и какви са тия легенди. Уставът ти пази някои войнишки права, като например след наряд да не те закачат на другия ден. И да не получаваш заповеди и гаври от равни на твоя чин, старите демек.
            Ама не би.

            Я напиши кои Конституционни права са ми били нарушени че ми е много любопитно ....... За теб разбрах че ти е нарушен баланса на последният етаж ..........
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              Я напиши кои Конституционни права са ми били нарушени че ми е много любопитно ....... За теб разбрах че ти е нарушен баланса на последният етаж ..........
              Само лишаването от свободно придвижване и принудителният безвъзмезден труд те превръщат по-близо до роб, останалите са дребни подробности.

              Чл. 6.
              (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.
              (2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.
              Чл. 30.
              (1) Всеки има право на лична свобода и неприкосновеност.
              Чл. 29.
              (1) Никой не може да бъде подлаган на мъчение, на жестоко, безчовечно или унижаващо отношение, както и на насилствена асимилация.
              Чл. 32.
              (1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
              Чл. 35.
              (1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията на страната и да напуска нейните предели. Това право може да се ограничава само със закон, за защита на националната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани.
              Чл. 39.
              (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
              Чл. 48.
              ...
              (3) Всеки гражданин свободно избира своята професия и място на работа.
              (4) Никой не може да бъде заставян да извършва принудителен труд.
              Чл. 54.
              (1) Всеки има право да се ползва от националните и общочовешките културни ценности, както и да развива своята култура в съответствие с етническата си принадлежност, което се признава и гарантира от закона.
              Чл. 55.
              Гражданите имат право на здравословна и благоприятна околна среда в съответствие с установените стандарти и нормативи.
              Чл. 56.
              Всеки гражданин има право на защита, когато са нарушени или застрашени негови права или законни интереси. ...

              Чл. 57.
              (1) Основните права на гражданите са неотменими.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                ....
                Много колеги недоволстват, че в армията времето е загубено и на нищо не ги научила за после.
                Ми армията подготвя войниците за война, а не за цивилизацията. Виж при трудови войски и КЕЧ-а е друго.
                Точно в това отношение май не бяха постигани особени резултати, извън създаването на многобройно пушечно месо.





                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                ....
                Израснал съм все на места дето това да се сбиеме с някой поне веднъж на вечер си беше нещо нормално
                А ако си израсъл в нормално място, то какво?

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Само лишаването от свободно придвижване и принудителният безвъзмезден труд те превръщат по-близо до роб, останалите са дребни подробности.

                  Чл. 6.
                  (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.
                  (2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.
                  Чл. 30.
                  (1) Всеки има право на лична свобода и неприкосновеност.
                  Чл. 29.
                  (1) Никой не може да бъде подлаган на мъчение, на жестоко, безчовечно или унижаващо отношение, както и на насилствена асимилация.
                  Чл. 32.
                  (1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
                  Чл. 35.
                  (1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията на страната и да напуска нейните предели. Това право може да се ограничава само със закон, за защита на националната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани.
                  Чл. 39.
                  (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
                  Чл. 48.
                  ...
                  (3) Всеки гражданин свободно избира своята професия и място на работа.
                  (4) Никой не може да бъде заставян да извършва принудителен труд.
                  Чл. 54.
                  (1) Всеки има право да се ползва от националните и общочовешките културни ценности, както и да развива своята култура в съответствие с етническата си принадлежност, което се признава и гарантира от закона.
                  Чл. 55.
                  Гражданите имат право на здравословна и благоприятна околна среда в съответствие с установените стандарти и нормативи.
                  Чл. 56.
                  Всеки гражданин има право на защита, когато са нарушени или застрашени негови права или законни интереси. ...

                  Чл. 57.
                  (1) Основните права на гражданите са неотменими.

                  Не знам на какви хапове си , желателно е да ги вземаш редовно и при секс да ползваш презервативи ............
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Не знам на какви хапове си , желателно е да ги вземаш редовно и при секс да ползваш презервативи ............
                    Случайно да си имал право на свободно придвижване и избор на труд, докато си бил в зелено?

                    п.с. Дори личните документи ти прибират. При т.нар. съвременно робство първо им вземат документите, ако се сещаш за прилика.
                    Последно редактирано от Ivan Terziev; 11-08-18, 14:19.

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      ... По принцип съм против военното робство. ...
                      Ами тогава що се опитваше да се правиш на мъж?

