Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Само дето армията не е нещо, което става от днес за утре. Днес е кофти ръководството и така или иначе не ни трябва, ама утре ръководството може да е друго. А ако се окаже, че армията е необходима, пък ние междувременно сме и хлопнали кепенците, не е като да отидеш в магазина и да си купиш две кила въоръжени сили ...
    А, що? Аз доколкото схващам концепцията на нашите болтове, при конфликт ще си "напазаруваме" от магазина на сегашните си съюзници. По- скоро, те ако преценят, ще ни пратят охранители.
    Не, не, неееееее, не окупатори или военни, които да защитават техните интереси, неееееее! Просто ще ни услужат, за да ни пазят.

    Една от ползите от казармата я схващам близо до това, което е споделил ЕМО. Занимавал съм се със съвсем други работи, но ефектът е същия. Няма начин да не ти минава често през главата "Е, то си има хора за всяка работа, ако стане мазалото, та до мен ли ще опрат, я да си се скатая аз". Постепенно идва прозрението, че "хората за тая работа" си ти и "мазалото" е по- добре да не идва, а дойде ли, да го забършеш възможно най- бързо и добре., щото зарежеш ли го, вмирисва яко.
    Това е начин на мислене и подход към проблемите, който се възпитава и ми е вършил работа години след това, в цивилния живот. Миенето на чинии и боядисването на бордюри е само далечна, съпътстваща дейност. Тези, които са я упражнявали и я упражняват като основна, мога да ги разбера и на това отдавам големия рев тук, от иначе сериозни хора. Просто не сте попаднали на "служба", пичуви. Съжалявам.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      ...
      Една от ползите от казармата я схващам близо до това, което е споделил ЕМО. Занимавал съм се със съвсем други работи, но ефектът е същия. Няма начин да не ти минава често през главата "Е, то си има хора за всяка работа, ако стане мазалото, та до мен ли ще опрат, я да си се скатая аз". Постепенно идва прозрението, че "хората за тая работа" си ти и "мазалото" е по- добре да не идва, а дойде ли, да го забършеш възможно най- бързо и добре., щото зарежеш ли го, вмирисва яко.
      Там е тя, че "хората за тая работа", дето се пенсионираха на 40 години, даваха им ведомствени апартаменти дето после им станаха лични, и лично оръжие, и 20 заплати за изпроводяк... са откъм основните виновници, дето не си свършиха работата. И ако опре до теб и мен - все тая, колко си се правил на Рамбо.
      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Това е начин на мислене и подход към проблемите, който се възпитава и ми е вършил работа години след това, в цивилния живот. Миенето на чинии и боядисването на бордюри е само далечна, съпътстваща дейност. Тези, които са я упражнявали и я упражняват като основна, мога да ги разбера и на това отдавам големия рев тук, от иначе сериозни хора. Просто не сте попаднали на "служба", пичуви. Съжалявам.
      Верно не попаднах на служба, ама като чета една сродна тема, дето системата я е намерила като сходна малко по-надолу...
      Повечето са гръмнали по 9 патрона за 2 години "служба". Аз гръмнах 36 бр., станал съм боец, пък не съм го оценил. Аз си мислех, че от моето по-голямо градинарство нямало...

      Ей ся Чавдар като офицерско чадо вече ще ме банне щото говоря с думите на врага, и всички проблеми ще изчезнат като по чудо с натискането на един бутон... ама ще цитирам по памет Иво Христов. "Никой народ не е абониран за бъдеще".
      Може и вече да сме я изтървали "родината", докато си играем на рамбовци, а други мъкнеха и с гъзете си, щот държавно, нали!
      Последно редактирано от Ivan Terziev; 08-08-18, 11:46.

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        ...Няма никакво противоречие, просто между двете няма връзка (както се опитах да ти кажа и още снощи).
        Има противоречие и то голямо.Когато си в армията дори да си доброволец или наемен войник(която и да е армия по света) изпълняваш заповеди, а те доста често противоречат на това което ти се иска.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Казармата!

