Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Сетих се да кажа, че не съм боядисвал бордюри...
    Ми ти си младо момче, от непосредствения постсоциализъм - тогава и вар за бордюри вече немаше.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от ivonta Преглед на мнение
      Най бързо се разлентоваха пълнителите, като се извадеше един патрон и с пръсти се притискаха другите за да се покаже най долния на индикаторния отвор и тогава с този патрон се натискаше леко в отвора за да се блокира пластината с пружината.И просто изсипваш пълнителя в кепето, така се бяхме ошлайфали че го правехме машинално, иначе по още два начина разлентовахме , но този беше най бързия "автоматичен" .
      Така е.Следващия най-бърз начин е да разглобиш пълнителя отдолу.

      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
      ...Че и така си ги получавахме и носехме от АВ-то до мястото на развода..
      При нас приел/предал ставаше в караулното.Стария наряд даваше патроните на новия.

      Давц, имаш много погрешна представа за армията от постсоциализма.Не забравяй, че тогава бяхме сами-ВД вече го нямаше, а НАТО беше далечна перспектива. Да, не сме се готвили за световна война, но явно са се правели сметки поне да "оправиме" комшиите...до колкото е възможно. Имитациите започнаха когато службата падна на 9/6 мес. Тогава вече беше ясно, че влизаме в НАТО, че армията ще е наемна, а наборната армия просто "доиграваше мача".
      ПП.Боя имаше(и то транспарантна-за пътна маркировка, от тая дето свети) не за бордюри, ами за цялата полоса+рульожката+централна стоянка.Питай ме от къде знам
      Последно редактирано от ЕМО; 09-08-18, 23:54.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение



        При нас приел/предал ставаше в караулното.Стария наряд даваше патроните на новия.
        Значи в някакъв момент караулът трябва да е без патрони. За да се избегне това при нас новият наряд получаваше талпите от АВ-то, а старият ги сдаваше след наряда. Естествено че се разлентоваха преди да свърши наряда, но...
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
          Значи в някакъв момент караулът трябва да е без патрони. За да се избегне това при нас новият наряд получаваше талпите от АВ-то, а старият ги сдаваше след наряда. Естествено че се разлентоваха преди да свърши наряда, но...
          Всъщност, знаеш ли, че май лъжа.Бахти колко време мина! Май в караулното имаше два комплекта патрони.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • От: Казармата!

            Хе-хе, а след толкова наряди, некой помни ли си нимера на автомата? Аз още помня номера на моя - ЗГ 1054. По съвет на старите пушки си го бях написал на вътрешната страна на кожената околожка на зимното кепе.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Ми ти си младо момче, от непосредствения постсоциализъм - тогава и вар за бордюри вече немаше.
              Обаче не беше поради липса на вар.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                И аз не съм виждАл такава джаджа за разлентоване.При нас за нарядите дежурният получаваше патроните наредени на голяма талпа,разпробита за целта.Всеки си лентоваше по 60 бр или два пълнителя,другите два празни оставаха в караулното за пълнене при екстремни ситуации от касата.Разлентоването ставаше със изваден патрон и бързо движение по останалите от пълнителя като всичко се побираше във войнишкото кепе.След това дежурният следеше нареждането на горе споменатата талпа за липси.
                И ние по същия начин, а махахме пълнителя и празнехме автомата поставен на оная стойка със сандъка с пясък.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Хе-хе, а след толкова наряди, некой помни ли си нимера на автомата? Аз още помня номера на моя - ЗГ 1054. По съвет на старите пушки си го бях написал на вътрешната страна на кожената околожка на зимното кепе.
                  Моят беше единственият с трицифрен номер в батальона. 857. Виж, за буквите нещо не си спомням.
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                    ...виж със фотоапаратите беше строго-постоянно правеха тараши за тях и жална му майка на този в чието шкафче или вещи открият.Даже след години вече офицер,на Смели съм си имал проблеми,че си носех апарата и снимах чуждите кораби с които ходехме по учения.Като млада "копърка"/лейтенант 1-ва година/,сегашният Командващ ВМС,тогава-мой командир на кораб много образно ми обясни къде ще ми навре фотоапарата заедно с корабната котва
                    Хм аз в казармата нямах ядове с фотоапарата, вярно закарах го чак на края.Инак на плавания съм го носил и съм снимал чужди кораби и каквото ми беше интересно.Все пак командира на кораба не е к-н 1 ранг а макс ст. лейт.На Петев не пробва ли да му кажеш, че си секретен агент и снимаш за картотеката. Ама не носи на майтап мисля.Отделно вие в първи дивизион бяхте на доста сериозно ниво.През 99-та нашия механик поради това, че беше варналия а и жена му беше такава дойде при вас.Човека си носил едни къси гащи, стандартно оборудване за лятото на юг, казваше с голямо учудване вашите го питали за кво са му. Като заставахме до вас на ъгъла на крана когато мъкнехме гребните отбори направо ви бъркахме в здравето.Е верно в работно време не се показвахме много, много по къси гащи навън.

