Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
    При нас беше парче талпа с 60 дупки.
    Същото. И машинки за вадене на патроните от пълнителя нямаше - с другия пълнител, на масата, за 10 секнди се освобождаваше пълния пълнител. И на няколко месеца се подменяха патроните, старите ги стреляхме на следващите стрелби.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Казармата!

      Бах го,само с 2 пьлнителя ли давахте наряд?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Бах го,само с 2 пьлнителя ли давахте наряд?
        Ми като не ни пускаха без пълнител... Налагаше се да мъкнем по два

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Бах го,само с 2 пьлнителя ли давахте наряд?
          Че малко ли са?
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Същото. И машинки за вадене на патроните от пълнителя нямаше - с другия пълнител, на масата, за 10 секнди се освобождаваше пълния пълнител. И на няколко месеца се подменяха патроните, старите ги стреляхме на следващите стрелби.
            Става и с друг патрон, но 10 секунди са много. С врътката става за 1-2 секунди.
            Гледам хамериканците май не са достигнали до това гениално чудо на военно-техническата мисъл, но нормално - на тях бързи unloader-и не им трябват, щото изпукват всички патрони със стрелба, трябват им fast loader-и:

            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Че малко ли са?

              Е па


              Ние като старши нинджи ходехме с по 3,трупчето с дупките беше с 90се дупки
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Казармата!

                Разреждането става и с химикалка - буташ пьрвия надолу и после клатиш ляв/десен,те си излизат сами.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  При нас беше парче талпа с 60 дупки.
                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Същото. И машинки за вадене на патроните от пълнителя нямаше - с другия пълнител, на масата, за 10 секнди се освобождаваше пълния пълнител. И на няколко месеца се подменяха патроните, старите ги стреляхме на следващите стрелби.
                  По разбираеми причини и при мен беше същото. Че и така си ги получавахме и носехме от АВ-то до мястото на развода..
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Сетих се да кажа, че не съм боядисвал бордюри, мел съм и съм мил само колкото е необходимо да се поддържа хигиената, цепил съм дърва, ама трябваше да се греем в студа.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Какво толкова сте правили, че са ви разцепвали от арести? При нас за цялата служба видях само един арестант, за 2 дни примерно. Останалото време го държаха затворен, понеже бодрата смяна иска да спи там.

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Какво толкова сте правили, че са ви разцепвали от арести? При нас за цялата служба видях само един арестант, за 2 дни примерно. Останалото време го държаха затворен, понеже бодрата смяна иска да спи там.
                        Ами издънки по време на караул. Мен например един път ме вкараха защото четях книга на пост. А книгата я криех в противогаза на мястото на филтъра.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          При нас като дойде в нашето поделение дежурния по база и намери всички да си спят .....
                          Сутринта като фазан трябваше да водя матросите до ареста ....

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Нас ни вкараха в ареста нощта на уволнението, защото отказахме да си легнем а си седяхме на спретнатата трапеза. Преспахме в ареста и сутринта ни уволниха. Мен ме наказаха малко преди уво с три дни арест, ама вместо това ме вкараха десет дни в миячното, където нищо не правех, щото имаше новобранци и те изобщо не ме занимаваха момчетата.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Най бързо се разлентоваха пълнителите, като се извадеше един патрон и с пръсти се притискаха другите за да се покаже най долния на индикаторния отвор и тогава с този патрон се натискаше леко в отвора за да се блокира пластината с пружината.И просто изсипваш пълнителя в кепето, така се бяхме ошлайфали че го правехме машинално, иначе по още два начина разлентовахме , но този беше най бързия "автоматичен" .

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                И аз не съм виждАл такава джаджа за разлентоване.При нас за нарядите дежурният получаваше патроните наредени на голяма талпа,разпробита за целта.Всеки си лентоваше по 60 бр или два пълнителя,другите два празни оставаха в караулното за пълнене при екстремни ситуации от касата.Разлентоването ставаше със изваден патрон и бързо движение по останалите от пълнителя като всичко се побираше във войнишкото кепе.След това дежурният следеше нареждането на горе споменатата талпа за липси.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X