Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

    Руска скумрия от 1971, дълбоко замразена, нечистена. Изядохме я в санитарната школа в Русе през 1993. Размразена се чисти с поглед

    Коментар


    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Така дс само че коч дълбоко замразен през 1968 го ядехме през 1988 година.
      Да ти кажа, то коч и току-що заклан - все си е тая.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

        Мое да е било пръч.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

          Август 89г. В Родопа Търговище докараха едни "динозаври" /уж говеждо/ от ГДР с печат на техния ветеринарен контрол от 1957г.
          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
          freelander 1,8 2001g.

          Коментар


          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Да ти кажа, то коч и току-що заклан - все си е тая.
            Не е точно . Като се размрази смърди много повече .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Така дс само че коч дълбоко замразен през 1968 го ядехме през 1988 година.
              И при нас в Ст Загора носиха от този запас,вонята беше неустоима.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                Много, изключително много консерви "Свинско със зеле" погълнах с голяма удоволствие през зимата на далечната 1991-92. Бяха произведени някъде 30-тина години по-рано.
                Имаше още някакви, но щом не ги помня, значе не са ми "паснали".
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                  Консервите бяха още боб със свинско , кюфтета в собствен сос и свинско желирано с моркови . Всички бяха много вкуснии.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                    Верно бе "свинско със зеле" как го забравих-даваха ни го всеки ден за вечеря поне два месеца.То поне ставаше за ядене за разлика от "месо със зелен боб".

                    Коментар


                    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                      28810 Ст Загора 88-90г,горе споменатият коч се спрягаше със грах,зелен боб и някаква пихтия подобна на ориз-булгур.Чат-пат се случваше да дават и "медузи" с горе споменатите зеленчуци.Консерви тюрлю-гювеч и чист грах,рядко ги даваха.Изключително рядко готвеха зрял фасул(та се наяждахме)а руло "стефани" правеха само по празниците.Изключителна помия,най-ценното беше закуската и добавките за наряда,където нещата бяха истински.Сирене,кашкавал,шпеков салам,чат-пат "русенско варено" и задължително конфитюр от сини сливи или моркови или зелени домати.
                      Друго си беше по занятията,кюфтета,пържоли и други благини.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                        Колкото повече време минава, толкова повече се радвам, че я пропуснах армията. Последните ми приятели, дето влязоха, реално си караха службата вкъщи, защото в поделенията нямаше с какво да ги хранят, повечето нямаха и вода, та редовно ги пускаха. Обаче като чета какво сте преживели 80-те и 90-те години...страх ме хваща. Клошария до ушите. И това се е водело "армия"...
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          ...Обаче като чета какво сте преживели 80-те и 90-те години...страх ме хваща. Клошария до ушите. И това се е водело "армия"...
                          Е! Подготвяха ни за окопите...
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Колкото повече време минава, толкова повече се радвам, че я пропуснах армията. Последните ми приятели, дето влязоха, реално си караха службата вкъщи, защото в поделенията нямаше с какво да ги хранят, повечето нямаха и вода, та редовно ги пускаха. Обаче като чета какво сте преживели 80-те и 90-те години...страх ме хваща. Клошария до ушите. И това се е водело "армия"...
                            Абе не беше толкова страшно колкото се описва.Да имаше малко мизерия,но в коя армия я няма.Освен това 90-93 г бяха гладни години и за народа-някой от нас още помним празните рафтове в магазините.Армията поне я хранеха,и я хранеха добре.Там където аз служих-24 танкова бригада Айтос,си имаше и собствен свинарник и собствени оранжерии.Така,че откъм месо проблеми сме нямали,даже имахме 1 ден в седмицата/четвъртък/-рибен ден.За вечеря от понеделник до петък даваха едно и също-боб яхния със КСП-компот сушени плодове или по нашему-ошав.Същото се даваше и един ден /събота или неделя/ за обяд.На закуска си имаше и салам и масло и сирене че и сладко от сини сливи от време на време.Проблемът беше,че като всеки млад организъм подложен на ежедневни тренировки,натоварвания и стрес-постоянно си гладен,а във лафката-само лимонада и вафли "Чайка".Проблемни бяха и цигарите-помня,че имаше само "Родопи" без филтър.Помня,един ден чичо ми беше ми дошъл на свиждане и ми донесе освен другото и картон "Assos"/тогава той беше шеф механик в БМФ/-ей все едно си ударил 6-ца от тотото.

                            Коментар


                            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                              Един единствен път помня, че се наядох "като хората"... Другото го изнасяха с торбите разни лелки, работещи в кухнята. Ама какво да ги правиш - правеха "делчо" с началството.
                              Колко пъти са минавали покрай поста със стърчащи шпекове от торбите - всичко за наша сметка. И съм си мислел не веднъж: Куршум ли да му теглиш на тия мародери или да стискаш гладно до УВО-то?

                              Устискахме!
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                                Един единствен път помня, че се наядох "като хората"... Другото го изнасяха с торбите разни лелки, работещи в кухнята. Ама какво да ги правиш - правеха "делчо" с началството.
                                Колко пъти са минавали покрай поста със стърчащи шпекове от торбите - всичко за наша сметка. И съм си мислел не веднъж: Куршум ли да му теглиш на тия мародери или да стискаш гладно до УВО-то?

                                Устискахме!
                                Същото и при нас. Пред очите ни мъкнеха храната, дето ни се полага, пък на нас медузи, когато изобщо ги има. БГ казармата си беше едно узаконено престъпление към здравите млади (дори жените патеха, аз тогава издържах приятелката си). Добре, че го махнаха и дано никога повече не видим ново временно робство. Наглостта им беше стигнала да държат гладни отцепките. Хем не може да мръднеш цял ден от поста, хем гладен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X