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Патроните за караул беха 2 чифта, едни за стария наряд и едни за новия. Получаваха се наредени на талпи, лентоваш си ги, бяхме с по 2 пълнитела. При издаване се събираше на едно място стария наряд, разлентоваше, нареждаше и издаваше. За изгубен патрон сме висяли с часове да търсим. То изгубения, изгубен, няма какво да се търси, ми се търсеше от старшини, други войници, иначе не те пускат да "издадеш".

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                        Патроните за караул беха 2 чифта, едни за стария наряд и едни за новия. Получаваха се наредени на талпи, лентоваш си ги, бяхме с по 2 пълнитела. При издаване се събираше на едно място стария наряд, разлентоваше, нареждаше и издаваше. За изгубен патрон сме висяли с часове да търсим. То изгубения, изгубен, няма какво да се търси, ми се търсеше от старшини, други войници, иначе не те пускат да "издадеш".
                        "Изгубен"?
                        Направиха ни изненадващ тараш на джобовете, шкафчетата и всчико, което ползваше ротата. Събраха около пълнител и половина патрони.
                        Тараша беше провокиран заради случка, предния ден. Ротния, един мазен капут, даде втори караул, без почивка на наш колега (който караше вече втори месец "през ден наряд"). Както беше в строя, колегата бръкна в дьоба на куртката си, дръпна затвора и вкара в цевта един патрон... Виждайки това, всички скочихме отгоре му...
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          Давц, имаш много погрешна представа за армията от постсоциализма.Не забравяй, че тогава бяхме сами-ВД вече го нямаше, а НАТО беше далечна перспектива. Да, не сме се готвили за световна война, но явно са се правели сметки поне да "оправиме" комшиите...до колкото е възможно. Имитациите започнаха когато службата падна на 9/6 мес. Тогава вече беше ясно, че влизаме в НАТО, че армията ще е наемна, а наборната армия просто "доиграваше мача".
                          Не разбрах - да започнат имитациите, означава да се престане с боядисването на бордюри ли!

                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          ПП.Боя имаше(и то транспарантна-за пътна маркировка, от тая дето свети) не за бордюри, ами за цялата полоса+рульожката+централна стоянка.Питай ме от къде знам
                          Това съвсем не са бордюри.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Значи, тараш на място си правихме взаимно да търсим за откраднат. Ако да, провинилият се полагаше незабавно от всички. Но се е случвало и да не даде резултат.

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                              Хм аз в казармата нямах ядове с фотоапарата, вярно закарах го чак на края.Инак на плавания съм го носил и съм снимал чужди кораби и каквото ми беше интересно.Все пак командира на кораба не е к-н 1 ранг а макс ст. лейт.На Петев не пробва ли да му кажеш, че си секретен агент и снимаш за картотеката. Ама не носи на майтап мисля.Отделно вие в първи дивизион бяхте на доста сериозно ниво.През 99-та нашия механик поради това, че беше варналия а и жена му беше такава дойде при вас.Човека си носил едни къси гащи, стандартно оборудване за лятото на юг, казваше с голямо учудване вашите го питали за кво са му. Като заставахме до вас на ъгъла на крана когато мъкнехме гребните отбори направо ви бъркахме в здравето.Е верно в работно време не се показвахме много, много по къси гащи навън.
                              Петка,тогава беше кап 2,при нас кап 1 е Комдива,командир на Смели-кап 3/кап 2,на ПЛК-тата кап лейтенант.Незнам как е при Вас,но ние в База Варна си имаме щатен фотограф и кинооператор-една мазмантия о.к с гордия прякор-Баба Гина или Гинка Мискинка.Само той има право да снима,мъкнехме го като "куфар" даже в Средизамно море.Иначе от МО-то идваше Чавдар-ама той жива напаст-пиеше повече от нас .
                              Вие атийци винаги сте ме кефили,даже Петка като командир на Атия не можа да ви "оправи",даже с неговата първодивизионска закалка .Нали знаеш как ни викат на нас-Дивизиона на преебаните връзкари.Иначе помня един Бриз ли беше,Русалка ли,ние сме в Атия,понеделник сутрин,8 часът-вдигането на Флага.Нас ни знаеш-всичките парадни,музика,тръби,звънци.Тогава в 4-ти Дивизион все още бяха старите ПЛК проект 204,"Безумни" и т.н.Та вдигаме ние Флага-на ПЛК-тата-тишина,нейде към 9 ч.се изули един сънен "матрас",огледа се,бръкне някъде,извади един кирлив Флаг от който можеш да свариш супа,закачи го на флагщока и пак се гмурна нейде в ПЛК-то.

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Не разбрах - да започнат имитациите, означава да се престане с боядисването на бордюри ли!...
                                Не, боядисването на бордюри да се превърне в смисъл на "службата".
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X