          България е имала достойна армия.
          Но, съжале боку, не става въпрос за бна.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            България е имала достойна армия.
            Но, съжале боку, не става въпрос за бна.
            Кимон и Звено също са армията. Това по въпросът ти за септ.44-та.

            Не ви разбирам мрънкането за леглата, бордюрите, сапунката...
            Ами това си е просто поддържане на домакинство бре ора, сега не си ли събирате листата по двора, или още мама, а? ))
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
              Не ви разбирам мрънкането за леглата, бордюрите, сапунката...
              Ами това си е просто поддържане на домакинство бре ора, сега не си ли събирате листата по двора, или още мама, а? ))
              Е по твоите думи само с домакинство сме били заети.

              Коментар


              • От: Казармата!

                Ако някой е чакал да стане на 18 за даде научи да си оправя леглото и да държи чисто ... Мндам...
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Е по твоите думи само с домакинство сме били заети.
                  Мхм, за щастие. Късмет сме имали значи ....)) Някой да не предпочита друго?
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Там е тя, че "хората за тая работа", дето се пенсионираха на 40 години, даваха им ведомствени апартаменти дето после им станаха лични, и лично оръжие, и 20 заплати за изпроводяк... са откъм основните виновници, дето не си свършиха работата. И ако опре до теб и мен - все тая, колко си се правил на Рамбо.
                    ...
                    Аре, пак четеш като дявол евангелие. Нарочно обърнах внимание на ползата, която съм придобил за себе си от тези две години и кусур. Наред с това че са важни резултатите на подразделението, а не само личните ти. Това, че "стария", дето вчера те плъзваше за лицеви е единствения, на когото можеш да разчиташ, но и той на теб... не ми се продължава, защото няма да ме чуеш и разбереш. Отделно, като чета тук, явно и късмет с командирите съм имал, та е ясно защо си говорим на различни езици с някои хора. Спорът е абсолютно безсмислен.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Ми някои са спасявали братски социалистически народи от самите тях
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Ми някои са спасявали братски социалистически народи от самите тях
                        Те и братята отвъд Голямата вода спасяват морал и човешки ценности с бомби. И-и-и-и какво доказва това?
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Те и братята отвъд Голямата вода спасяват морал и човешки ценности с бомби. И-и-и-и какво доказва това?
                          Доказва че имаме доволно фрагментарна представа за света около себе си.

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Бай тотошовата наборна казарма мина и замина. Постбайсъщата, ял съм и попарата 92-94 в Грудово, беше същото ако, и тя. Обаче, по това, което чета, духът и още витае и е жив в главите на българското офицерство и ГЩ. И само се повтарят заклинания каква трябва да е войската и си остава само на думи. Да имало ли било нещо като наборна казарма/военно обучение на населението?! Че то тва е третостепенен въпрос. Първо трябва да има ПВО и самолети, кой да ги кара, 20-30 000 добре обучени, снаряжени и структурирани професионални войници. И чааак после, ако има пари, може въобще да се мисли, ей така, за разкош, да учиш населението как се стреля с автомат.

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Бе ти се мОли да не се налага да питаш къде е армията през 2024-та, когато Ердоган ще реши, че е време да възстанови Източна Румелия. Щото ни НАТО, ни В.В.П. ще му се изрепчат
                              Ердоган?
                              А ако местните жители имат подобно желание, защото така ги устройва по-добре?
                              И ако международната общност подкрепи идеята?




                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                А какво е родината? Семейството и приятелите не са ли част от нея?
                                Дефиницията за “защита на Родината” зависи от малко на брой хора, които трезво и прагматично, често според собствените им интереси, решават каква е тази дефиниция.
                                Военната екскурзия до Чехия през 68-ма също вероятно е била продавана като защита на Родоната и в частност на социалистическия идеал, като основен инструмент за развитието й.

                                Какъв в момента е фокусът на “защитата на Родината” - Турция, Русия, друго?


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X