Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    По- точно 23. Има една дупчица, в задната част на пълнителя, ако не можеш да броиш.
    Е, то дупчица има, ама и точки, да се виждат през дупчицата има... по няколко на пълнител щото покрадваха (пострелваха "нерегламентирано") патрони. Затова - с оная кръглата врътка със "зъбно колело" чъкърррррррр бърже празниш пълнителя, лентоваш и броЙш - и при взимане и при "сдаване". Затова помня, че бяха по 25.

    Прочее, открих човека с 4-те сумки Не бил Пенчо, ма е сходен на него по телосложение мъж-канарА:
    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    П.П. Преди 100 години си спомням че реших да се правя на мъж и на някъде тръгнах екипиран с четири сумки с по четири заредени пълителя във всяка......много бързо разбрах грешката си.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      .

      Прочее, открих човека с 4-те сумки Не бил Пенчо, ма е сходен на него по телосложение мъж-канарА:

      Нещо като извинение, дали да очаквам?
      Например пияни вишни при дедо Владо?

      Коментар


      • От: Казармата!

        Никога не съм виждал "врътка" за лентоване и/или разлентоване. Признавам си без бой. Баси, как съм живял досега?
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Нещо като извинение, дали да очаквам?
          Например пияни вишни при дедо Владо?
          А-а-а, аз съм му сърдит на дядо Владо Ще му се отсърдя, когато дойде време за обслужване на "Хемито".
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            А-а-а, аз съм му сърдит на дядо Владо Ще му се отсърдя, когато дойде време за обслужване на "Хемито".
            Ами, какво да ти кажа? Например да ходиш да се завъртиш в пералнята?

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Никога не съм виждал "врътка" за лентоване и/или разлентоване. Признавам си без бой. Баси, как съм живял досега?
              Не знам как е на руски, нито "официалното армейско наименование" на този уред у нас. Представлява хоризонтално зъбно колело, тип велосипеден венец с ръчка отгоре (като един велосипеден педал). Вкарваш един от зъбците в процепа на пълнителя зад най-горния патрон и почваш да въртиш - патроните бързо се изплюват на купчина и дежурният по застава ги броЙ. За лентоване - само ръчно (+ броене колко и КАКВИ взимаш). Щото на всичкото отгоре "нарядните" бяха ГеДеРмански с надпис "5" отзад на едни зеленички "металик" гилзи. Па тия за стрелби бяха с "10" отзад на Казанлъшкия завод и гилзите бяха с по-различен цвят, имаше и небоядисани, имаше сиви, зелени за разни трасаци (ма те се познаваха и по маркировката на куршума - ивици разни)...
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                ...Затова помня, че бяха по 25...
                По 25 бяха ония, дето стоят в сандъка за обстановка. Не, щото какалашката много засича с 30, ами щото стоят доста време така налентовани, да не омекват пружините излишно

                П.С. Принципно избие ли те на казармени спомени значи безвъзвратно си одъртЕл. Ама вярвам го знаете
                Последно редактирано от icos; 09-08-18, 21:02.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  Дайте спомени от ареста...

                  Ареста при нас беше мястото, където си почиваш от нонстоп наряд през ден. Там да цепиш дърва, да миеш кенефи и черна работа - добре дошло, отколкото да мръднеш през зимните нощи, а денем да бачкаш.

                  ...
                  Пет дни, за нарушаване на вътрешния ред - изяли си, хайманите, закуската, подредена в столовата от вечерта. Посред нощ, след поредното гонене на Михаля. Не беше за пръв път, но за пръв път ни хвана офицер от щаба. Поради факта че бях един от двамата, возещи всички останали по пресните следи на Михаля, ги получих с отложено "лежане" до момента, в който ще се строши уаза. Е, момента не закъсня много. Но за съжаление - монтьорите, дошли от щаба, се справиха за два дена и лежането ми, съвсем буквално, в ареста беше отменено и се наложи да продължа с ежедневните наряди, като специално ми беше обяснено, че в досието вече има пълен сбор от възможни издънки и всеки ден над това ще трябва да дослужвам.

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Моето "лежане" в ареста се свеждаше до ремонт на телевизори по домовете на разни болтове и болтчета, които много обичаха авантата. Даже Москвичът ми 407 спеше близо до КППто когато втората година служех в София.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Карти,спане,ядене на корем като новобранците тичаха до офицерската лафка........а набора бичеше яко,че единия пьт щяхме да имаме генералска проверка,ние в кауша скатавка на хладно

                      Тя дьлга тая тема,аз нямам много арести,около 20 да речем,че бях неуловим или все ме бьркаха с брата
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Аз пък нямам нито ден арест, поради факта, че някой трябваше да обслужва техниката.Но пък ни еб@в@х@ с отпуските.Издъниш ли се-книжката на трупчета...и тва на 10км от София, ебаси. Спипат ли те с ОВС при спряна отпуска, "свалят" те от камиона ииииии...
                        пп.Последните 2,5мес ги изкарах в ОХР-то.През ден наряд, здравей наряд...
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          ...и дежурният по застава ги броЙ...
                          Много скромна бройка караули имам, но и в двете поделения в които бях, патроните за наряд се редяха в парче стиропор. Не трябваше да има празна дупка просто!

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                            Много скромна бройка караули имам, но и в двете поделения в които бях, патроните за наряд се редяха в парче стиропор. Не трябваше да има празна дупка просто!
                            При нас беше парче талпа с 60 дупки.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              При нас беше парче талпа с 60 дупки.
                              90
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                ....През ден наряд, здравей наряд...
                                Щастливец, нЕкои бяхме всеки ден. С два дена почивка в месеца, но само ако не се налага да гоним вятъра докато почиваме

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X