Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
    Да се опитват да се намесят по време на Възродителният процес.
    Всъщност авантюрата (т.нар. "Възродителен процес") от начало до край си беше дело на комунистическата партия . И предназначена за вътрешна консумация . От какъв зор да се намесва Турция с военна сила ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Гагич, все си мисля,че има една планина, две реки и 100дк земя разлика между нашата и коя да е наборна армия. Нашата си беше чиста загуба на време, хем че и аз я закачих 9 месеца.
      Терзиев, пропускаш факта,че има бая народ (включително и тук), който като чуе тато, наборна армия и т.н соц глупости , първта дума която и изниква е - келепир!
      Затова ревът, да се върне, армия и тем подобни глупости.
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      ...И "мъдро" споделя: "Абе тука имаме един пенсиониран офицер от някакви тропически холандски части, служил там по Суринам и Индонезия, като го гледам как добре се оправя с всякаква пасмина, си мисля, че е хубаво да има все пак някаква казарма!"
      Тъй де, аз един читав военен закачих, капитан Владимиров от школата в Щръклево. Кеф ми правеше да ходя на тактика с него. Изключение, дето потвърждава правилото, дето Чавдар се сърди като го чуе... Другите седят вътре да дочакат пенсийка. Бързо избеляващи памучни дрехи на цената на Адидас, и никви далавери!
      Боголюб пише за нещо друго.
      Ама тя историята ще ни чака да се наиграем на войници, няма проблем! Иначе казарма и сега има, че и плащат да си вътре.

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Всъщност авантюрата (т.нар. "Възродителен процес") от начало до край си беше дело на комунистическата партия . И предназначена за вътрешна консумация . От какъв зор да се намесва Турция с военна сила ?
        Ученик на тъща ми (започнала учителската си кариера в родното село на Лютвито наш Местаня) беше успял да проникне в онези години в административната сграда на турското посолство на тогавашния "Толбухин". Оплакал им се: "Така и така, аз съм турчин, тука ни сменят имената...", а ония го порязали: "В Булгаристан турци НЯМА!".
        Тато не случайно са цаливаше с Кенан Евреня и Тургут Йозаля. Хииииитър беше Таатоу (поклон, тряс и тъй, знаете нататък).
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Всъщност авантюрата (т.нар. "Възродителен процес") от начало до край си беше дело на комунистическата партия . И предназначена за вътрешна консумация . От какъв зор да се намесва Турция с военна сила ?
          И това не успяха. За щастие.
          Сигурно съм разправял, но не преч да се повтори - един авер от Истанбул (Бурхан се казва, сетете се какъв е) ме води до Чаталджа. Да ми показва какво мислите? Къде дядо му бил турците като маче у дирек.

          И те така те.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Всъщност авантюрата (т.нар. "Възродителен процес") от начало до край си беше дело на комунистическата партия . И предназначена за вътрешна консумация . От какъв зор да се намесва Турция с военна сила ?
            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            И това не успяха. За щастие.
            Каква всъщност беше дълбоката цел на т.нар. "Възродителен процес"?
            Тато го закъсва икономически и "вади патриотичната карта"? Хм... не знам някой българин да е бил горещ фен на това. Всички под сурдинка шушнеха: "абе, не са хубави тия работи, от къв зор им сменят имената?"...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              ... Та за мене конкретно - туй че плюя по системата ...
              Мне! Не плюеш по системата, а плюеш по хора, които в много по-голяма степен от тебе са потърпевши от нея. И ги слагаш всичките топтан в един кюп с етикети "крадци", "тъпанари" и т.н. И това - на база на мизерния си няколкомесечен опит, при който си се сблъскал с няколко души. Което не ти пречи да зинеш като хипопотам и да започнеш да раздаваш генерални оценки и присъди на едро.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Казармата!

                Само аз ли си спомням, че и наборниците бяхме "на заплата" от 150 стотинки на месец?
                Това 1974-76г?