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      ... бях каилен на войниклък! Наистина ме кефеха чисто войнишките преживявания, имах бегъл досег с това. ...
                      Тебе и в условия на пансион за благородни девици да са те сложили, пак щеше да си намерих за какво да мрънкаш ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Понеже ме нервира - Внимателно прочети член 35-ти от посочените от теб и след това внимателно прочети първите десетина члена от закона за отбраната и въоръжените сили. После осъзнай значението на думата "тълкуване" и пак си помисли дали няма да се окаже, че нищо не противоречи на Конституцията. А сигурно пък и некой устав ще допълни тълкуванията. За клетвата няма да говорим - там заповеди на началници, това-онова...
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Понеже ме нервира - Внимателно прочети член 35-ти от посочените от теб и след това внимателно прочети първите десетина члена от закона за отбраната и въоръжените сили. После осъзнай значението на думата "тълкуване" и пак си помисли дали няма да се окаже, че нищо не противоречи на Конституцията. А сигурно пък и некой устав ще допълни тълкуванията. За клетвата няма да говорим - там заповеди на началници, това-онова...
                          Клетвата не разбрах каква ѝ е идеята, щом ме заведоха под строй към нея, ако не отида - дисцип. С тия методи и в Ал Каида могат да ме накарат да се закълна.
                          Факт е, че губиш почти всички граждански права, като те приберат. Военният закон изключва Конституцията.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Ами тогава що се опитваше да се правиш на мъж?



                          Тебе и в условия на пансион за благородни девици да са те сложили, пак щеше да си намерих за какво да мрънкаш ...
                          Свикнал съм да търся смисъл от едно начинание, дето въпреки кратката и лека служба - пак ми ограничи личния живот поне за 2 години. Визирам проблема с търсене на работа преди казарма.
                          Имаш ли идея кой има полза от туй дето видях, щото ако кажа аз кой видях да намазва - пак ще кажеш, че лъжа. Калашката и пагоните се учат за 2 седмици макс.
                          Последно редактирано от Ivan Terziev; 11-08-18, 15:00.

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Случайно да си имал право на свободно придвижване и избор на труд, докато си бил в зелено?
                            Като обучаван за кадрови съм имал избор и свободата да подпиша или да не подпиша договор . Като кадрови имах избор да дослужа договора или да си заплатя съответните разходи по обучението и да се чувствам свободен . Ако според теб наборната служба е нарушила по някакъв начин твоите права по конституция си в правото си да си ги търсиш с помоща на съда . Съветвай се с адвокат и сподели какво ти е отговорил . Свободата на хората се определя от тяхното съзнание и от тяхното положение в обществото . До момента ти демонстрираш колко много ти е пречила АРМИЯТА , шефовете където си работил и колко много хора не те разбират и не те подкрепят в борбата ти с вятърните мелници . Предполагам че знаеш как е завършила борбата с тях и какви са резултатите за литературният герой . Някъде четох че всички сме затворници и че всеки избира това колко високи да са стените и колко голям да му бъде затвора . Твоите са доста високи и е много малка площа ти за разходки . Единствената роля която играеш успешно за момента е на дежурният шут и развличаш мнозинството с присъствието си .......... Исках и опитах да ти покажа къде грешиш , но явно тоят случай е нелечим за сегашното здравеопазване . От твойте дежурни оплаквания разбирам че живееш в голям хаус . Приеми съвета ми приятелски и не се чувствай длъжен да ми отговаряш .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              колко голям да му бъде затвора . Твоите са доста високи и е много малка площа ти за разходки . Единствената роля която играеш успешно за момента е на дежурният шут и развличаш мнозинството с присъствието си ...
                              ... Исках и опитах да ти покажа къде грешиш , но явно тоят случай е нелечим за сегашното здравеопазване . От твойте дежурни оплаквания разбирам че живееш в голям хаус . Приеми съвета ми приятелски и не се чувствай длъжен да ми отговаряш .
                              Ц, като почна с дежурен шут и не знам си какви съвети - знаеш ли какво общо виждам? Основно тия, дето сте влезли доброволно и платено в "армията" я защитавате.
                              Виж си и подписа, и после пак помисли според него защо един наборник трябва да е лоялен.
                              ("Работя за пари, ако искате лоялност - вземете си куче.")
                              Нещо се дърпаш на факти, дори мнение не съм давал по тях. Лишават те от изконни граждански права, т.е. в армията не си гражданин на Републиката. Кви клиники, кви шутове, пред Фактите и Боговете мълчат!
                              Последно редактирано от Ivan Terziev; 11-08-18, 14:47.

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Имам приятел с който служихме заедно, той си беше по нарядите. Преди да влезе беше културист, след като излезе десет години само премяташе железа, ядеше и спеше. Вътре в казармата ядеше, спеше, тренираше, даваше си нарядите и броеше калории и мазнини. Той е един от много недоволните от казармата, която им загубила времето. И до днес не мога да проумея за какви точно пропуснати ползи недоволства, освен пропуснати 2-3 стероидни цикъла. И то при положение, че макар и в състезателна форма не се явил нито веднъж на състезание за тия години, нито си е изкарвал парите с това
                                А де?
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X