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Ааа, туй е за редниците.
                  Млад'жантите вземахме по 5 кинта 81-83г.
                  Пък акордите в ГУСВ-то ни ги даваха половината по 8 кинта на ден, остатъка в отпуска.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Само аз ли си спомням, че и наборниците бяхме "на заплата" от 150 стотинки на месец?
                    Това 1974-76г?
                    " - Абе, ти каква заплата получаваш та караш такова бмв?
                    - 500 лева
                    - Е как така ?!?!?
                    - Е как - в казармата получавах 15 лева пък карах танк"

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Пропуснал си кюрдите
                      И Ярменците. Великий ПУ малко да ги подкоороса, и малко пуцалки и джепане да им даде, и ония с парцали ще го изядат.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                        Ааа, туй е за редниците.
                        Млад'жантите вземахме по 5 кинта 81-83г.
                        Пък акордите в ГУСВ-то ни ги даваха половината по 8 кинта на ден, остатъка в отпуска.
                        Аз от тия 5 кинта не съм видял и лев. Винаги отиваха за попълване на липсваща посуда, манерки, четки за обувки... Тва, старшинките бяха ебаси корифеите, като земат да мислят за изчезнали работи. Тия 2 или 5 кинта всички ги вземахме на майтап и въобще не им обръщахме внимание.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Тия 2 или 5 кинта всички ги вземахме на майтап и въобще не им обръщахме внимание.
                          Не знам дали има общо, но някои "по веригата", след "демокрацията" се оказаха с повечко апартаменти, а в последствие и предприемачи...
                          Само разсъждавам на глас.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Аз от тия 5 кинта не съм видял и лев. Винаги отиваха за попълване на липсваща посуда, манерки, четки за обувки... Тва, старшинките бяха ебаси корифеите, като земат да мислят за изчезнали работи. Тия 2 или 5 кинта всички ги вземахме на майтап и въобще не им обръщахме внимание.
                            Интересно, нито един път не са ни удържали пари за каквото и да е. Оня ден попаднах на статия от един капацитет служил по мое време. Обясняваше как го пратили в строителни войски като враг на народа, защото баща му отказал да стане партиец. При пристигането в поделението, той и трима други, уж също дисиденти, били изправени пред строя и заклеймени като врагове на народа. От там започнали 27-те му кръга на ада, но той оцелял на пук на целия пуч срещу него. Та се чудя дали и ти, Тропчо, не си написал някой бестселър за родната казарма. По мое време (78-80-та) имаше два обемисти случая на разжалвани и вкарани в дисципа младши сержанти и сержанти, точно за тормоз на новобранци. При единия случай и дежурния офицер беше понижен май с една или две звездички. Аз със сигурност имам по-уважителна причина да се правя на силно възмУтен и дълбоко огОрчен от предишната система, но никой не ме е обявявал за враг на народа пред строя на поделението. За неразбралите - имам роднина лежал 3 години в Белене за подривна дейност.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              При нас имаше традиция новобранците да си дават заплатите на старите, ония дори списък си бяха направили, същинско счетоводство!
                              Понеже се уволних със старите (тъкмо ме хвана новия закон) - заплата не видях! Халал да са им, както и едно радио и един часовник, дето не изчезнаха, само си смениха притежателя.

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                .... По мое време (78-80-та) ....
                                Между другото , аз така и не разбрах що си карАл 3 месеца задръжка ? Требе бая арести да си натрупал .

                                Иначе тоя "герой" от статията дето спомена - очевидно преиграва . Но не е единствен

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                ... както и едно радио...
                                А па по мое време да се слуша радио беше забранено . А пък телевизия : само от 20.00 до 20.30 ч. ( "По света и у нас") , ама за сметка на това - задължително ... след което следваше "Вечерна разходка" ( това знаеш ли какво е ?) до 21.00. Пак задължително . С цинтите .
                                ПС. Шахът беше разрешен в свободното време . Място : партийно - политическата стая ( това знаеш ли какво е ?).
                                Последно редактирано от Vlado_Ts; 09-08-18, 15:33.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X